Založ si blog

Vidíte rozdiely medzi statusom poslanca Tarabu a reláciou Smotánka v Markíze?

Slovensko ovládla jedna veľká aféra ohľadom dcéry našej prezidentky, ktorá začala svoju éru modelky, vehementne podporovanú svojou matkou prezidentkou Čaputovou, čo je pochopiteľné. Niektoré média Emmu pohanili, ale i ocenili, a ocenil ju aj poslanec Taraba, keď napísal vo svojom príspevku: „“Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“ a pripojil fotografiu pre väčšinu neznámej modelky s ježkovitým účesom a zväčšeným indokruhom, nie však na čele , ale vedľa nosa. Dnes už nič nezvyčajné, ale je to dominantná umelo vytvorená identifikácia s úlohou zaujať auditórium. Ten, čo nesleduje módu si mohol povedať, buď zaujímavá, alebo normálna, alebo aj odporná. Ten, pre ktorého je bulvár informačnou modlou, ktorej stopercentne verí, vedel, že ide o dcéru prezidenta.

Reakcie anonymných aktívnych a „inteligentných bulvaristov“ nenechali na seba dlho čakať a niektoré ich reakcie stvorené mimo rozmýšľajúcí orgán, boli aj odporné. Ale debaty týchto produktov manufaktúrneho vaginálneho strojárenstva najmä v bulvári vo veľmi vysokých percentách využívajú anonymné nicky na vulgárnosti, výmysly, hanenia, urážky a ďalšie záporné prívlastky. Je to svetový folklór zatiaľ neocenených mudrcov dnešných časov. A bude to dovtedy, pokým budú pre spoločnosť anonymní, pretože by sa na druhý deň určite za svoje výplody hanbili.

Naša hlava štátu napísala: Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“

Pani prezidentka, aký je toto útok na Vás??? Že ju ocenil ako novú top modelku? Alebo mal napísať iba modelka?  Že ste sa boli pozrieť na prvú prehliadku svojej dcéry? Ktorý Váš poradca Vám to natrúbil, keď ste zareagovali? Nie náhodou ste tú spomínanú rozpútanú zlobu vašou prehnanou reakciou iniciovali práve Vy?

A k hlave štátu sa súhlasne pridali spriaznení Heger, ministerka Kolíková, ktorá jediná našla isté náznaky dvojzmyselnosti, ďalej aktívno sa vyjadrujúci poslanci Žiak, Grendel, no a mudrc Šeliga zaperlil.Mafia mala pravidlo – deťom a rodine sa neubližuje. Potom je tu ešte pán Taraba…“ A moja otázka na nášho bez know-how-ového krikľúňa z tribún je nasledovná. Kto útočil na Emmu? Taraba, alebo niektorí bezmozgoví bulvárni idioti z internetovej diskusie? Viete pán Šeliga, čo za inteligentnú kravinu ste napísali? Presne takú, ako by napísal očovoklapkový dobre dotovaný poskok a vykonávateľ vôle niekoho iného!

Politici spustili na poslanca Tarabu samé iskry, luky a pripravili aj gilotínu, prípadne katov popravný meč či sekeru. A ja sa pýtam prečo? Veď o nej písali bulvárne plátky, ale aj iné média. A dokonca ju konkrétne aj rôznorodo hodnotili.

V titulku som položil otázku. A odpovede? Sú tri rozdiely.

1. Smotánku vysielajú televíznym spôsobom a Taraba napísal svoju vetu ani hanebnú, ani oceňujúcu iba informačnú na internete. V Smotánke, ktorá sa v každej jednej relácii bulvárne venuje bezvýznamným deťom známych ľudí i politikov a promuje im veľkú a nezaslúženú bulvárnu pozornosť, čo v nich vytvára somodôležitosť a tvorí z nich umelé pacelebrity.

2. V Smotánke vôbec neexistuje debata, ako na sociálnej sieti a tak všetky poznámky zostávajú neverejné na sedačke v obývačke, či pri večeri v rámci jednej rodiny. A tie reakcie sú možno aj tvrdšie, ako sa to udialo pod príspevkom Tarabu na internete.

No a aký je základný a najväčší rozdiel v dvojitom metre hodnotenia? V dnešnej situácii je najdôležitejšie, to špeciálne „liberálne“, KTO čosi napísal a nie ČO napísal.

Myslíte si, že ak by to napísal spriaznený človek dnešnej koalície, tak by Čaputová reagovala? Určite by sa dotyčnému poďakovala za uznanie dcéry.

No a absurdum celej veci, je vyhlásenie polície, ktorá to mieni riešiť ako šikanu!!! Ale, ale pán nový policajný prezident Hamran. Ešte Vám ako prezidentovi PZ horí na stanici špak a už sa polícia pod Vami musí politicky prezentovať? Nemáte byť ako polícia v nielen v tejto veci, ale aj pri politických protestoch ticho a robiť si svoju prácu? A samozrejme APOLITICKY!!!  OPAKUJEM A P O L I T I C K Y!!! Alebo sa stala polícia pod Vašim vedením straníckou políciou vládnej koalície?!!! Pán Hamran, rozumiete vôbec slovám názor občana zakotvený v Ústave SR, šikana a stredovek? Asi nie, ale mohlo by si to právne a historicky doštudovať aspoň vaše hovorcovské oddelenie!

Asi by rozhorčeným zainteresovaným pomohla  pred uverejnením konzultácia s právnikmi  a aj školenie u docenta Laciaka z Právnickej fakulty  UK, ktorý sa vyjadril v denníku Pravda, že vyjadrenie Tarabu nespĺňa znaky trestného činu kyberšikany! A viac k tejto politickej bubline z dielne prezidentky, spriaznených politikov a polície netreba nič dodávať.

Pavel Jacz

Slovensko, ovenčené 76-timi poslaneckými hrdinami, je krajina, kde sa ľudia neboja zomierať! !! Aj preto sa mi obyčajná logika pri pandémii rúca!

16.11.2021

Je toto zámer politických elít dostať rozkokošenú konzumnú populáciu, medzi hrubé múry, alebo nie je Covidlogika správne vyhodnotená? Pri porovnaní čísiel nakazených tou dnešnou pliagou z minuloročných a tohtoročných čísiel nakazených sa obyčajná logika začala rútiť z Mount Everestu a ešte stále padá. A neviem či niekedy aj dopadne, ale stále sa rúti strmhlav. [...]

Amerikodiziakum u nás rastie do diktatúry! Jedni policajti môžu použiť brutalitu a druhí za spútanie v stoji kráčajú pred súd! !!

12.11.2021

(Zdroj SputnikNews) Určite sa pamätáte na video z októbra roku 2014, keď policajti pri kontrole vozidla vodičke Marte, ktorá neuposlúchla pokyny nasadili putá. Nikto ju nepovalil na zem, nikto ju neudrel, naopak ona na úvod sotila do policajta. Pri zákroku ju jeden chytil a druhý jej nasadil putá! Bol som vtedy v USA a pýtal som sa policajta v priateľskej debate, čo by urobil, ak [...]

Chcete sa stať poslancom nášho parlamentu? Tu je návod, ako si štyri roky užívať pôžitky z našich daní.

10.11.2021

Vraví sa, že ak máte záujem o takúto funkciu, musíte sa prihlásiť u súdruha Žinčicu. Žiaľ, naše „dokonalé“ zákony umožňujú všetko a aj obísť všemocného súdruha Ž. A aj to, aby zástupca 36 000 ľudí v parlamente „terorizoval“ a stresoval svojimi návrhmi v polročných intervaloch predkladaním zákonov skoro 2, 5 milión ľudí. Takže, tu je manuál a krok po [...]

Alexander Dubček, príloha, 100 rokov

Dubček? Ani naivný, ani neschopný. Naopak, jeden z najväčších Slovákov

27.11.2021 06:00

Alexander Dubček sa narodil pred sto rokmi. Denník Pravda pripravil špeciálnu prílohu plnú spomienok na túto mimoriadnu osobnosť slovenských dejín.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič dostal Fica aj Sulíka do pasce

27.11.2021 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s pandémiou použila nezvyčajný slovník. „Niekedy treba buchnúť po stole,“ povedal v podcaste Marián Repa.

pocasie-27-11-2021

Nad Slovenskom sa striedajú tlakové níže. Cez víkend naprší, nasneží

27.11.2021 00:00

Niekde dážď, niekde sneh, v každom prípade rátajte s mokrom. Zmení sa to aspoň začiatkom nového týždňa?

čaputová

Prezidentka ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe

26.11.2021 22:44

Právnu normu už raz vrátila Národnej rade, plénum však jej veto prelomilo, zákon tak bude platiť napriek jej námietkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 2375137x
Priemerná čítanosť článkov: 7787x

Autor blogu

Kategórie