Založ si blog

„Vyhrali sme voľby“! Tvrdí náš „nadstranícky“ prezident.

Všetci už vieme, že náš „nadstranícky“ prezident zakladá politickú stranu. To, čo najskôr vylúčil, neskôr len naznačoval. No a včera to naplno rozbalil na internete. Úvod príhovoru dosluhujúceho prezidenta bol ohromujúci, keď Kiska povedal: „ Vyhrali sme tieto voľby a musíme vyhrať aj tie parlamentné“. No o pár viet na to povedal, že on je nadstranícky prezident, preto všetko podrobne oznámi aj 17.júna. A to zdôrazňoval aj v rozhovore SME, kde mimo iného povedal, potrebujeme spojiť sily a prevziať moc. Zmenu svojho postoja odôvodnil slovami: „Len blbec by nemenil svoj názor“! Takticky sa vyhýbal otázke čí chce byť premiér.

Mimochodom, takto si takticky vynútil zvedavosť a tým pádom chtivosť po informácii, podľa vzoru titulkov Nového Času a aj jeho úhlavného nepriateľa Fica.

V televízii je každý prvých päť rokov elév. Náš prezident bol na elévskej vlne a teda vo výučbe na politika v inštitúcii, ktorú už občania z Prezidentského paláca premenovali na predchádzajúci jemne upravený názov Pionierska politická škola (akési prerobené VUML) na Hodžovom námestí v Bratislave, kde ho vystrieda 15. júna ďalšia politická elévka. Verím, že budúca prezidentka sa oveľa lepšie a rýchlejšie priučí politike Škoda, že sa Kiska učil zručnosti politika len tri dni v týždni (v televízii je to sedem dní), pretože by včera v príhovore v priebehu troch štyroch viet nepoprel svoje slová. Vyhrali sme voľby a ja ako nadstranícky prezident. O tom, že politicky vyznáva opozíciu a útočí na SMER a SNS a teda nadstranícky nie je, vieme, ale prečo sa snaží všetkým vnucovať jeho slová o nadstraníckosti. Ešte ho učitelia a poradcovia nenaučili, že si nemá pliesť hrušky s jablkami a že melón nie je banán?

Zaujímavé, ako Kiska operuje s výsledkami dôveryhodnosti, ako najdôveryhodnejší politik. Vozí sa teda na vlne eufórií. A nezabudol povedať, že jeho najväčší rival Fico je na samom chvoste dôveryhodnosti až za Kotlebom, takže jeho slová nemôže nikto brať vážne. Nuž, tie dva dni blicovania v týždni z elévskej výučby sa odzrkadľujú, keď to hovorí o svojom súperovi, ktorý ho pomenoval najlenivejším kohútom v politike. Máte pravdu prezident Kiska. Nie ste kohút. Ste stále ešte politik elév. Myslím si, že by Vám ešte päť rokov elévskej politickej školy v Grassalkovičovom paláci veľmi prospelo, keďže ste dva dni v týždni len lietali. Mali by sme o ďalšiu zábavu postarané. Potom by ste o predsedovi stále najsilnejšej politickej strany, ktorá riadi a spravuje Slovensko, kde ste len polonefunkčným prezidentom, takéto niečo nikdy neprecedili ani cez zuby. To môžete tvrdiť až potom, ak Vy a Vaša strana vyhrá parlamentné voľby a porazí SMER, ale to je len Vaša zbožná eufória nie veľmi „objektívnych“ Essetovských prieskumov dôveryhodnosti (ako ste včera povedali v rozhovore pre SME pán Zajac z Essetu je Váš dobrý priateľ a je ochotný vašu novú stranu aj finančne podporiť za istých okolnosti).

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.