Založ si blog

Progresívny štricák Truban sa zase „predviedol“ v relácii V politike na TA3.

Progresívny štricák Truban sa zase „predviedol“ v relácii V politike na TA3.

Nebudem hodnotiť všetky „objavené tézy“ a pripravované opatrenia zmien bez rozhľadu ako výkriky do tmy predsedu Progresívneho Slovenska, ktoré natáral včera v relácii V politike na TA3, ale správanie sa  v štúdiu tohto neslušného štricáka vychovaného pri hádkach s kamarátmi na pive. Mal som totiž pocit, že nesedím pri televízore a nepozerám politickú debatu, ale že sedím v krčme, pube, alebo pri bare zadymenej „maryškou“. Tak totiž pôsobilo neslušné a nevychované správanie sa lídra koalície PS/Spolu Trubana.

Hneď na úvod totiž deklaroval, že v prípade stiahnutia slovenských vojakov reakcie Danka a Pellegriniho boli zbrklé a že treba všetko riešiť s chladnou hlavou a rozvážne. To bola asi jediná rozumná myšlienka s dielne progresívne zarasteného a poctivo vyholeného a nakrémovaného temena hlavy počas celého rozhovoru. Lenže Trubanova teória sa veľmi prela s kysuckou tvrdohlavou a panovačnou náturou tohto „politika“ s chudobným vyjadrovaním sa, ktorému nechýba verva, neslušnosť a drzosť.

Jeho chladný úsudok sa celkom rozplynul pri kritike diskutujúceho súpera – predsedu parlamentu Danka. Truban – tento zatiaľ občan Slovenska si neodpustil urážky na nášho druhého ústavného činiteľa, ktorý mu to neskôr oplácal. Trubanova „chladná“ hlava sa zrazu premenila na žeravú platňu sporáka a ak by to snímali kamery systémom Super Max XXXXL Full HD, určite by sme videli aj ten dymový opar nad Trubanovou hlavou. Ešte šťastie, že mu nevzplanula. V praxi totiž ukázal, ako si predstavuje chladnú hlavu a rozvážny úsudok. Nebolo reči Danka, kedy by mu neslušne neskákal do reči a nenechal dohovoriť myšlienku, výdatne podporovaný moderátorom Dolinským a tak sme pri obrazovkách vnímali len krčmovú hádku, z ktorej mal divák akurát tak miš maš a nie ucelený pohľad. V sobotu začala vysielať ČT2 minisériu: Hitler – Vzostupy a pády. Vynikajúce stvárnenie vodcu  Robertom Carlyle mi pripomínal niektorými svojimi besnými reakciami aj práve Truban. Mal jednoduché vyjadrovanie sa, bol tvrdý, jeho niektoré argumenty boli bez logiky a z pozície sily. Nuž, máme sa na čo tešiť, ak by sa tento štricák s nekultivovaným, krčmovým vyjadrovaním sa 18-ročného uličníka, stal náhodou predsedom vlády. Jeho jednoduché vyjadrovanie sa síce oslovilo „progresívnych“mladých Bratislavčanov, ale dosť z nich už precitlo z pôsobenia „progresívcov“ na bratislavskom magistráte (zle vymyslená parkovacia politika, 100% -né zvýšenie daní, najvyšší plat primátora v Európe, električková trať do Dúbravky a ďalšie) a tak sa preferencie tohto nového subjektu na politickej scéne prepadajú a blížia sa k hranici zvoliteľnosti.

Progresívny štricák Truban: Novú politiku treba robiť slušne bez hádok a osočovaní, ako stále len teoreticky tvrdíte, ale v praxi to nedokážete realizovať. Možno bude najlepšie a najmúdrejšie, aby ste pokračovali v urážkach, obviňovaniach, neslušnosti a drzosti, pretože si väčšina Slovákov želá, aby Vám voliči dali po nose a sedem percent možno bude pre Vás nedosiahnuteľný mýtus.

Pavel Jacz

 

Ako mohol Kollár bez fantázií a nápadov zbohatnúť? Dva koaličáky mu dali za pravdu. Čo iné, keď stiahli chvosty?

08.07.2020

Vychádzam zo včerajšej vety slovenskej hanby sediace v kresle predsedu parlamentu Kollára na ním samo vyhlásené hlasovanie o samo-dôvere po jeho plagiátorstve. Aj to len dokumentuje, že ani v diplomovej práci ako skoro päťdesiatnik nemal nápady a fantáziu. Ako teda mohol bez fantázií a nápadov tak zbohatnúť? Prečo to konštatujem? Pre jeho úžasnú vetu v auditóriu [...]

Jáá – Kollár jedenácty, hlava pomazaná, z boží vůle předsedokrál, : „A neodstúpim! “

03.07.2020

Ak by som odstúpil, tak (stranička) SME-rodina odíde z vládnej koalície. Musí, alebo bude chcieť odísť, pretože tie tri plány, s ktorými išiel do koalície ako veľkootecko (preto jedenácty) a veľkopodnikateľ sa asi začínajú rozplývať. A tak Kollár kalkuluje – buď všetko, alebo nič! Ale on predsa poctivo podľa právnych noriem napísal diplomovku a neodpisoval, iba [...]

Diletantský dôvod ministra Mikulca. Policajný prezident Lučanský ho ako ministra neuznáva.

01.07.2020

Včera Pán Prezident policajného zboru SR Lučanský oznámil verejnosti, že pre iný pohľad na riadenie polície a nezhody s ministrom vnútra odchádza k 31. augustu z funkcie a po 30-tich rokoch aj z policajného zboru. Jeho vyše ročná púť v najvyššej funkcii zaznamenala nevídané výsledky na naše pomery. Pod jeho vedením sa vyšetrili kauzy, o ktorých sme si mysleli, že sa [...]

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Vo viacerých mestách v Srbsku vypukli protivládne protesty sprevádzané násilím

09.07.2020 06:49

Demonštranti na zhromaždeniach slovne útočili na prezidenta Vučiča a vyjadrovali tak frustráciu z jeho štýlu vládnutia, ktorý vnímajú ako autokratický.

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

NR SR

Bez mandátu a bez majetku? Koalícia chce nový úrad na preverovanie politikov

09.07.2020 06:00

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči exšéfke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Dôvodom je možný nesúlad medzi jej príjmami a majetkom.

Greece Migrants Portugal

Migrácia: Nemci očakávajú solidaritu

09.07.2020 06:00

erlín dúfa, že uspeje tam, kde iní zlyhali. Nemecko sa počas svojho polročného predsedníctva Rady EÚ pokúsi pohnúť s reformou azylového a migračného systému.