Založ si blog

Slovensko, ovenčené 76-timi poslaneckými hrdinami, je krajina, kde sa ľudia neboja zomierať! !! Aj preto sa mi obyčajná logika pri pandémii rúca!

Je toto zámer politických elít dostať rozkokošenú konzumnú populáciu, medzi hrubé múry, alebo nie je Covidlogika správne vyhodnotená? Pri porovnaní čísiel nakazených tou dnešnou pliagou z minuloročných a tohtoročných čísiel nakazených sa obyčajná logika začala rútiť z Mount Everestu a ešte stále padá. A neviem či niekedy aj dopadne, ale stále sa rúti strmhlav.
Tak si to porovnajme fakty. Vlani sme nemali nikoho zaočkovaného a po prvej vlne napadnutých Koronavírusom sme mali niekoľko 10-tok tisíc ľudí a okolo 40 obetí. Vtedy neexistovala skoro žiadna odolnosť po prekonaní tejto pliagy. Nakoniec v druhej mohutnej vlne  ktorá začala pred rokom padlo za obeť Covidu u nás 12 tisíc ľudí. Nová vláda i napriek tomu, že o jej príchode vedela, ju podcenila.
Dnes po roku a vakcinovaní máme skoro 2,5 milióna očkovaných (cca 45 percent), ktorí by mali byť mimo obliga. Okolo milióna ľudí prekonalo Covid, ktorí majú protilátky. Zostávajú nám 2 milióny, z toho asi pol milióna má dobrú imunitu a okolo 300 tisíc býva na lazoch a v dedinkách, kde ich ani Google nenájde, nie to ešte Koronavírus. Takých, ktorí nechodia medzi ľudí a dávajú si na seba pozor je odhadom ďalších 200 -300 tisíc. Všetci sú však v pozore. No, dennodenné čísla nás presviedčajú, ako keby sme boli v podobnom štádiu, ak pred rokom. Podľa najnovších čísiel denne nakazených je ešte viac a už nám umiera 60 ľudí denne. Zaznamenávame rekordy nakazených. Čo sa teda zmenilo? Ako pre koho!?!? Včera m povedal jeden zaočkovaný spevák, že je to v disciplíne. A bola lepšia pred rokom? Skôr naopak. Ale stále počúvame, že očkovanie je sloboda a prekonáme s ním pandémiu.
Konzílium odborníkov len s ťažkosťami a po výčitkách občanov pokľaklo a povolilo slobodu. Tieto „lekárske esá“ nám odporúčajú. dovolím si tvrdiť nie veľmi spoľahlivú injektáž. Neviem, či odporúčať je to adekvátne slovo, skôr sa snažia obmedzovať mnohokrát aj zdravých ľudí s výbornou imunitou a nepriamo ich zákazmi obmedzujúcimi slobodu nútia sa očkovať vakcínami, ktoré majú deklarovanú účinnosť od 80 do 97%. Najviac sa u nás očkuje Pfizerom, ktorý ak sa nemýlim má „účinnosť“ nad 90-timi percentami. Sú tie percentá účinnosti reálne?
Slovenský mainstream nás kŕmi informáciami z ministerstva zdravotníctva, ktorými môže hýbať, ako sa mu zachce. Zo začiatku bolo v nemocniciach až 90 percent neočkovaných, dnes už hovoria o 80 percentách. Minulý týždeň som pozeral na Nove Internacional Televízni noviny a len som žasol, pretože spôsob života našich bratov je oveľa viac disciplinovanejší ako nás Slovákov. V nemocniciach mali 56 percent nezaočkovaných a 44 percent zaočkovaných !!! Na JIS-kách je pomer 30:70 a až na umelých pľúcnych ventiláciách je pomer blížiaci sa 20:80 percent. No a nás tu zavádzajú, že jediná voľba pri porazení pandémie je očkovanie a na pľúcnych ventiláciách sú len neočkovaní. Tí, ktorí si dali pichnúť vakcínu, ak tomu môžeme tak hovoriť, by Covid nemali dostať a sú chránení. Nemusia ani na testy, až keď je zle. No mnoho krát je opak pravdou. Jediný profit je, že menej ľudí má ťažší priebeh choroby. Belgická televízia už pred čosi vyše týždňom v piatok odvysielala rozhovor s lekárom v nemocnici GZA v Antverpách, ktorý na živo televíznym divákom priznal, že v súčasnosti ležia u nich na JIS-kách v nemocnici iba očkovaní pacienti,
Dostal som však pred pár dňami štatistiku umierania športovcov. Pokiaľ na zlyhanie srdca zomrelo pred pandémiou priemerne ročne 5-8 športovcov, trénerov a rozhodcov na svete, od mája do konca októbra teda počas už rozvinutého očkovania sa podľa Wikipédie zoznam skolabovaných pri športe a úmrtí mnohonásobne zvýšil. Prípadov v priebehu piatich mesiacov je 75 a to je medzi nimi aj 13-ročné dieťa. Prečo asi?
Už aj českí špecialisti porovnali pod mikroskopom krv neočkovaných a zaočkovaných a bol v nej poriadny rozdiel. No a pri záťaži sa to prejavuje.
Zaujímavé je, že vlani a aj teraz vymizla každoročná chrípka. Testy PCR totiž nevedia rozlíšiť tieto vírusy a zdravotnícky personál berie za každý Covid prípad príplatky. Čím viac ich majú, tým viac im pridá štát. Prečo by si teda mali ukrátiť z odmien??? Náš vedec Čekan dostal od štátu státisíce na testy, ktoré rozlíšia chrípku a Covid. A dokonca ich aj predstavil. A ja sa pýtam, kde sú tie testy, keď stále používame staré PCR testy s viac ako 28 cyklami amplifikácie teda množenia. Ak by mali menej ako 28 cyklov dokázali by Covid oddeliť od iných vírusov. U nás stále používané PCR testy majú podľa Mikasa od 40 do 50 cyklov množenia a tie čistý Covid nevedia rozlíšiť! Takže aj toto mi logika neberie.
Zaujímavo na mňa zapôsobili pred týždňom informácie od mojich 10-tich známych, z toho sú 4 zaočkovaní. Všetci dostali Covid a iba jeden soplil a kašlal s dvojdňovou zvýšenou teplotou okolo 37,5 stupňovou teplotou. Ostatní nemali skoro žiadne príznaky. Tu vyvstáva otázka, aká je kvalita testov PCR? Nie sú infikované, aby čísla a opatrenia boli na mieste a odôvoditeľné, alebo vďaka príplatkom zdravotníci výsledky upravujú? .Ako keby bol vírus Covid 19 unikátne neporaziteľný, ale asi ako tvrdí česká špecialistka Peková od začiatku tento vírus je umelo stvorený, čo dnes pripúšťa mnoho ďalších odborníkov z prostredia výskumu a každým dňom ich pribúda. A ďalšie mutácie sú zase umelo pretvárané. Zatiaľ to môže byť hoax, ale aj úvodné a vtedy zatracované informácie od Pekovej prehlasovali za hoax a Peková si za to zniesla mnohé urážky a ukazuje sa, že mala pravdu.
Naozaj mi rôzne fakty a čísla nesedia. Viď najzaočkovanejšie krajiny ako Izrael, Island, Dánsko, Veľká Británia, Portugalsko či Taiwan sa broja dnes s mohutnými vlnami. Skutočne neviem, ale moja logika a verím, že ani jednoduchá sedliacka tieto fakty, čísla a realitu nenasaje. Domýšľať si podľa spomínaných čísiel môžeme hocičo. Ale až budúcnosť, kedy môže byť už neskoro, nám ukáže, aká bola podstata informácii a pravdy v šírení pandémie. Zatiaľ sme sa so skoro 13 tisíc obeťami Covidu stotožnili s pravdou jedného z našich najvyšších ústavných činiteľov, ktorý nám oznámil, že: „Slovensko bude krajina, kde sa ľudia nebudú báť umierať.“ No, akú len pravdu nesie v sebe spomínaný výrok z úst najvyššie usadenej!!! Nebojíme sa umierať aj vo veľkom!
A navyše máme podľa premiéra Hegera aj 76 hrdinov v parlamente, ktorí sa dokázali podpísať pod reformu zdravotníctva, aby prešla do druhého čítania. Myslím si, že zdravotníctvo na Slovensku potrebuje teraz pomôcť mohutným zvýšením klasických platov (aby zdravotníci neodchádzali do zahraničia) a nie vytvárať „reformných poslaneckých hrdinov“ v parlamente.

Pavel Jacz

Amerikodiziakum u nás rastie do diktatúry! Jedni policajti môžu použiť brutalitu a druhí za spútanie v stoji kráčajú pred súd! !!

12.11.2021

(Zdroj SputnikNews) Určite sa pamätáte na video z októbra roku 2014, keď policajti pri kontrole vozidla vodičke Marte, ktorá neuposlúchla pokyny nasadili putá. Nikto ju nepovalil na zem, nikto ju neudrel, naopak ona na úvod sotila do policajta. Pri zákroku ju jeden chytil a druhý jej nasadil putá! Bol som vtedy v USA a pýtal som sa policajta v priateľskej debate, čo by urobil, ak [...]

Chcete sa stať poslancom nášho parlamentu? Tu je návod, ako si štyri roky užívať pôžitky z našich daní.

10.11.2021

Vraví sa, že ak máte záujem o takúto funkciu, musíte sa prihlásiť u súdruha Žinčicu. Žiaľ, naše „dokonalé“ zákony umožňujú všetko a aj obísť všemocného súdruha Ž. A aj to, aby zástupca 36 000 ľudí v parlamente „terorizoval“ a stresoval svojimi návrhmi v polročných intervaloch predkladaním zákonov skoro 2, 5 milión ľudí. Takže, tu je manuál a krok po [...]

Ficove slová prezidentovi Kiskovi pri demisii vlády: „Andrej, ja nikam neodchádzam“ sa začínajú plniť.

29.10.2021

(Zdroj Sputnik News) Prešli tri roky a z jednorazového prezidenta sa vykľul zatiaľ jednorazový spisovateľ a Fico politicky vstáva z popola a trúfa si vyhrať voľby. A musíme povedať, že vďaka súčasnej piatoligovej vláde rastie s Ficom aj SMER. Veľmi tomu pomáha, že od bezradnej vládnej koalície už druhý rok počúvame reklamu – lebo Fico, lebo SMER. A tak sa plnia [...]

Alexander Dubček, príloha, 100 rokov

Dubček? Ani naivný, ani neschopný. Naopak, jeden z najväčších Slovákov

27.11.2021 06:00

Alexander Dubček sa narodil pred sto rokmi. Denník Pravda pripravil špeciálnu prílohu plnú spomienok na túto mimoriadnu osobnosť slovenských dejín.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič dostal Fica aj Sulíka do pasce

27.11.2021 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s pandémiou použila nezvyčajný slovník. „Niekedy treba buchnúť po stole,“ povedal v podcaste Marián Repa.

čaputová

Prezidentka ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe

26.11.2021 22:44

Právnu normu už raz vrátila Národnej rade, plénum však jej veto prelomilo, zákon tak bude platiť napriek jej námietkam.

cesta tatry poprad sneh

Na diaľnici D4 je miestami napadnutý kašovitý sneh

26.11.2021 19:38

V oblasti hlavného mesta je dohľadnosť do 100 metrov, ktorá je spôsobená silným snežením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 2375136x
Priemerná čítanosť článkov: 7787x

Autor blogu

Kategórie