Založ si blog

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. Nóóó, ohúril, ako ohúril a ako koho? Mnohým, ktorí majú hlboko do vrecka, sa určite rozžiarili očká. Veď, kto by nešiel voliť za pol tisícovku evríkov…

Reakcie nedali na seba dlho čakať. Kollár sa zasmial, SaSkári to húfne odmietli, premiér Heger nerád počúva populistické návrhy, Šofranková čakala inú otázku, len nie túto, Fico v reakcii na otázku povedal, že kašle na celé OĽaNO s idiotskými nápadmi, cena rohlíka je 14 centov, Pellegrini nepočul o takomto odmeňovaní v žiadnej krajine na svete.

Na otázku redaktora Kráľa z TA 3, z akých peňazí to chcú zaplatiť, nedostal odpoveď a tak Töröková z Markizy otázku zopakovala. A dozvedeli sme sa, že to je investícia do budúcnosti. Počas jedného volebného obdobia podľa Igorka SMER rozkradol 10 miliárd Euro, počas troch vlád 30 miliárd. Ako „supermatematik“ nám vysvetlil ako prišli k sume 500 €. (Vychádza to na jedného voliča 4000 € a chcú dať aspoň časť. Pri maxime voličov ide o sumu 2,2 miliardy €). Pri účasti len 3 zo 4,4 milióna voličov to bude len jedna desatina toho, čo rozkradla partia okolo SMERu a Hlasu. A v budúcnosti sa vráti táto investícia, ak vyhrajú „demokrati“. No ak vyhrá mafia tak, je to jedno!!! Super argument. Lenže v rozpočte na tento rok peniaze nie sú!

Samozrejme, že tlačovka sa niesla v tradičnom slovníku ulično-krčmového majstra zo slovenského Ríma. Pre zábavu spomeniem aspoň heslovite Maťákové perly:

– voliči antidemokratov prídu do nohy, demokrati zostanú doma a mafiánske a  fašistické obludy získajú ústavnú    väčšinu,

– banda to tu rozkradla,

– kašleme na Európu a ideme k Rusku,

– vydajú nás do náručia Ruska,

– neviem, ktorou guberniou v poradí nás pričlenia vládli vagabundi k Rusku,

– toto nie sú populistické jatky,

– ak chcú SMERáci a Hlasáci pomôcť dôchodcom, nech sa ukážu! + keď Ficovi       záleží na dôchodcoch tak bude,  súhlasiť, ak nie, tak ich o 500 € oberie. (nejde o   vydieranie???) 

– vytrhnú Slovensko z EÚ a z NATO.

Samozrejme, že to boli len útržky z bohatého útočného krčmového vyjadrovania sa Matoviča, ktorý si určite myslí, že SMER je vinný aj za to, že sa kedysi vôbec narodil! Myslím si to rovnako a nie len ja.

Zaujímavé boli jeho argumenty, na odmeňovanie v iných krajinách EÚ za účasť na voľbách. V Grécku majú štátni úradníci deň voľna a zopakoval to dva krát. Nuž, Igorko, len pre zaujímavosť Grécko je jedna zo štyroch európskych krajín, kde sú voľby povinné!!! Aj jeho druhý príklad Švajčiarsko (úľavy z daní) koliduje, kde sú voľby povinné!!! Je niekoľko vysvetlení, prečo takto strieľal:

1. nemali v noci v Trnave elektrinu a nemohol hľadať na internete,

2. zabudol si do kúta vziať počítač,

3. nedokázal si to nájsť v tej spleti informácií, tak ako nevie vyberať bankovky z

   bankomatu,

4. Iginova bohorovnosť mu nedovolila získavať informácie z éteru, lebo je

najmúdrejší z najmúdrejších“!

5. Pavlínka je na vine, lebo nepripravila, neporadila a nepošepkala.

6. Iginko je neomylný!

7. Starostlivý tatino Iguško nemal čas, lebo musel strihať dcérenke vlásky.

Prečo vlastne voličov zaplatiť? Ako povedal náš „ obdivovaný“ a „milovaný“ Igorenko, musia urobiť všetko preto, aby frustrovaní ľudia prekonali odpor voči voľbám a prišli voliť.

Pred mikrofón sa postavila aj Maťáková podržtaška Šipoš (12 550 hlasov vo voľbách), ktorý sa okrem zopakovania toho, čo povedal jeho šéf o Smer, Hlase, fašistoch, Grécku a Švajčiarsku  blysol neuveriteľne „inovatívnym“ a „múdrym“ argumentom: „Prečo by sme neodmenili tých, čo chodili tridsať rokov poctivo pravidelne voliť?!?!?“ „Múdro zaobalená“ vetička. Čiže by to mala byť odmena expost aj za to, že ich ľudia v roku 2020 volili! Aká to paralela s podarovanými 50 000 € bývalej už potrestanej riaditeľke Finančnej správy Wittenbergerovej. A pokus sa trestá rovnako ako dokonaný trestný čin – viď Kočner a Rusko za zmenky – 19 rokov! A nezabudol aj dodať, že toto budú najdôležitejšie voľby v histórii Slovenska, ktoré je na križovatke. Toto je o bytí, ide o všetko!!!

Za nápad 500 eurovka za účasť na voľbách by sa určite hanbili aj naši dva známi z filmu Blbý a blbší. Nemôžem k nim prirovnať spomínaných dvoch politikov. Lloyd a Harry by sa určite veľmi urazili a nechcem riskovať z ich strany aj podanie na súd a tak to nechám radšej plávať a teda neprirovnávam.

Pavel Jacz

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

dennik N versus Smer

Na 'smerákov' sa z podcastu Denníka N valila spŕška nadávok. Takto zmier nevyzerá, ohradili sa. Šéfredaktor sa bráni, že to bola satira

16.06.2024 15:39

Po množstve nadávok, ktoré zazneli z mediálneho podcastu na členov strany Smer sa smeráci pýtajú, či takto má vyzerať zmierenie.

vojna na Ukrajine, mierový summit vo Švajčiarsku, Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj získal 85 podpisov pod deklaráciu z mierového summitu. Viaceré veľké krajiny sa nepripojili

16.06.2024 14:43

Účastníci prvého summitu o mieri na Ukrajine vyzvali na návrat detí deportovaných Ruskom a na zapojenie "všetkých strán" do mierového procesu.

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini: Chcem byť silnou hlavou štátu, využijem svoje politické skúsenosti

16.06.2024 14:07

Nový prezident Peter Pellegrini považuje za svoju výhodu skutočnosť, že ako prvý politik v novodobej histórii zastával všetky tri najvyššie politické funkcie.

varechovy protest, protest proti interrupciam, umele prerusenie tehotenstva, interrupcie,

Interrupcií je na Slovensku najmenej za tri dekády. Ministerka zdravotníctva zvažuje schválenie interrupčnej tabletky

16.06.2024 12:35

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková si nechá v otázke interrupčnej tabletky poradiť od koaličných partnerov.