Založ si blog

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z časti zase imigranti z chudobnejších krajín. No nestačí to, stále máme nedostatok pracovnej sily (s výnimkou príživníkov z osád) a tak sú nemoslimskí migranti u nás vítaní. Prečo je to tak? Každý má zakódované veľmi silné fluidum v každom DNA jednotlivca – a to je zmixovaný pud honby za peniazmi spolu s hrabošom poľným. Nič iné, opakujem ide len a len o „prachy“. A u Sulíka obzvlášť, ak si spomenieme, ako si sám sebe ako riaditeľ predal majetok OLO za minisumu, ktorú o nejaký čas niekoľko násobne pri predaji pozemkov navýšil. 

S veľkou pompéznosťou nám oznámil predseda SaS Sulík, že aj odísť treba vedieť a že už 15 rokov je predsedom liberálnej strany. Všetci hodnotia jeho činnosť, najmä média hlavného prúdu spomínali aj na jeho raňajky s Kočnerom, kde sa úplatkovo vyberal generálny prokurátor. Ale to bola podľa Sulíka iba banálna chybička  (na rozdiel od Ficovej koly)!!! Ako rozbil tri vlády a ďalšie výstrelky, ale jeho správanie sa ako pudilárového predsedu parlamentu už nespomínali. A generálne zabudli aj na niečo, o čom píšem v závere tohto postrehu.

Teraz trochu odídem od Sulíka. Počuli sme x krát, že Fico pred vyše desiatimi rokmi ohlásil svoj koniec v politike a stále je tu. Nezabúdajú mu to neustále pripomínať. Rovnako teraz s nomináciou Kaliňáka spomínajú jeho slová, keď sa po vražde Kuciaka s Kušnírovou vzdal ministerského kresla a vyhlásil, že pôjde do politického dôchodku. Nuž a vo voľbách obstál s vyše 220 tisíc hlasmi a je opäť v hre. Voliči, ktorí pochopili Matovičovsko -Sulíkovsko-Remišovskú tragickú hru so Slovenskom precitli a rozhodli. Takouto podporou sa Sulík s „najlepším programom“ a kilečkami, ako to tvrdia iba Saskári, pochváliť nemôže.

No a Sulíkove, že treba vedieť odísť, nemá racio! To nie je až také jednoznačné. V Európskom parlamente už svoje extemporé zažil a chystá sa znova do neho opäť kandidovať. A to je to umenie odísť podľa Sulíka. Pripomínam len k vyššiemu luxusu. Aká to len faloš, že z fleku predsedu doplnkovej národnej nonstop 6 percentnej strany, ak si ho voliči zvolia do EP, čo je pri nezáujme o eurovoľby viac ako jasné, pretože stačí čosi vyše 1000 hlasov a niekoľko rokov si vyhrievate zadoček za výhradne lukratívnejších podmienok ako na Slovensku. A to, že Sulík je na peniaze je viac ako jasné, veď treba ranč v Austrálii poriadne zariadiť, aj koníky, klokanov a pštrosov nakúpiť. Zaujímavý vzťah je tohto politika k Slovensku. Za mladi vyrastal v Nemecku, potom sa zrazu objavil s liberalizmom na Slovensku. Časť Slovákov mu naletela a keď už svoju rodnú zem vydojil a vybalónikoval, tak marš zase do Bruselu a potom si ísť užívať dôchodok s klokanmi. Sulík je teda pravý Slovák, ale ako zhnitá repa!

A teraz dôvod, prečo som sa pristavil pri tejto téme. Veľmi dobre si pamätám ako po voľbách v roku 2016 vyhlásil, že toto je jeho posledné volebné obdobie a potom od roku 2020 sa bude vyhrievať na svojom ranči u protinožcov. Zaujímavé, že mu to nepripomenú ani „super objektívni“ moderátori víkendových diskusných relácii, ani jednému z redaktorov hlavného prúdu, či žlčovej tlače neosvieti pamäť spomínané vyhlásenie, ako pri Ficovi či Kaliňákovi!!!.

Tak teda pán nedotknuteľný liberálny Boh Sulík. Ako to teda je s tým vašim umením v pravý čas odísť? Nuž, tak ako s vaším ministrovaním a rozbíjaní vlád – úplne na ch.jáda! Veriť vám, je to isté, ako veriť Bidenovi a Pápežovi, že vstúpia do komunistickej strany Slovenska. Ako by slovenský Maďar povedal: „Vérimé a budeme vériéť!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.