Založ si blog

Progresívny štricák Truban sa zase „predviedol“ v relácii V politike na TA3.

Progresívny štricák Truban sa zase „predviedol“ v relácii V politike na TA3.

Nebudem hodnotiť všetky „objavené tézy“ a pripravované opatrenia zmien bez rozhľadu ako výkriky do tmy predsedu Progresívneho Slovenska, ktoré natáral včera v relácii V politike na TA3, ale správanie sa  v štúdiu tohto neslušného štricáka vychovaného pri hádkach s kamarátmi na pive. Mal som totiž pocit, že nesedím pri televízore a nepozerám politickú debatu, ale že sedím v krčme, pube, alebo pri bare zadymenej „maryškou“. Tak totiž pôsobilo neslušné a nevychované správanie sa lídra koalície PS/Spolu Trubana.

Hneď na úvod totiž deklaroval, že v prípade stiahnutia slovenských vojakov reakcie Danka a Pellegriniho boli zbrklé a že treba všetko riešiť s chladnou hlavou a rozvážne. To bola asi jediná rozumná myšlienka s dielne progresívne zarasteného a poctivo vyholeného a nakrémovaného temena hlavy počas celého rozhovoru. Lenže Trubanova teória sa veľmi prela s kysuckou tvrdohlavou a panovačnou náturou tohto „politika“ s chudobným vyjadrovaním sa, ktorému nechýba verva, neslušnosť a drzosť.

Jeho chladný úsudok sa celkom rozplynul pri kritike diskutujúceho súpera – predsedu parlamentu Danka. Truban – tento zatiaľ občan Slovenska si neodpustil urážky na nášho druhého ústavného činiteľa, ktorý mu to neskôr oplácal. Trubanova „chladná“ hlava sa zrazu premenila na žeravú platňu sporáka a ak by to snímali kamery systémom Super Max XXXXL Full HD, určite by sme videli aj ten dymový opar nad Trubanovou hlavou. Ešte šťastie, že mu nevzplanula. V praxi totiž ukázal, ako si predstavuje chladnú hlavu a rozvážny úsudok. Nebolo reči Danka, kedy by mu neslušne neskákal do reči a nenechal dohovoriť myšlienku, výdatne podporovaný moderátorom Dolinským a tak sme pri obrazovkách vnímali len krčmovú hádku, z ktorej mal divák akurát tak miš maš a nie ucelený pohľad. V sobotu začala vysielať ČT2 minisériu: Hitler – Vzostupy a pády. Vynikajúce stvárnenie vodcu  Robertom Carlyle mi pripomínal niektorými svojimi besnými reakciami aj práve Truban. Mal jednoduché vyjadrovanie sa, bol tvrdý, jeho niektoré argumenty boli bez logiky a z pozície sily. Nuž, máme sa na čo tešiť, ak by sa tento štricák s nekultivovaným, krčmovým vyjadrovaním sa 18-ročného uličníka, stal náhodou predsedom vlády. Jeho jednoduché vyjadrovanie sa síce oslovilo „progresívnych“mladých Bratislavčanov, ale dosť z nich už precitlo z pôsobenia „progresívcov“ na bratislavskom magistráte (zle vymyslená parkovacia politika, 100% -né zvýšenie daní, najvyšší plat primátora v Európe, električková trať do Dúbravky a ďalšie) a tak sa preferencie tohto nového subjektu na politickej scéne prepadajú a blížia sa k hranici zvoliteľnosti.

Progresívny štricák Truban: Novú politiku treba robiť slušne bez hádok a osočovaní, ako stále len teoreticky tvrdíte, ale v praxi to nedokážete realizovať. Možno bude najlepšie a najmúdrejšie, aby ste pokračovali v urážkach, obviňovaniach, neslušnosti a drzosti, pretože si väčšina Slovákov želá, aby Vám voliči dali po nose a sedem percent možno bude pre Vás nedosiahnuteľný mýtus.

Pavel Jacz

 

Špecializované súdne šapitó predvádza o Kočnerovi a spol. super hru na city.

16.01.2020

Nemôžem si pomôcť, ale dianie a samotný proces na Špecializovanom súde mi pripadá ako nevydarená emotívna cirkusová komédia a nie súdny proces, ktorý by mal rozhodovať o vine, alebo nevine viac »

Som mafián! Som občan mafiánskeho štátu – Slovenskej republiky. Čo si to dovoľujete občan Kiska? ??

09.12.2019

Mafián - toto pomenovanie platí pre všetkých obyvateľov Slovenska, aj pre každého úradníka, aj pre každého funkcionára, aj pre každého ústavného činiteľa, aj pre každého bezdomovca, viac »

Počiatek s Trnkom potvrdili našu slobodnejšiu slobodu a demokratickejšiu demokraciu.

02.12.2019

Tie dva pojmy z titulku nás postavili v 89-tom na námestia. Dovtedy sme boli zaviazaní určitej disciplíne a mali sme strach z následkov, ak by sme čosi porušili. Pretože skôr, či neskôr to viac »

väzenie, väzni, mreže

Trestanec poslal pohľadnicu do väzenia z ktorého utiekol

23.01.2020 09:28

Belgický väzeň Oualid Sekkaki údajne poslal do väzenia pohľadnicu so správou "pozdravy z Thajska".

Vladimir Putin / Andrzej Duda

Spomienku na Auschwitz poznačil poľsko-ruský spor

23.01.2020 09:00

Izraelské svetové fórum o holokauste bojkotuje poľský prezident Andrzej Duda, kým na spomienkové podujatie v Poľsku nedostal pozvánku šéf Kremľa Vladimir Putin.

sud, kuciak, marcek

Trest pre Marčeka? Možno aj menej ako 25 rokov

23.01.2020 09:00

Súd s Marčekom môže byť rýchly a scenár, v ktorom môže dostať menší trest ako 25 rokov za úkladnú vraždu, podľa právnika Jozef Záhora nie je vylúčený.

komáre, komár

Paraguaj sužuje epidémia horúčky dengue, nakazil sa aj prezident

23.01.2020 08:32

Paraguajský prezident Mario Abdo v stredu potvrdil svoje ochorenie prostredníctvom ministra zdravotníctva Julia Mazzoleniho.