Založ si blog

Naozaj má dvojvražda taký motív, ako prezentuje polícia a z toho vychádzajúca a vášne rozvírujúca úderka opozície SASOĽANO?

Normálne a triezvo zmýšľajúci občania nášho štátu už dávno pochopili, o čo v tejto predmocenskej hre ide. Po počiatočných senzáciách, alias talianska mafia pri premiérovi. ovplyvňovanie vyšetrovania dvojnásobnej vraždy archeologičky Martinky a jej snúbenca investigatívneho novinára Janka (asi vás zarazilo, že som použil opačné garde označenia tejto tragickej udalosti, k čomu sa neskôr dostanem) a ďalšie útočné „prskavkové bomby“ v podaní úderky SASOĽANO, ktorá v priebehu dvoch týždňov vytvorila o Slovensku vo svete obraz odpadu, žumpového hospodárstva a politickej špine, v ktorej zanikajú úspechy Slovenska., začínajú prevažovať rozumnejšie riešenia vládnej krízy. Ale aj tak to môže našu krajinu stáť nemalé financie. Opozičnej úderke v hone za mocou je absolútne jedno, aký smrad za sebou nechajú. V tejto súvislosti spomeniem včerajšiu tlačovú besedu SAS. Konečne sa našiel medzi zväčša servilnými novinármi jeden, ktorý sa odvážne opýtal SAS-károv, ktorí netaja to, ako budú viesť krajinu. Samuel Migaľ z JOJ-ky konštatoval, že ľudia na námestiach (1,5 percenta voličov, len odstupujúci minister Kaliňák dostal vo voľbách skoro päť krát viac hlasov, ako bolo ľudí na námestiach!!!) nedôverujú slovenskej vláde a opýtal sa , či si myslia v SAS-ke, že ľudia na Slovensku (teda 98,5 percenta voličov teda veľká mnohonásobná zatiaľ mlčiaca väčšina) veria slovenskej opozícii? Vševedkyňa SAS Ďurišová Nicholsonová, ktorá predtým sršala istotou budúceho vládnutia, zrazu potratila svoju istotu a začala hapkať a stratila istotu reči a dostala zo seba citujem: „Toto si naozaj netrúfam povedať a toto (rozumej prevrat, ako to ako prvá začala používať) je iba jediný spôsob, ako sa presvedčiť, kto má tú dôveru a tým jediným sú nové voľby“ (Škoda, že túto otázku s neistou odpoveďou Migal a JOJ v Novinách nevypustila k verejnosti?). Po ďalšej otázke redaktora Migaľa zrazu 17 SAS-károv (asi to bola celá strana až na bossa, ktorý tentoraz nebol na autosalóne v Ženeve, ale v Bruseli) , rýchlo ukončila tlačovku, aby sa nedajbože neosmelili ďalší novinári. Nuž, to je typická SAS rozdúchať uhasený oheň, vyťahovať špinu, podrývať, ako sa dá a ak sa nesplnia scenárovité očakávania, okamžite zdupkať, ako aj včera z lavíc parlamentu!!! A tento bláznivý spolok chce vládnuť Slovensku? Možno sa potom študenti, ktorí boli prejavovať nespokojnosť s vládou na námestiach, ako bol aj hlavný argument na rozpútanie nežnej, spamätajú, keď stratia isté výhody a napríklad budú platiť za vlaky, aby sa vôbec dostali raz za čas k rodičom a samozrejme ak budú možno platiť aj za štúdium!

Aj druhá úderka okolo Matoviča fakticky priznala, že toto všetko je iba humbuk a uvedomila si, že z tohto „prevratu“veľa nevyťaží a tak Matovič naivne navrhol trom mimoparlamentným stranám spojenie sa do koalície. KDH na čele, či už s Hlinom, alebo s prichádzajúcim Vašečkom spojenie so šialeným Max-ovičom rázne odmietli. Obaja poslanci, ktorí z jeho ministrany odišli, veľmi dobre poznajú taktiku špinavej politickej hry krikľúňa a hlavne podrazáka Matoviča, to rázne odmietli a rovnako aj ďalšie strany vedia, že by to bol ich koniec, ak by sa spojili s touto pseudostranou, ktorá bude asi balansovať na 5 percentnej úrovni!

A čo na druhom brehu? Po prvom vyhlásení šéfa strany Most-Híd si vyššie spomínaná úderka už už mädlila ruky, ale situácia sa začína obracať. Asi si špičky koalície uvedomili, že 1,5 percenta na námestiach nie je Slovensko a tak rokujú a rokujú a vážia všetky možné kroky, ktoré by upokojili čeriace sa vody malej, maličkej časti z občanov Slovenskej republiky. Nevravím, že v hre nie je aj pád vlády, ale je tu aj množstvo iných rozumnejších možností a tak Bugár už nie je taký razantný a s ním aj celorepubliková rada Most-Híd vrátane hocakej strany držiaceho sa  Šebeja, (len aby opäť zasadol do parlamentu), ale na to si ešte budeme musieť počkať.

Vrátim sa ešte k spomínanej zámene garde dvojnásobnej vraždy. Po konzultáciách s niektorými vyšetrovateľmi a všeobecných znalostí i logiky môžu byť políciou vydané miniinformácie z taktických dôvodov zámerne mylné. Položme si v tejto súvislosti niekoľko otázok.

1. Komu vyhovoval čas dvojnásobnej vraždy v súvislosti s nedokončeným článkom Janka Kuciaka?

2. Prečo v tejto súvislosti sa našli náboje, teda symbol talianskej mafie?

3. Prečo sú otázky  o čase úmrtia oboch obetí?

4. A teraz dám do pozornosti z hľadiska logiky najzávažnejšiu otázku. Koho z dvojice vrah, prípadne vrahovia popravili a koho zastrelili, ako možno brániaceho, alebo utekajúceho svedka? Nevravím, že toto môže byť návod, ale naznačuje to, že teória o zavraždení novinára, pretože písal o mafii, dostala vážne trhliny a tým aj celá tragikomédia opozície, ktorá zneužila túto situáciu. Možno by bolo dobré preveriť, kde Martinka ako archeologička v poslednom čase pôsobila a čo objavila.?!?! A teraz ide o to, či zverejnenie páchateľov nemôže vyvolať veľké medzinárodné trenice a vyústiť v ďalšie tragédie. Uvidíme, že ak by sa to potvrdilo, či to radšej vyšetrovacie orgány budú ťahať do nekonečna. Lepšie sú v tomto prípade iba dve obete, ako podstatne viac. A tak Martinkina mama môže rovnako, ako matky Remiáša a najmä mafiánskeho zločinca Deáka vystupovať v televíziách do aleluja a dožadovať sa spravodlivosti. Zaujímavé je, že rodina Janka Kuciaka naozaj smúti a necháva si svoje veľmi boľavé city pre seba a neukazuje sa!

Pavel Jacz

Klamstvo, klamstvo a ešte raz klamstvo!

10.09.2018

Už dlhšie som chcel napísať o tomto zakorenenom neduhu v našom živote. Odštartoval to však moment zo soboty 8.septembra, z Horského Parku v Bratislave, kde som bol venčiť psa. Odpočíval som viac »

„Zbúrame“ Karpaty okolo Bratislavy a vyriešime dôsledky búrok!

03.09.2018

Už som písal o trestnoprávnej zodpovednosti primátora Ivo Nesrovnala, niektorých starostov a riaditeľa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Szolta Lukáča po predchádzajúcej búrke, ktorá viac »

Úcta k divákovi v TA3 je na konci chvosta.

01.09.2018

Asi som staromódny, ale to, čo som videl počas dvoch dní v spravodajskej televízii TA3 ma zarazilo. V štúdiovom rozhovore mi špecialista na reklamu vysvetľoval, aké je „dôležité“ logo viac »

Turecko, turecká vlajka, zástava

Chcete byť Turkom? Stačí na to pol milióna dolárov

19.09.2018 15:03

Turecko významne znížilo svoje požiadavky na výšku kapitálu a investícií do nehnuteľností, ktoré sú podmienkou pre získanie tureckého občianstva.

peter gajdoš

V likvidácii výbušných zariadení má Slovensko svoje nezastupiteľné miesto, tvrdí Gajdoš

19.09.2018 14:59

Minister obrany Peter Gajdoš dnes otvoril 5. ročník výstavy NATO EOD Demonstrations and Trials.

Anna Shapirová

V Salisbury údajne otrávili ďalšiu Rusku

19.09.2018 14:38, aktualizované: 15:05

Anna Shapirová tvrdí, že jej smrť chcú Vladimir Putin a jeho stúpenci. Podľa Moskvy to nemá zmysel komentovať.

nehoda, Trnovec nad Váhom

Pri obci Čierne nad Topľou sa zrazil autobus s dvomi autami

19.09.2018 13:57

Záchranári na mieste ošetrili päť osôb s ľahšími poraneniami.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 139638x
Priemerná čítanosť článkov: 3325x

Autor blogu

Kategórie