Založ si blog

Konečne sme „zažili“ Čaputovej excelentný – vysoko vojensko – strategicky a takticky výkon s Vojanmi. ! ! ! Prečo ju všetci kritizujú?

Odvšadial čítam na našu hlavu štátu kritiku, že nepozná slovenské hydroelektrárne. Myslím si, že určite pozná. Vie toho veľa – napríklad, kam presťahovali pezinskú skládku atď., dokonca sa jej určite medzi štyrmi očami asi pochválil Zelenský, ako dokázala jeho armáda po dlhých mesiacoch bombardovania zničiť nezničiteľnú hydroelektráreň Kachovku a toto všetko si vo svojej šikovnej mozgovni naša Zuzanka rozanalyzovala a Zelenský svojou otázkou na hydroelektráreň. Doslova jej nabil na smeč. A tak Zuzanôčka prekvapujúco zažiarila, čo sa týka obrany slovenského energetického hospodárstva a samotného Slovenska. A vraj nerozumie našej krajine! Myslím si, že až veľmo!!!. Zareagovala na jeho otázku. A tak sa všetci na svete dozvedeli, že máme jedinú hydroelektráreň Vojany. Ak to povie prezidentka – nositeľka štátneho tajomstva, tak to musí sedieť ako riť na šerbli (Už sa budú prepisovať učebnice!). Touto špeciálnou odpoveďou zmiatla všetkých a najmä Ukrajinu, aby si na mape našli slovenskú hydroelektráreň Vojany, z prekladu ako sme počuli Vajany. Takto sa predsa robí vojenská taktika – zmätenie aj možných potencionálnych nepriateľov!!! Veď Ukrajina stále nie je v NATO. Tak ako nás to učili počas vojenskej služby za socializmu, keď nám stále vštepovali, že Varšavská zmluva je obranná organizácia, ale my sme sa stále učili čatu v útoku. A keďže sa nám nechcelo behať, tak som sa opýtal nášho podplukovníka na katedre, prečo sa neučíme čatu v obrane, tak bol z toho popuk na riešenie a on onemel. Vedenie Vojenskej katedry UK po dlhej spoločnej porade rozhodlo, že sa teda budeme učiť čatu v obrane. Medzi nami študentami zavládlo nadšenie, ale iba dovtedy, pokým sme nemuseli kopať zákopy v špeciálne vyberanej kamenistej pôde. Pomohli sme si, ale z jedného bahna do druhého. Chýba už len jediné, aby elektráreň Vojany mohli satelity nájsť. Treba však pred elektrárňou nasimulovať vodnú nádrž a za elektráreň rieku. Možno bude stačiť aj látkou, ktorá bude povievať ako vodná hladina a tečúca rieka. To sa dnes dá už aj svetlami, ako na hradoch a zámkoch sfarbených na žlto-modro.

Z reakcie Zuzanky je zrejmé, že chce uchrániť neposlušné Maďarsko, ktoré by haváriou v Gabčíkove doplatilo najviac. Budapešť by zmiatlo z povrchu zemského.

Takže vďaka pani prezidentka za vašu ohromujúcu reakciu, ktorá má uchrániť nielen Slovensko, ale aj Maďarsko. Určite ste po vyčerpávajúcej zelenskej záťaži načerpali sily sa vyrozprávať medzi pohodovou liberálnou mládežou a dobre naladená ste opäť išli hájiť slovenské záujmy do Vilniusu. Lepšiu ochrankyňu slovenských a maďarských záujmov už asi mať nebudeme. Veď Zuzanka absolútne rozumie Slovensku a dokázala, že ho pozná ako svoju vlastnú dlaň! Nič iné, ako potlesk si naša zlatučká Morenka nezaslúži! „Sláva Zuzanke Vojanskej“!

Pavel Jacz

Naozaj potrebujeme aj amorálnu voľbu poštou zo zahraničia! ?! ?

24.09.2023

Môj sused vnuk významného umelca, ktorého pozná azda každý Slovák, hneď po absolvovaní vysokej školy odišiel ešte za Mečiara (ako mi povedal, práve kvôli nemu – super dôvod!) pracovať do zahraničia. Dnes sa mu dobre darí v Kanade a Slovensko navštevuje raz do roka vždy počas leta, keď navštívi svojich rodičov. Aj teraz je tu. Keď som išiel v noci venčiť svojho [...]

Na Pročka – slovenského politického šaša nemá ani brazílska futbalová hviezda Neymar.

20.09.2023

Chlapi sa určite pamätajú na Majstrovstvá sveta vo futbale, keď po prvý raz zahviezdil Brazíčlan Neymar. Jeho herecké výkony s bolestne vyzerajúcimi výkrikmi a skrivenou tvárou po zákrokoch, keď sa o neho len šuchli a on už nevidel inú možnosť pri strate rovnováhy ako padať. Mnoho ďalších futbalistov od neho získalo návod ako ovplyvniť rozhodcu, ak stratia loptu v [...]

Smrtiace nebezpečenstvo bratislavských progresívcov je na svete. A Primátor Vallo má trému! ?! ?!

06.09.2023

Určite si pamätáte dopravnú nehodu na Staromestskej ulici na zastávke pri Zochovej ulici v Bratislave. Opitý vodič Dedeček poriadne šliapol na plyn a po vyjdení z podjazdu už nedokázal usmerniť svoj automobil do smeru cesty a na zastávke zabil na mieste piatich študentov. Tu v tomto prípade po vyjdení z podjazdu už nehrala opitosť vodiča hlavnú príčinu. Tá hrala prím [...]

sanitka,

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 09:40

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.

Robert Fico

BBC o Smere a voľbách na Slovensku: Vyhrala populistická promoskovská strana

01.10.2023 08:48

Svet si všíma voľby na Slovensku.

voľby 2023 centrála Smer Róbert Kaliňák

ONLINE: Ráno po voľbách. Smer prevalcoval konkurenciu, v hlasoch spoza hraníc dominovalo PS

01.10.2023 08:40, aktualizované: 09:40

V parlamente bude sedem strán. Na predčasných parlamentných voľbách sa zúčastnilo 68,4 percenta voličov.

britsky vrtulnik Sea King na Ukrajine

Ukrajinci používajú na tajné misie vrtuľník princa Andrewa

01.10.2023 06:00

Kým aktuálne sa najviac hovorí o budúcich dodávkach stíhačiek F-16, jedinými strojmi západnej výroby vo výzbroji ukrajinského letectva sú stále staré britské vrtuľníky Westland Sea King.