Založ si blog

Ekologická progresívnosť postupuje aj do Bratislavy. Zmysel, alebo nezmysel elektromobilov?

V Bratislave máme na dvoch najdôležitejších postoch progresívca a sasoľanku – na Magistráte a v Starom meste. A čo konkrétne urobili zatiaľ pre ľudí? Musel by som asi veľmi hľadať okrem pár zaasfaltovaných výmoľov. Ale aj tak to je zmena!!! Dnes som videl zametacie vozidlo v Starom meste, ale keď sa prejdete po chodníkoch, tak zistíte, aké sú „čisté“. Priamo z asfaltu vyrastajú buriny. Neveríte? Pridávam fotografie zo Zrínskeho ulice a okolia, kde sa často potulujú turisti, ktorí len „žasnú“ nad tým, akí sme „dobrí ekológovia“ a dokážeme využiť každú piadičku našej pôdy a aj v asfalte, aby sme mali zeleň. Dokonca priamo pred vchodom do Rumunského veľvyslanectva je to ako na lúke. Hanba pani starostka Aufrichtová, že sa takto staráte o čistotu a reprezentáciu mesta len naoko. Myslíte si, že rastom burín a na druhej strane progresívnym zákazom vjazdu starých automobilov do centra a teda pre obyvateľov nezmyselným dotovaním úradu Starého mesta, vyriešite problémy Bratislavčanov? Možno by bolo najlepšie, ak by ste si s notesom peši prešli váš rajón Starého mesta a poznamenali si všetky neočistené chodníky, výmole na cestách, trčiace tyče po odrezaných značkách a ďalšie „prekvapenia pre peších“  na chodníkoch, vyštrbené schody, nenatreté zábradlia, chýbajúce vyhradené parkovanie pre domácich, ktorí nemajú, kde parkovať, kvôli prišelcom a naoko zaasfaltované, ale neskutočne hrboľaté vozovky (napr. frekventovaná Zochova ulica a ďalšie).

Progresívnym donucovaním kupovania si elektrických automobilov ako opičenie sa po vyspelých mestách, ekológiu nezlepšíme? Ak Vám to nikto ešte nevysvetlil pani starostka, tak sa o to pokúsim ja, ako motoristický novinár. Elektromobily sú len proklamovaná módna honba podrúškom ekológie za niečim novým a samozrejme za ziskom. Osobne si myslím, že nemajú budúcnosť. Ten, kto si ho raz kúpi, už ho nebude chcieť a Európska únia sa so stanovenou percentuálnou ponukou a predajmi môže aj roztrhať. A to preto, lebo ako kapacita batérie klesá v mobile a po pol roku ma len 3/4-novú kapacitu, tak rovnako to bude aj s batériami v autách. Ale nabíjať ich budeme rovnako, a časom aj dlhšie. Pokiaľ nevyrobia niečo prevratné, tak z deklarovaných 400 km dojazdu bude po roku 350, po dvoch rokoch 300 km a kapacity batérii sa budú časom zmenšovať. Ale o tom sa dočítate málokde. Staršie elektromobily nikto nebude kupovať, pretože nová batéria bude stáť 70% ceny z nového auta a v tom je geniálny fígeľ obchodu a následného zisku automobilových koncernov. Elektromobily prinesú väčšie ekologické škody, ako súčasné autá. Výroba elektrickej energie stále nie je len z obnoviteľných zdrojov a teda z prírody, ale aj z uhlia (najviac na to doplatia Nemci, ktorí skoro 50 % energie stále vyrábajú v uhoľných elektrárňach).

Hmotnosť elektromobilov vďaka ťažkým batériám je asi o 300 kg vyššia a aj zrýchlenie má lepšie, ako klasické automobily. Kombináciou hmotnosti a vyššieho výkonu sa viac ničia nielen pneumatiky, ktoré sa viac drvia a znečisťujú vzduch malými gumovými časticami, ale aj podstatne rýchlejšie ničia asfalt. No a ekológia dostane na frak jednak výrobou a aj likvidáciou pneumatík a najmä batérií. Tak, to je asi ten čistejší vzduch, ktorý za poplatok chcete vyberať od chudobnejších Slovákov ako radnice niektorých nemeckých, francúzskych, holandských a ďalších miest v Európe od bohatších obyvateľov. A ešte jeden fakt, ktorý nás čaká s módnymi elektromobilmi. Sú to tiché autá, ktoré chodci nepočujú a nebudem sa čudovať, ak budú stúpať čísla zrazených chodcov, ktorí nestihnú reagovať na ticho a tým bude jedno, aký vzduch dýchali..

Ešteže nám ako najzelenejšiemu mestu v Európe chce primátor Vallo vysadiť 10 000 progresívnych stromov. Len neviem, ako čiastočky z pneumatík a asfaltu pohltia zelené listy. Skôr skončia v našich pľúcach. Som zvedavý, kde všade nájde primátor Vallo miesto na ich výsadbu. Asi zruší parkovacie miesta, ako to už deklaroval na námestí SNP a hotovo! Aké je to len progresívum aj s nedokonalou parkovacou politikou, podľa ktorej v Bratislave nastane konečne peklo (definujem podľa Čižnára) pre vodičov, vrátane chudobných dôchodcov, ktorí nezasponzorujú Magistrát sumou 39-timi Euro ročne! Naozaj skvelá a ešte aj progresívna myšlienka, akú som nezažil ako vodič nikde na svete! Možno po roku, dvoch si obaja spomínaní uvedomia chybu, ako to vytrúbil o drogových pokleskoch náš „hrdina“ Truban. Čo na tom, že Bratislavčania začínajú na progresivitu doplácať a nielen finančne. Nebudem sa čudovať, ak na tento systém naskočia podľa vzoru Bratislavy aj ostatné slovenské mestá a budú sa ich primátori a starostovia tváriť, čo progresívne prevratné urobili pre životné prostredie v mestách. Namiesto investíciam do dobre premyslenej hromadnej dopravy a zjednosmerňovanie hlavných ťahov do okruhov sa budeme hrať na progresívne zmenených módnych Slovákov!

Počas víkendu som pri ceste do Maďarska videl novostavby v Petržalke, kde bude žiť ďalších 80 000 obyvateľov. A tí budú aj v Bratislave pracovať. Máme zatiaľ päť mostov. Pre autá iba štyri (lebo jeden ten najstarší sme ekologizovali iba pre peších, cyklistov a električky, pričom by sa dal využiť jednosmerne v ranných a podvečerných špičkách), ktoré už dnes nestačia! A nepočul som ešte o tom, kde by mali stáť ďalšie. Stavia sa iba v rámci diaľničného okruhu . Ako však zvládnu len štyri mosty prepravu o 80 tisíc viac obyvateľov v ranných a podvečerných špičkách iba v ôsmich jazdných pruhoch? To bude každodenná nervová zábavička pre vodičov v hlavnom meste Slovenska! A to som nespomenul, ak sa stane na jednom z nich dopravná nehoda.

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.