Založ si blog

Je to začiatok pádu Ďurišovej Nicholsonovej do jamy levovej?

Ešte mám v živej pamäti ostré a nenávistné slová SaS-kárky Ďurišovej Nicholsonovej v televíznom štúdiu, keď exministrovi Kaliňákovi do tváre vrieskala, že skončil. Mala pravdu, minister odstúpil. Ale tu sa mi tlačí do popredia známe to porekadlo: „Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne!“ A extravagantná dnes už europoslankyňa s novým vzhľadom stojí na pokraji tej politickej  jamy, síce ešte na záchytnom schodíku europarlamentu, ale ten zostáva pevný iba na dobu určitú.

Začalo to rozhodnutím „odkopnúť“ pobosorovanú Luciu do europarlamentu, aby neškodila svojimi škandalóznymi excesmi strane SaS. Bolo to rozumné rozhodnutie Sulíka“vyhostiť“ ju zo slovenskej politickej scény, pretože nielen Nicholsonová , ale svojimi múdrymi výrokmi a vytváraní škandálov aj Galko, Klus či Rajtár, odštartovali pokles preferencií exlídra opozície. Takto Lucku „odkopli“ do európskeho vreca, ktoré nejde trhať na franforce a tak nebude škodiť preferenciám strany. Dostala sa síce do Europarlamentu so ziskom 52 331 hlasov. Je to číslo, ktoré nedosahuje ani jedno percento obyvateľov Slovenska. No pri našej účasti na eurovoľbách je to len o málo viac ako 5 % z 22,74 % oprávnených voličov. Stačí oblbnúť malé 30 tisícové mestečko, nasľubovať im hory doly a pri našej eurovolebnej mizérii ste v europarlamente, lebo aj to v máji stačilo. Ale musíme sa s tým vyrovnať, pokým u nás nebudú opäť voľby povinné, ako v Belgicku, Luxembursku či v Grécku. Bude to asi páni poslanci nevyhnutné, aby sa zachovala demokracia na Slovensku, aby sa vyjadrila väčšina obyvateľov Slovenska a k moci sa nedostali hlasnokričiace menšiny, ako to bolo s nástupom fašizmu v Nemecku.

Všetci naši zvolení europoslanci si však nemusia lámať hlavu, že ich mandát na päť rokov je len Pyrhovo víťazstvo. Budú luxusne zarábať, a dostávať aj luxusnú penziu, takže majú vystarané!

Lenže najnovšia veľkoporada strany SaS Nicholsonku nenominovala do predsedníctva. A zostala iba šéfkou tímu pre sociálnu oblasť. Jej členovia pochopili, že s touto straníckou kolegyňou to už naďalej nebude perspektívne. No a namyslená a najmä urazená Ďurišová Nicholsonová si pozastavila do konca roku svoje členstvo v SaS – strany, na ktorej chrbte sa vyšplhala do Europarlamentu. A to ešte ani nesedí v europarlamentnom kresle! Dosť bizarná situácia. No v parlamente EÚ by sa rozdiely strán mali zmazať a všetci europoslanci by mali kopať za Slovensko!!! Stranícke rozbroje by mali ísť bokom. Volili sme predsa Slovákov za Slovensko.

Nuž, jama sa pre europoslankyňu rozširuje a rozširuje, pôda je nestabilná a odlupuje sa. A tak pád do politickej jamy levovej pre Lucku asi nie je ďaleko. Pomaly, ale isto sa približuje!

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.