Založ si blog

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. Nóóó, ohúril, ako ohúril a ako koho? Mnohým, ktorí majú hlboko do vrecka, sa určite rozžiarili očká. Veď, kto by nešiel voliť za pol tisícovku evríkov…

Reakcie nedali na seba dlho čakať. Kollár sa zasmial, SaSkári to húfne odmietli, premiér Heger nerád počúva populistické návrhy, Šofranková čakala inú otázku, len nie túto, Fico v reakcii na otázku povedal, že kašle na celé OĽaNO s idiotskými nápadmi, cena rohlíka je 14 centov, Pellegrini nepočul o takomto odmeňovaní v žiadnej krajine na svete.

Na otázku redaktora Kráľa z TA 3, z akých peňazí to chcú zaplatiť, nedostal odpoveď a tak Töröková z Markizy otázku zopakovala. A dozvedeli sme sa, že to je investícia do budúcnosti. Počas jedného volebného obdobia podľa Igorka SMER rozkradol 10 miliárd Euro, počas troch vlád 30 miliárd. Ako „supermatematik“ nám vysvetlil ako prišli k sume 500 €. (Vychádza to na jedného voliča 4000 € a chcú dať aspoň časť. Pri maxime voličov ide o sumu 2,2 miliardy €). Pri účasti len 3 zo 4,4 milióna voličov to bude len jedna desatina toho, čo rozkradla partia okolo SMERu a Hlasu. A v budúcnosti sa vráti táto investícia, ak vyhrajú „demokrati“. No ak vyhrá mafia tak, je to jedno!!! Super argument. Lenže v rozpočte na tento rok peniaze nie sú!

Samozrejme, že tlačovka sa niesla v tradičnom slovníku ulično-krčmového majstra zo slovenského Ríma. Pre zábavu spomeniem aspoň heslovite Maťákové perly:

– voliči antidemokratov prídu do nohy, demokrati zostanú doma a mafiánske a  fašistické obludy získajú ústavnú    väčšinu,

– banda to tu rozkradla,

– kašleme na Európu a ideme k Rusku,

– vydajú nás do náručia Ruska,

– neviem, ktorou guberniou v poradí nás pričlenia vládli vagabundi k Rusku,

– toto nie sú populistické jatky,

– ak chcú SMERáci a Hlasáci pomôcť dôchodcom, nech sa ukážu! + keď Ficovi       záleží na dôchodcoch tak bude,  súhlasiť, ak nie, tak ich o 500 € oberie. (nejde o   vydieranie???) 

– vytrhnú Slovensko z EÚ a z NATO.

Samozrejme, že to boli len útržky z bohatého útočného krčmového vyjadrovania sa Matoviča, ktorý si určite myslí, že SMER je vinný aj za to, že sa kedysi vôbec narodil! Myslím si to rovnako a nie len ja.

Zaujímavé boli jeho argumenty, na odmeňovanie v iných krajinách EÚ za účasť na voľbách. V Grécku majú štátni úradníci deň voľna a zopakoval to dva krát. Nuž, Igorko, len pre zaujímavosť Grécko je jedna zo štyroch európskych krajín, kde sú voľby povinné!!! Aj jeho druhý príklad Švajčiarsko (úľavy z daní) koliduje, kde sú voľby povinné!!! Je niekoľko vysvetlení, prečo takto strieľal:

1. nemali v noci v Trnave elektrinu a nemohol hľadať na internete,

2. zabudol si do kúta vziať počítač,

3. nedokázal si to nájsť v tej spleti informácií, tak ako nevie vyberať bankovky z

   bankomatu,

4. Iginova bohorovnosť mu nedovolila získavať informácie z éteru, lebo je

najmúdrejší z najmúdrejších“!

5. Pavlínka je na vine, lebo nepripravila, neporadila a nepošepkala.

6. Iginko je neomylný!

7. Starostlivý tatino Iguško nemal čas, lebo musel strihať dcérenke vlásky.

Prečo vlastne voličov zaplatiť? Ako povedal náš „ obdivovaný“ a „milovaný“ Igorenko, musia urobiť všetko preto, aby frustrovaní ľudia prekonali odpor voči voľbám a prišli voliť.

Pred mikrofón sa postavila aj Maťáková podržtaška Šipoš (12 550 hlasov vo voľbách), ktorý sa okrem zopakovania toho, čo povedal jeho šéf o Smer, Hlase, fašistoch, Grécku a Švajčiarsku  blysol neuveriteľne „inovatívnym“ a „múdrym“ argumentom: „Prečo by sme neodmenili tých, čo chodili tridsať rokov poctivo pravidelne voliť?!?!?“ „Múdro zaobalená“ vetička. Čiže by to mala byť odmena expost aj za to, že ich ľudia v roku 2020 volili! Aká to paralela s podarovanými 50 000 € bývalej už potrestanej riaditeľke Finančnej správy Wittenbergerovej. A pokus sa trestá rovnako ako dokonaný trestný čin – viď Kočner a Rusko za zmenky – 19 rokov! A nezabudol aj dodať, že toto budú najdôležitejšie voľby v histórii Slovenska, ktoré je na križovatke. Toto je o bytí, ide o všetko!!!

Za nápad 500 eurovka za účasť na voľbách by sa určite hanbili aj naši dva známi z filmu Blbý a blbší. Nemôžem k nim prirovnať spomínaných dvoch politikov. Lloyd a Harry by sa určite veľmi urazili a nechcem riskovať z ich strany aj podanie na súd a tak to nechám radšej plávať a teda neprirovnávam.

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Infekčne nákazlivá hlúposť sa na Slovensku poriadne rozrastá. Dobiehame západnú Európu a USA.

08.02.2023

Do médií a do politiky sa dostalo už mnoho školákov z éry nového porevolučného školského systému. Staré kádre vymierajú a tak sa vytráca aj múdrosť, rozvaha, skúsenosť, logika a predvídavosť. Mladí si myslia, že sú najmúdrejší a s istotou bohov dokážu trepať hlúposti jedna radosť. Denno denne sme toho svedkami, ako mnohí novinári, skôr panovinári i naši [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.