Založ si blog

Špecializované súdne šapitó predvádza o Kočnerovi a spol. super hru na city.

Nemôžem si pomôcť, ale dianie a samotný proces na Špecializovanom súde mi pripadá ako nevydarená emotívna cirkusová komédia a nie súdny proces, ktorý by mal rozhodovať o vine, alebo nevine obžalovaných. Ak štvorica sediaca na lavici obžalovaných vraždila, alebo sa mala podieľať na vražde Kuciaka s Kušnírovou, tak ich treba prísne potrestať. Ale to treba aj jasne a nevyvrátiteľne dokázať, alebo vyvrátiť.

No ale, čo sa deje? Všetky médiá sa idú potrhať, aby vytvárali nenávistnú mienku o obžalovaných vyvrheľoch a vytvorili takú náladu, že nepotrestať ich exemplárne, by bol najväčší škandál na Slovensku asi podobný ako u Lexu. Predsedníčka senátu tak nemá ľahké rozhodovanie. Je pod tlakom verejnej mienky. Je len na nej, ako sa s tým vysporiada, aby rozhodovala nestranne a podľa skutočnej viny. Niet jednej jedinej reportáže o tomto procese, ale aj pred ním, aby túto mienku neovplyvňoval a nemanipuloval prokurátor Špeciálnej prokuratúry Šanta, ktorý asi túži po najvyššej funkcii, ale najmä „najzamestnanejší televízny advokát“ – narcismom prešpikovaný Lipšic so svojimi novinárskymi spriaznencami vždy so zaručene „ presvedčivými“ argumentmi, ako je už všetko dokázané, aké silné dôkazy má obžaloba. Morálne „čistý“ advokát je ten kurizujúci element, ktorý si podľa zverejneného prepisu Facebooku s obžalovanou Zsuzsovou vypisoval komplimenty a aj sa s ňou dokázateľne stretol. Kde zanechal advokát Lipšic advokátsku etiku a to už po druhý raz. Prvý krát to bolo v prípade vraždy advokáta Valka. Ako minister vnútra bol na mieste činu, kde nemal čo robiť rovnako ako Krajmer na mieste činy dvojvraždy a hájil záujmy štátu a zrazu sa stal obhajcom jedného z obžalovaných!!! Ako je možné, že v týchto prípadoch nezasiahla a nezasiahne Slovenská advokátska komora? Ani jej etika advokáta nič nevraví?

O kreovanie nálady verejnej mienky sa staralo zverejňovanie únikov z vyšetrovacieho spisu možno vďaka spomenutému aktívnemu obhajcovi, ale je aj možné, že to bolo z dielne exsiskára Tótha, ktorý mal tri mesiace možnosť manipulovať s telefónmi Kočnera. A ako správny tajný si určite urobil zálohu dát. Prečo tajný? Pretože z tajných služieb sa neodchádza i keď sa to navonok tak zdá! A ako nám to Tóth krásne vysvetlil, že si podiel Kočnera na objednávke vraždy dal do súvislosti, (asi mu prestali prúdiť od Kočnera, ktorý bol vo väzbe výrazne toky peňazí), až keď mu kontakt SIS Alino nedvíhala a Zsuzsovú vzali do väzby. (Nechce sa mi veriť, že ako tajný nevedel, kto je Kočner a kto je Zsuzsová, keď Andruško vedel, kto si vraj objednal likvidáciu). Ale je zaujímavé, že ho to trklo už na spoločnej dovolenke na Kočnerovej jachte!!! Mimochodom, sám Tóth sa podieľal na sledovaní novinárov a ak teda dokážu Kočnerovi objednávku vraždy, tak sa pýtam, prečo na lavici vedľa štyroch obžalovaných nesedia aj zrazu „nevinní“ Toth i dobre zaplatení ďalší tajní Kriak a Mlynarčík, teda tí, ktorí sledovali novinárov??? Veď sám Tóth cíti vinu a bol sa ospravedlniť rodičom zavraždených. Sledovanie s vyústením do vraždy azda nie je skupinové napomáhanie k trestnému činu? Vidím v tom všetkom výbornú spravodajskú hru tajných služieb. Niekomu začal Kočner veľmi prekážať a dnes ho dopredu odsúdili novinári, opozícia a tým aj verejnosť na gilotínu. A tak získal podľa opozície titul najväčšieho gaunera len a len za Ficovej éry, ktorý to tu všetko riadil za pomoci vládnej garnitúry. Žiaľ, takých ako Kočner sú u nás stovky, možno aj tisíce, ktorí uplácajú a robia všeličo proti zákonom. Ale nikto z ostatných si nedokázal ochotčiť generálneho prokurátora, ktorého dnes ráno zadržala NAKA! Je to predsa len super beťár ten Kočner.

Asi urobil chybu, že sa pustil so zmenkami do americkej firmy prevádzkujúcej TV Markíza. A Američania začali v tomto prípade „nariaďovať“ cez svoje veľvyslanectvo Slovensku, aby si zachránili svoje peniažky. Koniec koncov sa nedávno ocitol Kočner, ako druhý Európan na tkz. Magnitského „čiernom“ zozname, keď mu zmrazili všetky aktíva a firmy v USA. Naozaj Kočner žiadanými 70-timi miliónmi Euro (len založenie televízie si v 90-tich rokoch vyžadovalo 2 miliardy korún jednu na zariadenie a druhú na kvalitný program a platbu ľudí na prvé dva roky) môže ohroziť tak vážnym spôsobom ekonomiku USA, keď prišli takéto reakcie? Celé toto mi pripadá, ako dobre prešpekulovaná spravodajská hra s už istým výsledným efektom.

A zastavme sa ešte pri svedkoch – nesvedkoch vraždy – pri rodičoch a brata zavraždených. Boli vypočutí po už odsúdenom Andruškovi ako najdôležitejší svedkovia, hneď ako prví!!! Preto si kladiem niekoľko otázok. Prečo vôbec sedia pri prokurátorovi a nie v auditóriu medzi novinármi? Len preto, že sú procesne zaradení ako poškodení? Prečo vôbec vypovedali v procese dvojnásobnej vraždy, keď boli od miesta činu vzdialení mnoho kilometrov? Len preto, aby potvrdili, že Jano Kuciak mal telefonický rozhovor s Kočnerom, v ktorom sa mu mal Kočner vyhrážať, že o ňom a jeho rodine zverejní všetko v relácii Na pranieri, (to by bulvárne denníky Nový čas a Plus jeden deň za Špicľovanie známych tvárí museli byť zatvorené na doživotie), čo bolo všeobecne známe a čo sa omieľa v mediách už druhý rok, alebo preto, aby mohli svojimi pocitmi zo straty detí naďalej ovplyvňovať nálady obyvateľstva a aj senát Špecializovaného súdu? Tomuto pojednávaniu trestného činu dvoch vrážd mám naozaj veriť na základe verejnej mienky, pretože víťaz je jasný?

A novinári to vždy ešte na záver každého dňa pojednávania pritvrdia najmä s matkou Kušnírovej, ktorá sa už stala rozvášnenou televíznou hviezdou Slovenska a predčila už aj známu to podnikateľku Mojsejovú z košického Pereša!

Naozaj mi to celé pripomína cirkusové šapitó a nie seriózne prejednávanie závažného trestného činu dvojnásobnej vraždy. Ale na tom našom krásnom Slovensku je predsa všetko možné. Sme predsa krajina neobmedzených nemožností!

Pavel Jacz

Ako mohol Kollár bez fantázií a nápadov zbohatnúť? Dva koaličáky mu dali za pravdu. Čo iné, keď stiahli chvosty?

08.07.2020

Vychádzam zo včerajšej vety slovenskej hanby sediace v kresle predsedu parlamentu Kollára na ním samo vyhlásené hlasovanie o samo-dôvere po jeho plagiátorstve. Aj to len dokumentuje, že ani v diplomovej práci ako skoro päťdesiatnik nemal nápady a fantáziu. Ako teda mohol bez fantázií a nápadov tak zbohatnúť? Prečo to konštatujem? Pre jeho úžasnú vetu v auditóriu [...]

Jáá – Kollár jedenácty, hlava pomazaná, z boží vůle předsedokrál, : „A neodstúpim! “

03.07.2020

Ak by som odstúpil, tak (stranička) SME-rodina odíde z vládnej koalície. Musí, alebo bude chcieť odísť, pretože tie tri plány, s ktorými išiel do koalície ako veľkootecko (preto jedenácty) a veľkopodnikateľ sa asi začínajú rozplývať. A tak Kollár kalkuluje – buď všetko, alebo nič! Ale on predsa poctivo podľa právnych noriem napísal diplomovku a neodpisoval, iba [...]

Diletantský dôvod ministra Mikulca. Policajný prezident Lučanský ho ako ministra neuznáva.

01.07.2020

Včera Pán Prezident policajného zboru SR Lučanský oznámil verejnosti, že pre iný pohľad na riadenie polície a nezhody s ministrom vnútra odchádza k 31. augustu z funkcie a po 30-tich rokoch aj z policajného zboru. Jeho vyše ročná púť v najvyššej funkcii zaznamenala nevídané výsledky na naše pomery. Pod jeho vedením sa vyšetrili kauzy, o ktorých sme si mysleli, že sa [...]

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Vo viacerých mestách v Srbsku vypukli protivládne protesty sprevádzané násilím

09.07.2020 06:49

Demonštranti na zhromaždeniach slovne útočili na prezidenta Vučiča a vyjadrovali tak frustráciu z jeho štýlu vládnutia, ktorý vnímajú ako autokratický.

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

NR SR

Bez mandátu a bez majetku? Koalícia chce nový úrad na preverovanie politikov

09.07.2020 06:00

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči exšéfke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Dôvodom je možný nesúlad medzi jej príjmami a majetkom.

Greece Migrants Portugal

Migrácia: Nemci očakávajú solidaritu

09.07.2020 06:00

erlín dúfa, že uspeje tam, kde iní zlyhali. Nemecko sa počas svojho polročného predsedníctva Rady EÚ pokúsi pohnúť s reformou azylového a migračného systému.