Založ si blog

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických stredísk i významných hlavných miest na svete na všetky obývané kontinenty. Iba Antarktída a Arktída neboli jej sférou. Zabezpečovala aj program navrhnutý zákazníkom a to do bodky – vrátane premiestňovania vrtuľníkmi na menšie vzdialenosti,  miestnej dopravnej obsluhy v najluxusnejších exkluzívnych automobiloch a osobnej ochrany na najvyššej úrovni. Zároveň denne zabezpečila pre cestujúcich aj drahé módne oblečenie od návrhárov. Konzultovala aj jedálny lístok na každý jeden deň a zabezpečila aj veľmi drahé a exkluzívne jedlá a najkvalitnejšie vína a alkoholy na prípitky. A to v zarezervovaných celých stravovacích zariadeniach, takže o súkromie zákazníkov nebola núdza!  O cestujúcich a ich požiadavky sa staral celý tím pikolíkov a radcov . Cestovná kancelária mala zmluvy s najluxusnejšími hotelmi, hradmi a zámkami na svete, kde ubytovávala svojich V.I.P. a v každej zmluve mala zakotvenú absolútnu mlčanlivosť, ktorú mohla porušiť iba so súhlasom svojich solventných zákazníkov. Preto sa ani nedozvieme, koľko solventní zákazníci platili za jeden výlet trebárs na dovolenku do exotiky k moru. Všetko bolo a stále je prísne tajné.

Všetko sa raz musí skončiť. Cestovka i napriek štedrosti svojich zákazníkov sa dostávala do finančných ťažkostí už počas covidovej éry, kedy sa pre nižšiu vyťaženosť dostala do záporných čísiel a odvtedy sa nedokázala z vyhrabať z dlhov. 5,5 milióna veriteľov to však už prestalo baviť a podalo návrh na konkurz CK ČRA. A tak môžeme zosumarizovať. Kancelária zabezpečila počas piatich rokov 65 leteckých ciest s pobytmi. Poslednú do Prahy, kde sa snažila barterovým obchodom oživiť svoje šance. Ale ani skrížené lacné železné tyče výmenou za veľmi ceneného drahého obra s veľkou bielou hrivou nedokázala zachrániť solventnosť svojej firmy. Bol to už len zúfalý pokus oddialiť krach. A tak cestovná kancelária podnikateľov Čapu-Riz-Aero v sobotu 15. júla 2024 definitívne skončia. Veľmi veľa spolupracujúcich firiem bude mať hlavy v smútku, pretože prišli o významnú časť svojich ziskov. A to len preto, že majitelia ck nedokázali udržať zabehnutú firmu v dobrej finančnej kondícii. Nuž, nie každý podnikateľ dokáže predvídať a prispôsobovať sa novým situáciám a tak životnosť takýchto firiem nebýva viac ako päť rokov. Veríme, že sa pracovníci cestovnej kancelárie rýchlo zamestnajú a nebudú si podávať kľučky na Úrade práce.

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová v kampani získala za jediný deň rekordných 81 miliónov USD. Pred rokmi jej prispel aj Trump

23.07.2024 05:55

Hlavná kandidátka na demokratickú nomináciu na americký prezidentský súboj Kamala Harrisová získala za jeden deň od darcov 81 miliónov dolárov.