Založ si blog

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v tele na sto percent, že ich bolí hlava, že im kĺby obmedzujú pohyb, že sú unavení, že im kypia nervy, a ovláda ich stres, že zle trávia, že im nefunguje pečeň, že dole vzduchujú a ženy kvapkajú atď. a tak treba chémiou všetkým pomôcť. A ľudia v situácii „Topiaci sa aj slamky chytá!“ si nakúpia stravo-doplnkové tabletky od výmyslu reklamnej ponuky, aby „vyzdraveli“. A iní naletia iba vďaka úžasným a fantázijným rečiam spíkrov reklám o „ohromujúcich“ účinkoch . V niektorých prípadoch funguje placebo efekt, ale vo väčšine prípadov je to vyhadzovanie peňazí do kanála. Pracovníci laboratórií, ktorí skúmajú zloženia odpadových vôd, by dlhé hodiny vedeli hovoriť o tom, čo sa v odpadových vodách nachádza.

V pondelok nám oznámil minister financií novú  po atómovej špachtlovacej bombe, ďalšiu supersonicu ala Matovič – podlú uplácaciu lotériu so zdravím. OČKOVANCI – teda dnes už definične NADĽUDIA sa budú môcť zapojiť do štátnej lotérie, ktorej na výhry podľa úvodných oznámení Matoviča pôjde 2 milióny Euro. Lenže celá súťaž, ako oznámil Útvar hodnota za peniaze, bude stáť vyše 26 miliónov Euro (članok v HS veľmi rýchlo zmizol). V TA3 včera oznámili 21 miliónov. Dobre čítate – slovom vyše  dvadsaťšesť/jeden miliónov Euro. „Opäť „geniálny“ ťah psychopubertálneho indivídua z Trnavy. Aký je zrazu štát štedrý pre tých, ktorý sa budú podieľať na celej organizácii súťaže a televíznom prevedení dennodennom  žrebovaní pred Spravami STV a 12-tich nedeľňajších relácií Slovenskej televízie. 2 milióny na výhry a vyše 24/21 miliónov Euro na zabezpečenie lotérie. Tak ten druhý údaj kšeftu so zdravím je super „pálka“. Ako povedal Matovič: „Čím viac peňazí minieme, bude ministerstvo financií viac rado, lebo to znamená, že sme zachránili viac životov a viac zdravia!“ Neviem, či by nasledujúci výrok – čim viac minieme, budeme radi – vôbec vyslovili ostatní správcovia štátnych pokladní iných krajín. Ale na Matovičove alogické excesy sme už zvyknutí.

Matovičov argument, že je to lacnejšie ako liečiť ľudí v nemocniciach počas pandémie. Lacnejší je možno na mieste, ale položme si otázku, prečo časť nakazených ľudí končí v nemocniciach? Ani dnes nie je v lekárňach dostatok liekov (Ivermectin, Isoprinosin a ďalšie) na liečenie, aby Covid neprekvitol do ťažkého stavu. Protežované sú drahšie vakcíny. Tých máme dostatok. A ja sa pýtam, čo je lacnejšie, liečiť chorých lacnejšie  a rýchlejšie časom overenými liekmi, alebo očkovanie všetkých drahšími neoverenými vakcínami? A tak môžem opäť spomenúť heslo z úvodu: Oklamať a zarobiť! Veď farmaceutické firmy vďaka neotestovaným vakcínam, za ktoré neručia, dnes zarábajú desiatky biliard dolárov! A to už je superkšeft na presúvanie provízii do tých správnych vreciek propagátorov očkovania a tým, ktorí o tom rozhodujú. Veď, čo s toľkými kopami peňazí, ktoré idú aj z našich vreciek.

Finančne poddimenzovaní a hladní po peniazoch už očkovaní Slováci sa v počte skoro 200 tisíc veľmi rýchlo zaregistrovalo. Koľko bude vďaka dvojnásobnej lotérii (jedna je o zdraví a druhá o peniazoch) nových záujemcov, ktorí sa nechajú kúpiť, budeme vedieť až po lotérii.  Útvar hodnota za peniaze napísal, že viac ako 4  tisíc nových očkovaných by bol adekvátny k plánovane minutým peniazom. Skôr by som prijal rozdeliť tieto peniaze pre tých, ktorí mali, alebo aj majú trvalé následky po očkovaní, prípadne pozostalým po obetiach nielen očkovania, ale aj zomretým vďaka neadekvátnej liečbe a chabým opatreniam vlády v minulom roku proti Koronavírusu. Žiaľ, v trnavskej „geniálnej“ tvrdohlave takéto myšlienky nemajú miesta.

A tak budú mať najmä očkovaní gambleri opäť príležitosť nádejať sa a možno, ak nalomená motyka vystrelí, aj sa radovať.

Pavel Jacz

Matovič je najšikovnejší slovenský politik. Žiaľ, iba ….

25.09.2021

(Zdroj Sputnik News) To, čo sa dnes deje v spoločnosti, v politike, na štátnych úradoch a najmä v policajných a s nimi súvisiacich zložkách, ktoré majú dbať na dodržiavanie zákonov je výslednica ťaženia súčasnej klapkovo jednosmernej „najprofesionálnejšej“ slovenskej vlády v histórii (aspoň si myslím, že „šikovnejšía“ nebola žiadna doteraz), ktorá [...]

Sudkyňa Záleská a poslanec Šeliga strelili svojimi argumentmi obrovského capiska.

24.09.2021

Všetci vieme, ako dopadlo prvé kolo súdneho pojednávania s bývalým špeciprokurátorom Kováčikom. Verdikt pri zameraní sa špecisudkyne Záleskej, ktorú dávala najavo, sa dal očakávať. A to aj z jednej sebaistej argumentácie Záleskej z pojednávania. Na otázku obžalovaného Kováčika, prečo na lavici obžalovaných s ním nesedia aj sudcovia Kliment a Hrubala, ktorí svojimi [...]

Remišová: „Samozrejme, že to viem. DPH je 21%. “ Hotová úžasnosť!

21.09.2021

Televízia Markíza nám v relácii Na telo s účasťou Veroniky opäť ponúkla zábavný programový bonbónik Kabaret Remišová. Možno by výstižnejší názov relácie pri účasti bojovnej buldočky bolo lepšiezmeniť na názov Na uterák! Po dlhšom čase som sa opäť zabával na tom, že naša sladká Veronika zo zásady neodpovedá priamo na priame otázky a ak sa už k tomu [...]

Koloseum / Rím /

Taliansko má oficiálne ďalšiu mafiánsku organizáciu, rímsky klan Casamonica

25.09.2021 21:36

Taliansky súd klan Casamonica tento týždeň postavil na úroveň známejších mafiánskych zoskupení ako sú sicílska Cosa Nostra, neapolská Camorra či pôvodne kalábrijská 'Ndrangheta.

Notebook / Mobil / Internet /

Belgická krajná pravica chce získavať voliča pomocou mobilnej aplikácie s "nefiltrovanými informáciami"

25.09.2021 21:04

Experti upozorňujú, že tretia najsilnejšia strana v Belgicku môže týmto spôsobom získavať o ľuďoch informácie a využívať ich na získavanie nových sympatizantov.

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.