Založ si blog

V Zákone o financovaní strán chýba hlavný trest!

Óóó – aká vlna odporu sa strhla proti Zákonu o financovaní strán najmä opozície a troch neparlamentných strán (PSaS a ZĽ)  8 mesiacov pred parlamentnými voľbami.  Vehementne protestoval najmä Kiska, ktorý nezabudol pripomenúť, že to zvýhodňuje parlamentné strany, ktoré dostávajú peniaze od nás daňových poplatníkov (asi ho veľmi škrie, že musel doplatiť veľké daňové úniky svojej firmy).  Tú jeho zatiaľ neexistujúcu stranu, ktorej spravodajstvá a prieskumy dávajú v éteri neuveriteľne veľa miesta a každé „vypúšťanie chymérnych plynov“ Za Ľudí, podrobne spropagujú. Naozaj si nepamätám neexistujúcu stranu a ani začínajúcu, ktorej by novinári dávali taký priestor. O existenciách niektorých strán nemáme „ani páru“, nevieme o nich nič a ani sa nedozvieme. Ale o strane Za Ľudí počúvame denno-denný PR.

Aj ďalšie neparlamentné opozičné strany používajúce peniaze miliardárskych firiem PS a Spolu sa veľmi ohradili.

A pritom tento zákon prešiel v parlamentne ústavnou väčšinou 94 hlasov. Dokonca ho pritvrdila aj strana SME-rodina.

Zákon udeľuje aj pokuty od 10 000 do 100 000 € pri prekročení limitu 3,5 milióna Euro. A to o dvojnásobok sumy, o ktorú strana prekročila limit. No je to však veľmi smiešna pokuta, pretože pri súčasnom porušovaní zákonov túto sumu zahrnú do niekoľko miliónovej dotácie od sponzora strany.

Páni poslanci, najdôležitejšia sankcia v zákone chýba. Predpokladám, že prezidentka zákon nepodporí, tak máte ešte možnosť ho dotvoriť!

Ak sa zistí uplácanie hráča v súťaži, tak ako prvé skontumujú výslekom 3:0 stretnutie. Ak sú do toho zapletení aj viacerí hráči a aj funkcionári, tak družstvo vyradia z ligy preradia ho dve tri ligy nižšie, o trestnom stíhaní ani nehovoriac.

To isté platí pri verejných súťažiach. Ak sa zistí podvádzanie, zodpovedný orgán súťaž anuluje a vypíše novú.

Ak spôsobíte dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu, tak prídete o vodičský preukaz a ste diskvalifikovaný. A mohli by sme pokračovať. Jednoducho, ak porušíte pravidlá, máte za to poriadne pykať!

A tak sa pýtam, prečo v Zákone o financovaní strán nie je DISKVALIFIKÁCIA z volebného procesu??? To znamená, vylúčenie strany z výsledkov volieb! A tak by sa ich hlasy podľa percent získaných hlasov strán prerátali podľa percent a presunuli by sa do jednotlivých strán, alebo by sa celkom vyňali z počtov volebných lístkov, čo by malo rovnaký dôsledok. A zároveň by strana dostala dištanc na zapojenie sa do volieb a rovnako, ako aj jej členovia na dve volebné obdobia!

Naozaj si nemôžem pomôcť, ale trest 100 000 Euro je pri investovaných miliónoch do volebnej kampane naozaj bezvýznamný.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.