Založ si blog

Je to začiatok pádu Ďurišovej Nicholsonovej do jamy levovej?

Ešte mám v živej pamäti ostré a nenávistné slová SaS-kárky Ďurišovej Nicholsonovej v televíznom štúdiu, keď exministrovi Kaliňákovi do tváre vrieskala, že skončil. Mala pravdu, minister odstúpil. Ale tu sa mi tlačí do popredia známe to porekadlo: „Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne!“ A extravagantná dnes už europoslankyňa s novým vzhľadom stojí na pokraji tej politickej  jamy, síce ešte na záchytnom schodíku europarlamentu, ale ten zostáva pevný iba na dobu určitú.

Začalo to rozhodnutím „odkopnúť“ pobosorovanú Luciu do europarlamentu, aby neškodila svojimi škandalóznymi excesmi strane SaS. Bolo to rozumné rozhodnutie Sulíka“vyhostiť“ ju zo slovenskej politickej scény, pretože nielen Nicholsonová , ale svojimi múdrymi výrokmi a vytváraní škandálov aj Galko, Klus či Rajtár, odštartovali pokles preferencií exlídra opozície. Takto Lucku „odkopli“ do európskeho vreca, ktoré nejde trhať na franforce a tak nebude škodiť preferenciám strany. Dostala sa síce do Europarlamentu so ziskom 52 331 hlasov. Je to číslo, ktoré nedosahuje ani jedno percento obyvateľov Slovenska. No pri našej účasti na eurovoľbách je to len o málo viac ako 5 % z 22,74 % oprávnených voličov. Stačí oblbnúť malé 30 tisícové mestečko, nasľubovať im hory doly a pri našej eurovolebnej mizérii ste v europarlamente, lebo aj to v máji stačilo. Ale musíme sa s tým vyrovnať, pokým u nás nebudú opäť voľby povinné, ako v Belgicku, Luxembursku či v Grécku. Bude to asi páni poslanci nevyhnutné, aby sa zachovala demokracia na Slovensku, aby sa vyjadrila väčšina obyvateľov Slovenska a k moci sa nedostali hlasnokričiace menšiny, ako to bolo s nástupom fašizmu v Nemecku.

Všetci naši zvolení europoslanci si však nemusia lámať hlavu, že ich mandát na päť rokov je len Pyrhovo víťazstvo. Budú luxusne zarábať, a dostávať aj luxusnú penziu, takže majú vystarané!

Lenže najnovšia veľkoporada strany SaS Nicholsonku nenominovala do predsedníctva. A zostala iba šéfkou tímu pre sociálnu oblasť. Jej členovia pochopili, že s touto straníckou kolegyňou to už naďalej nebude perspektívne. No a namyslená a najmä urazená Ďurišová Nicholsonová si pozastavila do konca roku svoje členstvo v SaS – strany, na ktorej chrbte sa vyšplhala do Europarlamentu. A to ešte ani nesedí v europarlamentnom kresle! Dosť bizarná situácia. No v parlamente EÚ by sa rozdiely strán mali zmazať a všetci europoslanci by mali kopať za Slovensko!!! Stranícke rozbroje by mali ísť bokom. Volili sme predsa Slovákov za Slovensko.

Nuž, jama sa pre europoslankyňu rozširuje a rozširuje, pôda je nestabilná a odlupuje sa. A tak pád do politickej jamy levovej pre Lucku asi nie je ďaleko. Pomaly, ale isto sa približuje!

Pavel Jacz

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). Prečo si [...]

japonsko zosuv pôdy

Pri zosuve pôdy v Papue-Novej Guinei zahynulo podľa odhadov vyše 100 ľudí

24.05.2024 06:56

Zosuv údajne zasypal dedinu Kaokalam okolo tretej hodiny ráno miestneho času.

vojna na Ukrajine, Kyjev, zajatci

ONLINE: Moskva varovala USA, aby nepovolili Ukrajincom útočiť americkými zbraňami v Rusku

24.05.2024 06:15, aktualizované: 06:19

Moskva tvrdí, že "horúce hlavy" v USA a Európe podnecujú eskaláciu vojny na Ukrajine. Medzi to počíta aj prípadné povolenie západných štátov útočiť ich zbraňami na ruskom území.

Čaputová, Pellegrini, Fico, vyhlásenie, atentát

Politológovia týždeň po atentáte: Raj v politike nenastane, boj je prirodzený. Politici sú „advokátmi“ rôznych názorov

24.05.2024 06:00

Mnohí politici si ešte neuvedomili, že ide o zlomový bod našich novodobých dejín.

Russia Ukraine War Conscription Age

Z väzenia na front. Kyjev na rozdiel od Moskvy vrahov do armády nepustí

24.05.2024 06:00

Na Ukrajine sa nachádza vo väzení približne 27-tisíc ľudí. Odteraz ich môžu povolať do armády. Velitelia vítajú posily, čoho sa však obávajú?