Založ si blog

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi spolužiakmi jeden jediný, čo by sa nechal udupať diskutujúcim. Stalo sa to naozaj výnimočne a z dotyčného si potom dlho spolužiaci strieľali. Jednoducho všetci museli mať filipa!

A čo títo začínajúci študenti bez názoru, len s klapkami na očiach nalinkovaní istou skupinou ľudí? Pri debate (10 min. záznam sa šíri po internete.) s mladším Kaliňákom a vedúcim úradu vlády Gedrom som žasol, že nevedeli, čo majú povedať. Ich dva argumenty bola cenzúra tlače a tichý protest, aby odpinkali preč spomínanú návštevu z úradu, ktorá si prišla vypočuť ich požiadavky. Oni však nemali čo povedať. A ak otvorili ústa, boli to frázy, ktoré počuli od dnešnej opozície. Totálna prázdnota!

Preto mi prichádza na rozum, ako je možné, že takýchto študentov bez fantázie, argumentov, guráže, dôvtipu, vzdelania i inteligencie prijali na Katedru žurnalistiky Univerzity Komenského??? Pamätám sa, že súčasťou prijímacích skúšok boli svojim spôsobom talentové skúšky z písania i vystupovania. Viem, že bez predloženej tvorby v novinách ešte pred vysokou školou až na mladých komunistov (To bola všade vstupenka, ale aj tí sa veľmi dobre uchytili. Jednu z nich pozná z televíznych relácii celé Slovensko a tých dvoch redaktorov denníkov a neskôr hovorcov z reportáží spravodajstiev polovica.) nemal nikto nárok študovať vtedy túto prestížnu školu. Zo záujemcov boli skoro vždy dve tretiny i viac podľa počtu prihlásených sklamaných.

No dnes je to asi iné. Vyjadrovania protestujúcich svedčia asi o tom, že vďaka prideľovaniu peňazí za každého študenta berú toho, kto sa prihlási na štúdium siedmej veľmoci.

Ak naozaj takto pristupujú k výberu študentov na štúdium žurnalistiky na Univerzite Komenského, tak sa o ohýbanie, klamstvá a zavádzania slovenskej žurnalistiky neobávam. Bude to horšie ako za socializmu! Zaujímavé vyjadrenia od dvoch študentiek vymámil nejaký reportér pred kamerou. A jasom mal pocit, že sú to dva klony slovenského „mozgového trustu“ – všetkými skazenými masťami hlavy pomazanej „milovanej“ Verči Remišky, ktorá aj v piatok v relácii Pozrime sa na to v TA3 i v nedeľňajšej Na telo v Markíze zase „excelovala“ do búrlivých tsunami. Takže Verči, môžete byť spokojná, o nasledovníčky nebudete mať núdzu. 13 zhavranelých študentov sa nám perfektne predstavilo. A tí sa budú dať veľmi ťažko odkliať!

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Namiesto dvetisíc 11-tisíc eur. Matovič obvinil Šimkovičovú z kúpy drahých leteniek

05.03.2024 11:53

Ministerka dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

taraba

Taraba: Všetky stromy napadnuté lykožrútom pôjdu dole

05.03.2024 11:46

Pri jednom chorom strome dochádza k infikovaniu ďalších tisíc stromov, skonštatoval Taraba.