Založ si blog

Matovič – klasický vydierač a verejný „úplatkár“ sa zase blysol.

(Zdroj SputnikNews) Matovičovi asi prestáva fungovať mozgovňa. Vtedy prichádzajú zúfalci s takýmito „geniálnymi nápadmi“. Mizernú kapacitu si asi vyčerpal ročným premiérovaním a komplikovanou daňovou „revolúciou“, ktorá nemá kompletnú podporu v koalícii a tak mu zostalo asi minimum na zúfalosti. Presne, ako skapínajúcemu koňovi, ktorý sa ešte z posledných síl snaží kopať.

Tento náš politický vrchol elementov definoval svoj genitálny nápad ako: Ponuku, ktorá sa neodmieta! Tentoraz nás na tlačovke ubezpečil, že to vyhlasuje so všetkou zodpovednosťou k štátnym financiám, pretože to splní dva ciele. Novozaočkovaní dôchodcovia odbremenia zdravotnícke zariadenia a navyše pomôžu tým prevádzkam, ktoré sú teraz počas lockdownu zatvorené a potrebujú podporiť.

To znamená, že dôchodcovia, alebo ich rodinní príslušníci nemôžu 500 Euro minúť ľubovoľne! Óóó, aké vznešené, že dôchodcovia budú zrazu navštevovať reštaurácie, wellnes, fitness, kaderníctva, pedikúru či manikúru. Mám ten dojem, že sa Slovensko nachádza krôčik od ríše, kde sa Alenka nevedela nabažiť divov.

Ten, kto neverí vakcínam, toho je ťažko presvedčiť o tom pol tisícovkou Euro, aby si ich dal vpichnúť. A tu začínajú niektorí naši polo-diktátorskí politici ako Šeliga z rozpadajúcej sa Kiskovej strany, ktorá láme rekordy v minimálnych preferenčných číslach, preferovať svoje príkazové nápady – povinné očkovanie!!!

To zase odmieta Kollár a preto sa pridal ku Matovičovmu nápadu so slovami : Presvedčiť ich, nie povinne očkovať!“ Matovič s Kollárom sú obaja bohatí podnikatelia, pre ktorých je prvoradý zisk a z toho vznikajú takéto kreatívne nápady ako oblbnúť zákazníkov všelijakými fintami. Denno denne to absorbujeme do seba z reklám i deklarovanými proforma zľavami až 80%. Nič teda nie je zadarmo. Dokonca aj naša ohromujúca „ikona“ slovenskej inteligencie Remišová to hodnotí, ako: Akceptovateľný druh motivácie!“ a to je už čo povedať!

Ja mám pre nich o čosi výnosnejší trikový nápad. Zdvihnite odmenu na 1000 Euro za smrť každého dôchodcu. Potom sa ani jeden z nich, ako povedala naša prezidentka Čaputová: Nebude báť umrieť!“ Peniaze budú striktne určené na pohreb a ostrú britvu, ktorou si podrežú žily. Prežiť príjemnú neasistovanú eutanáziu je snom každého nevyliečiteľne i ťažko chorého a každý dôchodca si bude vedomý toho, že po ňom nezostanú dlhy.

Matovič s Kollárom si budú môcť zapisovať do kolonky šetrenia plusové Europeniažky. A nebude ich málo. Každý mesiac ušetrený dôchodok (návratnosť investície 1 až 3 mesiace) a každý rok aj jeho valorizácia (od januára iba 1,3 % i napriek trojnásobnej inflácii), ďalšie ušetrené peniaze za dotované lieky, liečenie a hospitalizácie. Uvoľnia sa hromadná doprava a najmä vlaky, na ktorých štát ušetrí. Menej bude aj dotácii na DSS-ky, ktoré budú poloprázdne a nebude treba stavať nové a otvárať ďalšie domovy dôchodcov. Nuž čo, účel svätí prostriedky. Možno som Matovičovi osvietil mozgovňu, aby zachránil verejné financie, ktoré sa poriadne prepadli počas jeho vládnutia a ministrovania. Ide len o to, aký bude náš Maťák flexibilne zúfalý. Možno príde ešte na bizarnejší ziskový trikový komplot (možno zníži sumu iba na 500 Euro). Zámerne nepíšem o múdrych myšlienkach, lebo tie naše trnavské indivíduum Katoviča obchádzajú vo vzdialenosti minimálne 1000 km.

Žiaľ, motivácia so splatnosťou až po tretej vakcinačnej dávke – teda k polovici budúceho roka sa stretne určite s nevôľou a teda neúspechom. Je to presne tak, ako s jeho všetkými doterajšími nápadmi. Ich základnou črtou je nedomyslenosť. Je to presná charakteristika toho, čo tu zažívame  po celý čas po voľbách. Dá sa povedať, že všetko, čo doteraz navrhla, alebo zákonne schválila táto rozhádaná, skôr by bolo adekvátnejšie použiť o písmeno dlhší prívlastok – rozhádzaná vládna koalícia má hlavné atribúty v tom, že si jej predstavitelia stanovili ako hlavné len spustiť valec, ale čo tam potom, že zvalcujú viac ako polovicu prospešností a po valcovaní zostanú v betóne a v asfalte vzduchové bubliny, ktoré vytvoria hlboké výmole.

Politička Belousová, ktorá sa po odmlke vracia na politickú scénu, ho vo svojom príspevku v Hlavnom denníku kvôli 500 Euro príspevkom za očkovanie dôchodcov, nazvala lotrom, hovädom a stelesneným zlom. Niekto s ňou môže súhlasiť a niekto nie. Ja ho skôr pomenujem klasickým vydieračom, nielen vo vzťahu k svojim vo vládnej koalícii, ale aj verejným úplatkárom.

Pavel Jacz

Ako si včera Čaputová protirečila a odhalila chyby v zmluve s USA, pričom ponúkla iba zle prišitú záplatu.

21.01.2022

To, čo včera predviedla prezidentka Čaputová, sa rovná počínaniu hláv štátov s diktátorskými praktikami a nie k demokratickej krajine. Bolo evidentné, ako si protirečila. Najskôr sa s neomylným prejavom kajala pred zmluvou, s ktorou jednoznačne súhlasila a následne odhalila chyby zmluvy, ktoré aktérom všetci vytýkali, keď pripojila interpretačnú doložku. A tá poukazuje [...]

Scestný argument Naďa, Korčoka, a Krúpu: 23 krajín má dohodu s USA a my nie! !!

20.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Nasledujúce porekadlo určite poznáte: Keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté! A z tohto by som sa chcel v nasledujúcich riadkoch odpichnúť. V nedeľu sme unisono v diskusných reláciách v televíziách TA3, STV a Markiza od zástupcov OĽaNO Naďa a Krúpu i diplomata nominovaného stranou SAS Korčoka počuli stále opakovaný smiešny argument. Keď má 23 [...]

Jeden Biľak už zomrel a objavili sa dvaja noví Biľaci Naď s Korčokom a to tak, že môžeme mať z toho opäť okupačný biľag.

05.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Takmer 23 rokov sme na území Československa mali „dočasne“ Sovietske vojská. A ak by nebol padol socializmus, tak by tu určite boli dodnes. Medzi piatimi autormi pozývacieho listu (Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek) bol aj jeden rusínsky Slovák – Vasil Biľak. Jeho meno dodnes rezonuje v národe slovenskom. Nikoho z týchto [...]

Kunerad, bytovky,

Poslankyni OĽaNO hrozí väzenie. Políciu naň upozornil nespokojný Kuneradčan

27.01.2022 06:55

Starostka obce povedala nespokojnému Kuneradčanovi, že ak má vedomosť o porušení zákona, má dať podnet na vyšetrenie. "Tak som to urobil,“ povedal.

Raketa / Hypersonická strela /

Severná Kórea odpálila pravdepodobne dve balistické rakety

27.01.2022 06:43

Ide v poradí o šiesty test zbrane v tomto roku zo strany Severnej Kórey.

moderna

ONLINE: Taliani prestanú od turistov žiadať test, Nemci majú 200-tisíc nákaz

27.01.2022 06:20, aktualizované: 06:27

Od utorka bude stačiť pri príchode do Talianska len únijný covid pas. Nemecko má prvýkrát viac ako 200-tisíc nakazených.

súd, exekútor, paragraf

Sudca poslal do väzby Čurillu a jeho kolegov, teraz mu chcú 'prišiť' ohýbanie práva

27.01.2022 00:00

Nepochopenie trestného činu ohýbania práva demonštruje portál pravnelisty.sk na prípade sudcu, ktorý uvalil väzbu na štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 2436063x
Priemerná čítanosť článkov: 7783x

Autor blogu

Kategórie