Založ si blog

Včera ma rozladili Televízne noviny Markízy a zajtrajšia návšteva pápeža.

To, čo včera predviedli americké Televízne noviny Markízy len charakterizuje a potvrdzuje jej záujmy. 15 úvodných minút sme sledovali informácie o 11-tom septembri 2001. 15 minút spomienok na teroristický útok s vyše tritisíc obeťami. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby….

V druhej svetovej vojne zahynuli 10-tky miliónov ľudí, v Nagasaki a v Hirošime státisíce civilistov. Videli ste aj pri týchto smutných okrúhlych výročiach, dlhšie materiály ako dve až tri minúty? Ja nie. Zväčša to boli minútovky. No, včera sa išli Markíza, ale aj vyše desaťminútovkou Správy RTVS roztrhať s informáciami a rozhovormi, ktoré zo zrútenia dvojičiek urobili najväčšiu tragédiu na svete!!! Kam sa hrabú také tragické krutosti ako Holokaust, ďalej americké vojny vo Vietname, v Iraku, v Líbyi, v Afganistane, či v ďalších stredoafrických i juhoamerických krajinách, kde americké bomby a guľky v rukách „amerických hrdinov“ rozsievali smrť a zanechali na obyvateľoch nielen psychické, ale najmä kruté fyzické stopy. Začína mi to pripadať ako angažované Televízne noviny za socializmu pri Víťaznom Februári, VOSR, či oslobodení vtedy ešte 9 mája. Nuž, len sa karta so žolíkom zvrtla od vtedy Sovietskeho zväzu na dnešného nášho „pána“ USA. Je mi smutno, že nežná len obrátila hlavný smer a nevykynožila túto hlboko vsunutú riťopropagandu z našich médií.

A nevykynožila ani spôsoby, propagandy a prípravy návštevy pápeža. Otvorím televíziu, zapnem rádio, alebo internet či noviny a zo všadiaľ na mňa už druhý týždeň šteká návšteva Františka. Jeho bezpečnosť ako šíriteľa mieru a pokory sa rovná bezpečnosti amerického prezidenta!!! Zavrieme všetky cesty a bratislavská doprava skolabuje, priložíme nové motocykle s policajtmi do slávnostnej kolóny a rovnako ,ako keď prišiel kedysi Brežnev, tak sme všetko a najmä cesty renovovali. Koniec koncov motoristi boli radi, lebo sa zlepšili aspoň hlavné ťahy. Zaujímavé, že na vjazdy na polia, kde budú parkovať autá i na cestu na Luník 9 nebolo treba stavebné povolenia! Iné cesty čakajú na svoje rekonštrukcie roky, len majú smolu, že pápeža po nich nepovozia. Vybaviť povolenia, zorganizovať výberové konania a nájsť peniaze na rekonštrukciu trvá dlhý čas – niekoľko rokov. Tentoraz sa to dalo, ak vôbec nejaké povolenia existovali? Nerozumiem, prečo sme za štátne vynovili Luník 9? Prečo sa prezidentka radšej nemohla pochváliť návštevou rómskej osady rovnajúce sa juhoamerickým slamom. Veď ak, tak treba dať poriadne o sebe negatívne vedieť. To by asi nestálo iba 200 000 Euro ako čistenie,  úpravy a farby na Luníku, ale hanba Slovenska by bola dokonalejšia – aspoň vo svete. Načo nám treba toto zvonku natreté divadlo? Len preto, aby pápež videl, že to nie je tak, aká je realita a o pár týždňov zase aj bude? Načo sme mu tam naplánovali návštevu???? V ktorej dutej hlave vznikol tento šialený nápad – pochváliť sa najhorším, ktorý už lieta všetkými informačnými kanálmi na svete a Slovensko bude vnímané ako Banánová republika Oho-Poho.

Zaráža ma aj nasledovné. Privítať návštevu, ktorá púta veľkú časť obyvateľstva práve počas rozbiehajúcej sa tretej vlny pandémie je príprava na možný ďalší slovenský locdown. A tak si kladiem otázku, bol okrem historickej prepotrebnej návštevy v Iraku ešte niekde tento rok pápež na návšteve? A pôjde okrem cesty na kongres do Maďarska a na Slovensko sa „prevetrať“ ešte inde? Pripadá mi to tak, že keď krajiny s rozumnými politikmi v pandemickej situácii o jeho návšteve neuvažujú, tak si našiel čas aj na Slovensko, ktoré ako sa dozvedáme z vycukríkovaných rečí od našich cirkevných činovníkov veľmi miluje! Nuž, určite miluje tak, ako my jeho Argentínu na MS vo futbale. Futbalistov tam majú skvelých – najmä Messiho..

Zhodou okolnosti som so psom chodieval do Horského parku v Bratislave aj vtedy, keď tu bol Papa Wojtyla. A práve som išiel autom. Zastavili ma ako prvého 5 minút pred jeho odchodom 30 metrov od výjazdu z kúrie, takže som mal možnosť ho na diaľku zhliadnuť a po jeho odchode spustili premávku. No dnes tam už dva týždne hliadkujú a nacvičujú policajti, raz som radšej obrátil auto, lebo mi policajt povedal, že to bude 30 minút, druhý deň tam opravovali diery v asfalte, ale iba na tej časti, kadiaľ pôjde kolóna s pápežom. Na opačnú stranu sa zvysoka vykašľali a výmoľov je tam ešte po zime naozaj dosť. Na dvore kúrie už druhý týždeň parkujú pripravené autá na prevoz pápeža, dokonca okolo kúrie postavili druhý plot štyri metre od pôvodného, ako na hraniciach!!! Neuveriteľné, ako keby mali na mierumilovnom katolíckom Slovensku spáchať na neho atentát! To môžu aj pri podávaní rúk s veriacimi. Tak to sa mi asi zdá!

A ešte jedna časť jeho návštevy, ktorá mi doslova vyrazila dych. Slovenská prezidentka dotiahne do Prezidentského paláca svojich rodičov a rodinu i partnera, s ktorými sa stretne na súkromnej audiencii s pápežom v štátnej a ešte prezidentskej inštitúcii! Čo už môže byť viac, ako takéto markantné zneužitie prezidentskej funkcie?!?!?

Pavel Jacz

Skúška blokovania č. 3

22.06.2022

Aj teraz po čase už po tretí raz som zvedavý, či ma stále blokujú na úvodnej stránke

Skúška blokovania 2

29.05.2022

Aj teraz po čase som zvedavý, či ma stále blokujú na úvodnej stránke

Prezidentka a jej ansámble poradcov je vizitkou nášho zdevastovaného školstva po „Nežnej“.

19.05.2022

My starší vieme, ako sa znížili vedomosti nášho mladšieho obyvateľstva, ktorí už nezažili školstvo, ktoré patrilo počas socializmu medzi najlepšie na svete. Zažili však novodobo moderné školstvo plné demokracie, vzdoru, ponižovania kvalitných učiteľov nielen nízkymi platmi a logicky ich veľkou fluktuáciou do iných lepšie platených zamestnaní. Riaditelia škôl [...]

doktor, operácia, vyšetrenie, zdravotníctvo, lekár, nemocnica

Pochybenia pri operáciách sú zriedkavé, následky fatálne

27.06.2022 06:30

Vedenie nemocnice musí zabezpečiť dodržiavanie pravidiel pri operácii, prízvukuje primárka.

Joe Biden, Vladimir Putin

ONLINE: USA kúpia Ukrajine pokročilý raketový systém, očakávajú dlhú vojnu

27.06.2022 05:50, aktualizované: 06:29

USA predpokladajú dlhú a vyčerpávajúcu vojnu na východe Ukrajiny s veľkými stratami na oboch stranách.

Supreme Court Abortion New York

Koniec interrupcií. Je Amerika krajinou pre ženy?

27.06.2022 05:15

Skoro polovica z 50 amerických štátov interrupcie zakáže úplne alebo minimálne zásadným spôsobom obmedzí ich vykonávanie.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 336
Celková čítanosť: 2656331x
Priemerná čítanosť článkov: 7906x

Autor blogu

Kategórie