Založ si blog

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z časti zase imigranti z chudobnejších krajín. No nestačí to, stále máme nedostatok pracovnej sily (s výnimkou príživníkov z osád) a tak sú nemoslimskí migranti u nás vítaní. Prečo je to tak? Každý má zakódované veľmi silné fluidum v každom DNA jednotlivca – a to je zmixovaný pud honby za peniazmi spolu s hrabošom poľným. Nič iné, opakujem ide len a len o „prachy“. A u Sulíka obzvlášť, ak si spomenieme, ako si sám sebe ako riaditeľ predal majetok OLO za minisumu, ktorú o nejaký čas niekoľko násobne pri predaji pozemkov navýšil. 

S veľkou pompéznosťou nám oznámil predseda SaS Sulík, že aj odísť treba vedieť a že už 15 rokov je predsedom liberálnej strany. Všetci hodnotia jeho činnosť, najmä média hlavného prúdu spomínali aj na jeho raňajky s Kočnerom, kde sa úplatkovo vyberal generálny prokurátor. Ale to bola podľa Sulíka iba banálna chybička  (na rozdiel od Ficovej koly)!!! Ako rozbil tri vlády a ďalšie výstrelky, ale jeho správanie sa ako pudilárového predsedu parlamentu už nespomínali. A generálne zabudli aj na niečo, o čom píšem v závere tohto postrehu.

Teraz trochu odídem od Sulíka. Počuli sme x krát, že Fico pred vyše desiatimi rokmi ohlásil svoj koniec v politike a stále je tu. Nezabúdajú mu to neustále pripomínať. Rovnako teraz s nomináciou Kaliňáka spomínajú jeho slová, keď sa po vražde Kuciaka s Kušnírovou vzdal ministerského kresla a vyhlásil, že pôjde do politického dôchodku. Nuž a vo voľbách obstál s vyše 220 tisíc hlasmi a je opäť v hre. Voliči, ktorí pochopili Matovičovsko -Sulíkovsko-Remišovskú tragickú hru so Slovenskom precitli a rozhodli. Takouto podporou sa Sulík s „najlepším programom“ a kilečkami, ako to tvrdia iba Saskári, pochváliť nemôže.

No a Sulíkove, že treba vedieť odísť, nemá racio! To nie je až také jednoznačné. V Európskom parlamente už svoje extemporé zažil a chystá sa znova do neho opäť kandidovať. A to je to umenie odísť podľa Sulíka. Pripomínam len k vyššiemu luxusu. Aká to len faloš, že z fleku predsedu doplnkovej národnej nonstop 6 percentnej strany, ak si ho voliči zvolia do EP, čo je pri nezáujme o eurovoľby viac ako jasné, pretože stačí čosi vyše 1000 hlasov a niekoľko rokov si vyhrievate zadoček za výhradne lukratívnejších podmienok ako na Slovensku. A to, že Sulík je na peniaze je viac ako jasné, veď treba ranč v Austrálii poriadne zariadiť, aj koníky, klokanov a pštrosov nakúpiť. Zaujímavý vzťah je tohto politika k Slovensku. Za mladi vyrastal v Nemecku, potom sa zrazu objavil s liberalizmom na Slovensku. Časť Slovákov mu naletela a keď už svoju rodnú zem vydojil a vybalónikoval, tak marš zase do Bruselu a potom si ísť užívať dôchodok s klokanmi. Sulík je teda pravý Slovák, ale ako zhnitá repa!

A teraz dôvod, prečo som sa pristavil pri tejto téme. Veľmi dobre si pamätám ako po voľbách v roku 2016 vyhlásil, že toto je jeho posledné volebné obdobie a potom od roku 2020 sa bude vyhrievať na svojom ranči u protinožcov. Zaujímavé, že mu to nepripomenú ani „super objektívni“ moderátori víkendových diskusných relácii, ani jednému z redaktorov hlavného prúdu, či žlčovej tlače neosvieti pamäť spomínané vyhlásenie, ako pri Ficovi či Kaliňákovi!!!.

Tak teda pán nedotknuteľný liberálny Boh Sulík. Ako to teda je s tým vašim umením v pravý čas odísť? Nuž, tak ako s vaším ministrovaním a rozbíjaní vlád – úplne na ch.jáda! Veriť vám, je to isté, ako veriť Bidenovi a Pápežovi, že vstúpia do komunistickej strany Slovenska. Ako by slovenský Maďar povedal: „Vérimé a budeme vériéť!

Pavel Jacz

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

21.11.2023

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi [...]

Niektoré média hlavného prúdu a žltá tlač sú po novom zatiaľ v ofsajde. Zostanú v ňom?

04.11.2023

Vyše tri a pol roka najzúrivejších útokov na opozíciu a predtým ešte dlhodobo aj na koalíciu vyústili po voľbách do izolovanosti. Tri a pol roka sme čítali, počúvali a videli niekedy absolútne klamstvá. Poslanca Blahu za SMER pre jeho názory televízne a rozhlasové diskusné relácie mainstreamu absolútne ignorovali. Dokonca, keď raz prišiel ako náhrada do Slovenského [...]

Humbertový cirkus slovenských povolebných porazencov.

22.10.2023

Normálny férový človek prizná porážku a zariadi sa podľa stavu skóre. Žiaľ, na slovenskom opozičnom cirkuse sa to neprejavuje. Každý deň počúvame vrieskania z jednej strany na druhú. Na nešťastie vyberača peňazí na tank pre Ukrajinu – výborného herca Tomáša Maštalíra, tých nepríčetných voličov, ktorí nevolili Progresívne Slovensko, bolo podstatne viac, [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.