Založ si blog

Je náš premiér Heger amatér, fanatik, pošahanec, zbabelec, odborník alebo nem celkom ukrajinský Amerikáno?

Naozaj neviem, ako oprívlastkovať slovenského premiéra. Asi nijako, lebo za to ani nestojí, alebo niektorým z prívlastkov z titulku, či nedajbože ešte ďalšími štipľavými titulmi? Stačia na to jeho posledné tri činy, akty, či konania, ktoré nám v posledných dňoch s veľkou hrdosťou predostrel.

Doslova športové predsavzatie nám predviedol pred cestou do Bruselu na summit hláv štátov. Vyhlásil, že musíme okamžite prestať odoberať ruský plyn (veď bridlicový z USA je na dosah, ako keby sme rukou dohodili) a ropu, aby sme prinútili toho hnusného Putina zastaviť vojnovú operáciu na Ukrajine, ktorý nám sem aj napriek tvrdým sankciám nasilu tlačí tyče na pohon našich atómiek, plyn, ropu, paládium, nikel, neón, titán i pšenicu, aby sme nepomreli zimou, hladom a nezostali sme bez práce. Takéto silácke reči Hegera z neznalosti slovenského priemyslu, by som očakával skôr od dojičky kráv, ktorej je to jedno, pretože varí aj kúri na svojom sporáku a v kachliach drevom, nepoužíva televízor, vyše 30-ročný tranzistor jej stačí, nemá ani počítač či smartfón, svieti petrolejkou, perie v potoku a dopestuje si na lazoch všetko, čo potrebuje. Z tajných zdrojov som sa dozvedel, že problém s plynom a ropou pred cestou náš premiér  tajne konzultoval s „Božskou Gretou“ – prosím nepomýľte si ju s Emou – teda divou Destinovou! Neviem, ako sa na bruselskom meraní svalových rečí umiestnil, ale asi použil neférové prostriedky, pretože mu vedúci silák Európy z Francúzska Macron ani nepodal ruku a ignorantsky ho obišiel.

No, po návrate už Heger prestal vyhlasovať také optimistické reči. Asi mu súperi pripomenuli, že na Slovensku máme aj priemysel a predstavte si, že máme aj dopravu. A tak si len vytváram dedukciu: Keď naša prezidentka nerozumie Slovákom, a chce sa voziť na koči s bohatým záprahom vyčačkaných koní (Vraj svoje vyhlásenia o plyne a rope médiá zle interpretovali, ale iba vraj!), tak premiér ani nemá nárok poznať Slovensko ako také. Súťaž po Euroolympiáde Hegera medzi nimi bola dočasne priaznivá pre Čaputovú. Viedla tesne 2:1.

No, nevydržalo to dlho. Heger dorovnal skóre po návšteve miestodržiteľa boha na svete, z ktorého mala neuveriteľné pocity jeho manželka (doslova sa vznášala), ktoré spracováva určite dodnes a ešte aj dlho bude. A tak nám premiérski manželia poradili, že sa za nášho pápeža budú modliť každý deň a odporučili to celému slovenskému národu. Sľubujem, že sa modlitbu rýchlo nabifľujem a deň, čo deň si ju budem odriekať. Veď modlitby vyriešia všetky naše problémy! Z božskej produkcie nám spadnú všetky komodity, ktoré potrebujeme. Čo je proti tomu nejaké Rusko? A navyše, prečo by nám mal do toho kafrať aj nejaký šéf klubu 500 Soták? Mali by mu zastaviť internet, aby nešíril „nepravdivé“ fámy a hoaxy, že bez plynu nebude ekonomika.Veď ekonomika sa vie nadýchať aj vzduchu!  Takže skóre náš uvedomelý premiér Amerikáno podržtaška vyrovnal na 2:2 .

O tretí a zatiaľ dočasne rozhodujúci bod sa bodovalo na Ukrajine. Náš premiér bol totálne v pomykove, keď mal isť s premiérmi Poľska, Česka a Slovinska na návštevu k najlepšiemu hercovi a vtákoklaviristovi medzi prezidentmi. Ten si dal pri hraní na klavír aspoň dole gate, ale pri Hegerovi bola niekoľko dní jedna pojazdná čistiareň v pohotovosti. Dilema povoziť sa vláčikom na východ a sledovať blesky výbuchov, alebo sedieť doma a pracovať a dohnať zameškané po návšteve vo Vatikáne, bola ťažkou voľbou. Veď pápež Hegera požehnal, takže sa mu nemôže nič stať, ale naše bezpečnostné zložky tvrdili niečo iné. A ako sa vyjadril, ani ho v čase rozhodovania nevyrušovalo, že bude vyzerať v očiach svojho národa ako zbabelec. Nuž a dnes to už vie, že je pokakanec, lebo každý je po boji kráľom. Zaujímavo znela výhovorka, že bolo treba riešiť špicľovanie ruských diplomatov. Zrazu! Ale o tom vedel z tajných správ ešte pred cestou za vyslancom boha na zemi a predsa navštívil aj vysnívanú Sixtínsku kaplnku a určite si nekupoval vstupenky aj pre ženu jeho srdca a ušetril. O svoj bod vďaka nenastúpenia do ukrajinského ringu teda kontumačne prišiel a ten rozhodcovia prisúdili našej slovenskej Morene a tá súboj teda vyhráva so skóre 3:2 – zatiaľ.

Zaráža ma ešte jedna vec u nášho asi po Matovičovi druhého „najschopnejšieho“ premiéra v doterajšej  novodobej histórii. Nevie síce o problémoch v zdravotníctve, v hospodárstve i poľnohospodárstve, dnes už ani vo finančníctve, ale klobúk dole ako ovláda organizáciu s prijímaním utečencov na hraniciach, Dokonca ma ohúril znalosťami o troch koridoroch s troma farbami zelenou, modrou a novovytvorenou farbou „meet and greet“- teda metagretovej farby (hľadal som jej odtieň na internete, ale ani ten slávny Google tú tajnú farbu nenašiel. A tak mi prichádza na rozum zase len tá Božská Gréta. Ale ani za svet si neviem spomenúť, akej farby nosí oblečenie. Zelená je vylúčená, taký koridor už máme.

Mne a všetkým nezostáva nič iné, len čakať ako sa súboj medzi slovenskou Morenou a slovenským paPápežom bude vyvíjať naďalej. Nech to bude akokoľvek. Určite to bude super filmový žáner – humor, zábava, horor, estráda, dráma, krimi i komédia v jednom! Čo si už len viac môžeme želať!!! „

Pavel Jacz

Pani prezidentka, Vaše pôsobenie vo funkcii nie je výzva, ale problém.

13.05.2022

Minulotýždňová spanilá púť našej prezidentky v masmédiách odštartovala v relácii TV Joj Na hrane a pokračovala v Sobotňajších dialógoch Slovenského rozhlasu. Počuli sme našu hlavnú veliteľku ozbrojených síl, ako po troch rokoch hodnotila svoje pôsobenie. Spomínala pandémiu a teraz vojnu, ako výzvy. Výzvu ako na čo? Na boj? Na vojnu? Nie sú to náhodou problémy, [...]

Po názornej ukážke Harabína z 9. mája na bratislavskom Slavíne som dostal fantastický podnikateľský nápad.

11.05.2022

Internetom sa rozšírilo video o tom, ako bránili Dr. Harabinovi položiť kvety k pamätníku obetiam Červenej armády, ktorá sa postarala o to, aby nás fašisti nevymazali z mapy a aby sme vôbec existovali. Na Slavíne sa totiž stretli podporovatelia Ukrajiny, ktorí si prenajali pamätné miesto za asistencie polície na demonštráciu proti Rusku a vojne na Ukrajine. Dobre ste [...]

Matovič a Žiak: Prečo by mal mať poslanec Fico iné postavenie a práva ako normálny občan?

03.05.2022

Zaujímavú vetu z titulku opakovane počúvame od začiatku stíhania Fica nielen z nedeľňajších televíznych diskusií,. Počuli sme ju od vládnej koalície mnoho krát. Je to veta, s ktorou plne súhlasím. To, že je to zničujúci boj Matovičovej koalície s opozíciou netreba vysvetľovať. To je každému normálne zmýšľajúcemu človeku jasné. A komu to jasné nie je, tak toho [...]

kolíková

Kolíková sa zaoberá reakciou šéfa Okresného súdu Bratislava III na postup NAKA

18.05.2022 18:42

Príslušníci NAKA-východ sa mali 25. apríla dožadovať na súde spisu obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Gröhling

Gröhling označil voľnočasové poukazy za nezodpovedné hazardovanie s financiami

18.05.2022 18:19

Minister školstva by rád podporil voľnočasové aktivity detí, avšak len vtedy, keď bude vyriešený hlavný čas, ktorý trávia v školách.

Russia Ukraine Mariupol

Rozhodne o zajatcoch z Azovstaľu Putin?

18.05.2022 17:49

Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.

Michal Hrušík

Slovenský diplomat zahynul pri splave rieky v Bosne a Hercegovine

18.05.2022 17:49

Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 2633193x
Priemerná čítanosť článkov: 7907x

Autor blogu

Kategórie