Založ si blog

„Doneste mi Fica, roztrhám ho v zuboch! “ povedal včera v JOJ-ke Maťák Kameňákovi.

Včerajšia relácia Na hrane sľubovala, ako vždy, keď sedí v štúdiu Matovič a SMER-ák burlivú debatu. Kamenický je však pokojnejší a realistickejší typ politika so zásobou argumentov, ktorý sa vyhýba ostrému slovnému pingpongu. Na úvod povedal, že očakáva vecnú diskusiu. Nemôžeme povedať, že by nebola celkom vecná, ale diváci sa určite nenudili. Opäť sme nepočuli odpovede na niektoré otázky moderátorky Dibákovej (len neviem, či to ona nie je ešte stále prezlečený Magnušin, pretože v informácii o programe v EPG na Skylinku je stále uvedený už vyše roka račľavý exmoderátor!!! JOJ-kárskemu oddeleniu programu i vedeniu televízie je to však jedn a ktoré si nevážia svoju moderátorku!)

Matovič pôsobil zo začiatku na počudovanie celkom pokojne, ako pod tabletkami. Samozrejmosťou jeho slovnej zásoby boli ako vždy, stále sa opakujúce verklíkové argumenty: Rozkrádali 12 rokov, SMER-ácka mafia, zlodeji, obvinení sa priznali ku korupcii a k zločineckým skupinám, Bodorovo riadenie polície a ďalšie jemu zaužívané slovné útoky a urážky opozície. Zo začiatku to bolo zaujímavé,  voliči mu aj uverili, ale sú to len otrepané opakujúce sa heslá, ktoré už nikoho nedokážu prekvapiť a nemajú hodnotu zaujímavosti. A najmä po jeden a pol ročnom vládnutí. Myslím si, že ak by bol Matovič pri moci súvisle 30 rokov, nezmenil by asi pri neschopnosti riadiť štát argumentačné nadávky na predchodcov. Jedno heslo vraví: „Všetko je úplne inak!“ A Matovič nám to mnohými argumentami a svojím konaním a nesutále menenými pravidlami neustále dokazuje.

Hovorilo sa o rozpočte, o ktorom sa pochválil na tlačovke a čelil Kamenického argumentom. Debata veľmi nestrhla pozornosť, pretože moderátorke trochu utekala od témy. Dibáková nedokázala poriadne vysať od oboch dôležité informácie. Diskusiu neúčelne roztrhala debatou o rozpočte prieskumom agentúry s preferenciami a o tom, ako pocítia občania zvýšenie cien, ktorý mohol počkať na záver. A Matovič ubezpečil, že nikto nebude trieť biedu, že pomôžu tým najchudobnejším. Skutočne to bude tak? Uvidíme, pretože mnoho jeho predchádzajúcich vyhlásení, ktoré mu pripomenul diskutujúci boli iba výkrikom do tmy.

Pokiaľ bol Matovič po celý čas na jeho povahu a správanie sa, ako ho poznáme pokojný, na záver ho rozohnila informácia z úst Kamenického, že Fico, ktorý odmietal túto JOJ-kársku reláciu, je zrazu ochotný prísť do štúdia a podrobne chce poukázať na vedené trestné stíhania voči nominantom SMER-u. A vtedy Matovičov adrenalín vykypel a nadobudol psychopatické prvky. Okamžite ožil, oči mu začali ohňostrojovať, dostal sa do svojho pravého zurvaleckého módu a vystrelil s poznámkou násilnosti:“ Doneste mi Fica, roztrhám ho v zuboch!“ (Veľmi „úctivé a príkladné“ správanie sa politika!!!“). A ako oznámila moderátorka, o dva týždne by to bolo možné. Len či pri tejto myšlienke a očakávaní Matoviča od tornádového nervového napätia a nedočkavosti v tele neklepne šľak. No uvidíme, kto z koho vyjde víťazne. Obaja šéfovia opačného politického pólu totiž používajú stále rovnako opakujúce sa argumenty a fakty. A možno sa dozvieme aj niečo nové.

A tak po mnohých rokoch by sme mohli vidieť duel ala Mečiar Dzurinda, či Dzurinda Fico. Som zvedavý, kto z dvojice Matovič Fico, bude mať po chystanom štúdiovom zurvalstve celý chrup a kompletné telo a dušu. Veď predsa by sme mali uvidieť na živo žraločí súboj o budúce panstvo slovenského oceána!

Pavel Jacz

 

Slovensko, ovenčené 76-timi poslaneckými hrdinami, je krajina, kde sa ľudia neboja zomierať! !! Aj preto sa mi obyčajná logika pri pandémii rúca!

16.11.2021

Je toto zámer politických elít dostať rozkokošenú konzumnú populáciu, medzi hrubé múry, alebo nie je Covidlogika správne vyhodnotená? Pri porovnaní čísiel nakazených tou dnešnou pliagou z minuloročných a tohtoročných čísiel nakazených sa obyčajná logika začala rútiť z Mount Everestu a ešte stále padá. A neviem či niekedy aj dopadne, ale stále sa rúti strmhlav. [...]

Amerikodiziakum u nás rastie do diktatúry! Jedni policajti môžu použiť brutalitu a druhí za spútanie v stoji kráčajú pred súd! !!

12.11.2021

(Zdroj SputnikNews) Určite sa pamätáte na video z októbra roku 2014, keď policajti pri kontrole vozidla vodičke Marte, ktorá neuposlúchla pokyny nasadili putá. Nikto ju nepovalil na zem, nikto ju neudrel, naopak ona na úvod sotila do policajta. Pri zákroku ju jeden chytil a druhý jej nasadil putá! Bol som vtedy v USA a pýtal som sa policajta v priateľskej debate, čo by urobil, ak [...]

Chcete sa stať poslancom nášho parlamentu? Tu je návod, ako si štyri roky užívať pôžitky z našich daní.

10.11.2021

Vraví sa, že ak máte záujem o takúto funkciu, musíte sa prihlásiť u súdruha Žinčicu. Žiaľ, naše „dokonalé“ zákony umožňujú všetko a aj obísť všemocného súdruha Ž. A aj to, aby zástupca 36 000 ľudí v parlamente „terorizoval“ a stresoval svojimi návrhmi v polročných intervaloch predkladaním zákonov skoro 2, 5 milión ľudí. Takže, tu je manuál a krok po [...]

Alexander Dubček, príloha, 100 rokov

Dubček? Ani naivný, ani neschopný. Naopak, jeden z najväčších Slovákov

27.11.2021 06:00

Alexander Dubček sa narodil pred sto rokmi. Denník Pravda pripravil špeciálnu prílohu plnú spomienok na túto mimoriadnu osobnosť slovenských dejín.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič dostal Fica aj Sulíka do pasce

27.11.2021 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s pandémiou použila nezvyčajný slovník. „Niekedy treba buchnúť po stole,“ povedal v podcaste Marián Repa.

pocasie-27-11-2021

Nad Slovenskom sa striedajú tlakové níže. Cez víkend naprší, nasneží

27.11.2021 00:00

Niekde dážď, niekde sneh, v každom prípade rátajte s mokrom. Zmení sa to aspoň začiatkom nového týždňa?

čaputová

Prezidentka ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe

26.11.2021 22:44

Právnu normu už raz vrátila Národnej rade, plénum však jej veto prelomilo, zákon tak bude platiť napriek jej námietkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 2375164x
Priemerná čítanosť článkov: 7787x

Autor blogu

Kategórie