Založ si blog

Ako raz eurojunák Sulík bonzoval eurokomisárke Vestagerovej.

Čestný a slušný (ako o sebe vyhlasuje, rovnako aj o troch „silných“ kandidátoch do Europarlamentu za stranu SaS, medzi ktorými je aj najslušnejšia z kanadských dievčat Ďurišová Nicholsonová) je to len náš europoslanec Sulík. Včera sa Sulík – pôvodom zo Slovenska – verejne priznal k udaniu Slovenskej republiky, ako najslušnejší z najslušnejších. Jednoducho bonzol, alebo slušnejšie napísané udal Slovenskú republiku eurokomisárke Margarétke Vestagerovej – pôvodom z Dánska – kvôli zákonu o odvodoch našich obchodných reťazcoch, ktorý mal pomôcť slovenským poľnohospodárom a posúril jeho urýchlené – zatiaľ dočasné zablokovanie. A i napriek tomu, že ministerka Matečná sa slovne postavila Bruselu, jej stranícky šéf Danko priveľmi rýchlo rezignoval a vyhlásil, že urýchlene podá návrh zákona o zrušení zákona o obchodných reťazcoch, aby sa ceny v slovenských reťazcoch znížili. Veľmi dobrý cenový vtip! Tipujem ho na vtip roka 2019. Rovnako trefný, ako po znížení DPH na vybrané základné potraviny. Nuž, politický obchodný guláš nám bude chutiť oveľa luxusnejšie, či tu bude platiť zákon, alebo nebude, či budeme mať novú vládu a prezidenta, alebo nie. Globalizácia vládne.

Tu sa mi stále zjavuje, v súvislosti so slušnou históriou nášho europoslanca, nasledovné. Slušne si sám sebe ako riaditeľ OLO predal za veľmi málo peňazí pozemky OLO a potom ich veľmi slušne speňažil! Slušne teda dva krát podpísal zmluvu. Slušne rozoberal s Kočnerom slušnú tristotisícovú sumičku za post generálneho prokurátora ako slušný druhý najvyšší ústavný činiteľ. A tak mi napadá v tejto udavačskej súvislosti, koľko a ako slušne si vyúčtuje províziu od lobistov obchodných reťazcov, ktorým ušetril milióny ziskov, ktoré odlifrujú zo Slovenska. A keďže slušný to junák Sulík nič zadarmo nerobí, tak sa dá predpokladať, že ani toto nebolo pre pekné oči a kvôli starostlivosti o obyvateľov Slovenska, ktorých by svojimi slušnými reformami v čarovnej slušnej zmodernizovanej knihe Agenda 2020 slušne obral o penzie, o nemocenskú i o štátne nemocnice a o ďalšie sociálne výdobytky. Jednoducho ho ľudia nezaujímajú, ale slušne im to bude trpezlivo v opozícii vysvetľovať. Tak, ako ho ako slušného ekonóma nezaujíma krok Bé pri znižovaní daní , nahradiť výpadok peňazí. Jeho slová 10. marca v televíznej relácii O 5 minút 12 sa nedajú zabudnúť: Ja som v opozícii, mňa toto – teda krok Bé vôbec nezaujíma“! Škoda, že stranu pod jeho vedenim ešte zaujímajú jeho voliči. Nedokáže zvíťazíť doma, tak sa snaží udávaním v Európe!

A ešte dodatok. Argument zákony o obchodných reťazcoch zrušili v Maďarsku a Poľsku ako sme na to zvyknutí pri obhajovaní hocičoho, nie je argument a nás Slovákov nemá čo zaujímať. Toto stále prirovnávanie aj v súvislosti s letiskami a zbrojnicami USA u nás je len mlátenie žita. Ani Poliaci (tí si ich tam nedávno nasáčkovali), ani Maďari nemali na svojom území dočasne natrvalo cudzie vojská. My áno a dodnes tu máme problémy so životným prostredím a množstvo nevybuchnutej munície po cvičeniach. My sme Slovensko. Máme iné zvyky, iné tradície, iný život a iné zmýšľanie. Tak vážení opoziční politici i novinári, neporovnávajte Slovensko z hľadiska geografickej polohy, rovnako ako nám vtláčate do hláv všelijaké tabuľky na tlačových besedách. Je to absolútny nezmysel.

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.