Založ si blog

Je náš premiér Heger amatér, fanatik, pošahanec, zbabelec, odborník alebo nem celkom ukrajinský Amerikáno?

Naozaj neviem, ako oprívlastkovať slovenského premiéra. Asi nijako, lebo za to ani nestojí, alebo niektorým z prívlastkov z titulku, či nedajbože ešte ďalšími štipľavými titulmi? Stačia na to jeho posledné tri činy, akty, či konania, ktoré nám v posledných dňoch s veľkou hrdosťou predostrel.

Doslova športové predsavzatie nám predviedol pred cestou do Bruselu na summit hláv štátov. Vyhlásil, že musíme okamžite prestať odoberať ruský plyn (veď bridlicový z USA je na dosah, ako keby sme rukou dohodili) a ropu, aby sme prinútili toho hnusného Putina zastaviť vojnovú operáciu na Ukrajine, ktorý nám sem aj napriek tvrdým sankciám nasilu tlačí tyče na pohon našich atómiek, plyn, ropu, paládium, nikel, neón, titán i pšenicu, aby sme nepomreli zimou, hladom a nezostali sme bez práce. Takéto silácke reči Hegera z neznalosti slovenského priemyslu, by som očakával skôr od dojičky kráv, ktorej je to jedno, pretože varí aj kúri na svojom sporáku a v kachliach drevom, nepoužíva televízor, vyše 30-ročný tranzistor jej stačí, nemá ani počítač či smartfón, svieti petrolejkou, perie v potoku a dopestuje si na lazoch všetko, čo potrebuje. Z tajných zdrojov som sa dozvedel, že problém s plynom a ropou pred cestou náš premiér  tajne konzultoval s „Božskou Gretou“ – prosím nepomýľte si ju s Emou – teda divou Destinovou! Neviem, ako sa na bruselskom meraní svalových rečí umiestnil, ale asi použil neférové prostriedky, pretože mu vedúci silák Európy z Francúzska Macron ani nepodal ruku a ignorantsky ho obišiel.

No, po návrate už Heger prestal vyhlasovať také optimistické reči. Asi mu súperi pripomenuli, že na Slovensku máme aj priemysel a predstavte si, že máme aj dopravu. A tak si len vytváram dedukciu: Keď naša prezidentka nerozumie Slovákom, a chce sa voziť na koči s bohatým záprahom vyčačkaných koní (Vraj svoje vyhlásenia o plyne a rope médiá zle interpretovali, ale iba vraj!), tak premiér ani nemá nárok poznať Slovensko ako také. Súťaž po Euroolympiáde Hegera medzi nimi bola dočasne priaznivá pre Čaputovú. Viedla tesne 2:1.

No, nevydržalo to dlho. Heger dorovnal skóre po návšteve miestodržiteľa boha na svete, z ktorého mala neuveriteľné pocity jeho manželka (doslova sa vznášala), ktoré spracováva určite dodnes a ešte aj dlho bude. A tak nám premiérski manželia poradili, že sa za nášho pápeža budú modliť každý deň a odporučili to celému slovenskému národu. Sľubujem, že sa modlitbu rýchlo nabifľujem a deň, čo deň si ju budem odriekať. Veď modlitby vyriešia všetky naše problémy! Z božskej produkcie nám spadnú všetky komodity, ktoré potrebujeme. Čo je proti tomu nejaké Rusko? A navyše, prečo by nám mal do toho kafrať aj nejaký šéf klubu 500 Soták? Mali by mu zastaviť internet, aby nešíril „nepravdivé“ fámy a hoaxy, že bez plynu nebude ekonomika.Veď ekonomika sa vie nadýchať aj vzduchu!  Takže skóre náš uvedomelý premiér Amerikáno podržtaška vyrovnal na 2:2 .

O tretí a zatiaľ dočasne rozhodujúci bod sa bodovalo na Ukrajine. Náš premiér bol totálne v pomykove, keď mal isť s premiérmi Poľska, Česka a Slovinska na návštevu k najlepšiemu hercovi a vtákoklaviristovi medzi prezidentmi. Ten si dal pri hraní na klavír aspoň dole gate, ale pri Hegerovi bola niekoľko dní jedna pojazdná čistiareň v pohotovosti. Dilema povoziť sa vláčikom na východ a sledovať blesky výbuchov, alebo sedieť doma a pracovať a dohnať zameškané po návšteve vo Vatikáne, bola ťažkou voľbou. Veď pápež Hegera požehnal, takže sa mu nemôže nič stať, ale naše bezpečnostné zložky tvrdili niečo iné. A ako sa vyjadril, ani ho v čase rozhodovania nevyrušovalo, že bude vyzerať v očiach svojho národa ako zbabelec. Nuž a dnes to už vie, že je pokakanec, lebo každý je po boji kráľom. Zaujímavo znela výhovorka, že bolo treba riešiť špicľovanie ruských diplomatov. Zrazu! Ale o tom vedel z tajných správ ešte pred cestou za vyslancom boha na zemi a predsa navštívil aj vysnívanú Sixtínsku kaplnku a určite si nekupoval vstupenky aj pre ženu jeho srdca a ušetril. O svoj bod vďaka nenastúpenia do ukrajinského ringu teda kontumačne prišiel a ten rozhodcovia prisúdili našej slovenskej Morene a tá súboj teda vyhráva so skóre 3:2 – zatiaľ.

Zaráža ma ešte jedna vec u nášho asi po Matovičovi druhého „najschopnejšieho“ premiéra v doterajšej  novodobej histórii. Nevie síce o problémoch v zdravotníctve, v hospodárstve i poľnohospodárstve, dnes už ani vo finančníctve, ale klobúk dole ako ovláda organizáciu s prijímaním utečencov na hraniciach, Dokonca ma ohúril znalosťami o troch koridoroch s troma farbami zelenou, modrou a novovytvorenou farbou „meet and greet“- teda metagretovej farby (hľadal som jej odtieň na internete, ale ani ten slávny Google tú tajnú farbu nenašiel. A tak mi prichádza na rozum zase len tá Božská Gréta. Ale ani za svet si neviem spomenúť, akej farby nosí oblečenie. Zelená je vylúčená, taký koridor už máme.

Mne a všetkým nezostáva nič iné, len čakať ako sa súboj medzi slovenskou Morenou a slovenským paPápežom bude vyvíjať naďalej. Nech to bude akokoľvek. Určite to bude super filmový žáner – humor, zábava, horor, estráda, dráma, krimi i komédia v jednom! Čo si už len viac môžeme želať!!! „

Pavel Jacz

Skúška blokovania č. 8

06.09.2022

Aj teraz po dlhom čase už po siedmy raz som zvedavý, či ma po štyroch mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? [...]

Skúška blokovania č. 6

11.08.2022

Aj teraz po dlhom čase už po šiesty raz som zvedavý, či ma na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je ne príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? Cenzúra je podľa [...]

Skúška blokovania č. 5

18.07.2022

Aj teraz po dlhom čase už po šiesty raz som zvedavý, či ma na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je ne príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? Cenzúra je podľa [...]

rusko

Polovicu Rusov poslal domov, nevyhoveli. Komisára pre nevydarenú mobilizáciu odvolali

03.10.2022 09:15

Gubernátor Chabarovskej oblasti dodal, že odvolanie Lajka nijako neovplyvní plnenie úloh zadaných Putinom.

Luiz Inacio Lula da Silva, Brazília

Lula porazil Bolsonara, o prezidenstký post budú bojovať ešte v druhom kole

03.10.2022 06:06, aktualizované: 06:49

Posledný prieskum predpovedal Lulovi náskok 14 percentuálnych bodov. Realita priniesla rozdiel piatich percent.

CORRECTION Russia Ukraine War

ONLINE: Zelenskyj ďakuje lídrom strednej a východnej Európy, že chcú Ukrajinu v NATO

03.10.2022 06:00, aktualizované: 08:49

Som vďačný našim susedom, krajinám strednej a východnej Európy, za podporu členstva Ukrajiny v NATO, napísal Zelenskyj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 2702046x
Priemerná čítanosť článkov: 7947x

Autor blogu

Kategórie