Založ si blog

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu „bratov“. Naozaj si myslí pán minister, že naláka u nás také percentá ľudí týmto trikom ako v USA (kde 40 percent Američanov žije nie pod, ale pri úrovni chudoby), na nejakých úplatných 50-100 Euro (nepredpokladám vyššiu sumu) tých, ktorí sú presvedčení, že im očkovanie môže poškodiť? Je to až neuveriteľne trápne, ak sa k takémuto kroku ponižovania národa odhodlá sám minister, ktorý ma na starosti zdravie. Kto mu takýto obchod smrdiac šmejdom a špekuláciou poradil??? To naozaj nemá iné odborné argumenty, iba peniaze?

Zaujímavá je aj reakcia doktora Sabaku, ktorá zo dňa na deň zmizla z internetu, v súvislosti s 39-ročnou matkou dvoch detí z Nitry, ktorá si po očkovaní druhou dávkou vakcíny Pfizer ľahla večer spať a ráno ju objavil manžel mŕtvu. Sabaka sa vyjadril, že tí, čo takto po očkovaní odišli zo sveta, by aj tak či tak zomreli. V podstate mal pravdu, všetci raz zomrieme, ale prieči sa mi ten argument, ktorý ospravedlňuje bez dôkazov možné nežiadúce a smrteľné účinky očkovania. Neviem, možno to bola prekrútená informácia, ale vyšla do éteru. Predpokladám, že sa lístok bez vánku nepohne. Takže pri posledných vyjadreniach doktora Sabaku, ktorého názory zo začiatku pandémie som si vážil ako doktora, ktorý sa staral priamo o pacientov v najťažších covidových stavoch, mi v posledných mesiacoch pripadajú ako tvrdá propaganda za očkovanie v súvislosti so zvýhodňovaním tých správnych už očkovaných občanov. Preto aj to dobrovoľné musenie dať sa zaočkovať.

Slová ministra i doktora mi pripadajú, ako keby mali sľúbenú odmenu od výrobcov vakcín. Na jednej strane generál armády NATO neodporúča očkovať ruskou vakcínou Sputnik V (skúsenosti ukazujú, že má podstatne menší výskyt vedľajších účinkov) a na druhej strane chce silou peňazí prehovárať ľudí na očkovanie vakcínami s väčším výskytom nežiadúcich účinkov!!! Je mi naozaj na vracanie, ak sa tu ide kupčiť s presvedčením človeka a najmä s jeho zdravím. Pán minister, zobuďte sa prosím z amerického sna!

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

03.08.2021

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v [...]

Diktátorská zúfalosť Biháriovej z témovo chudobného Progresívneho Slovenska.

02.08.2021

To, že predsedníčka PS Biháriová nemá témy, dokázala organizáciou protestu či skôr stretnutím najfanatitckejších priaznivcov očkovania. Na štvrtkové stretnutie na Námestí Slobody v Bratislave vpúšťali iba s covid pasom zaočkovaných a iba s rúškami na tvári!!! Ešte dobre, že nemali ovečkárske angažované transparenty: Nech žije PS!, Nech žije Bihárióva!, S [...]

Prečo sedí na lavici obžalovaných iba Kováčik a nie aj sudcovia, ktorí rozhodli o prepustení Kudličku?

14.07.2021

Dva slovenské súdy Špecializovaný i Najvyšší rozhodli o prepustení mafiánskeho bossa Kudličku na slobodu, ale na lavici obžalovaných sedí iba bývalý Špeciálny prokurátor Kováčik, ktorý ak má, tak najmenej viny na jeho prepustení. Ale, ak chceme niekoho dobiť, tak si na neho palicu nájdeme. Ak by nebolo rozhodnutie senátu pod vedením špecializovaného sudcu Hrubalu, [...]

matovič lengvarský

'Neočkovaní sú TUPELO'. Matovič kritizuje štátnu úradníčku od Lengvarského

04.08.2021 17:31, aktualizované: 18:36

Igor Matovič nazval absurdnou kampaňou, keď vysokopostavená úradníčka z ministerstva zdravotníctva častuje nezaočkovaných slovami, že sú tupelá. Žiada Lengvarského, aby ju vyhodil. Nemusí, odchádza na štúdium do Oxfordu.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

Bujňák: Novela zákona nemá za cieľ znemožniť právo voliť nezaočkovaným

04.08.2021 16:58

Úmyslom zmeny volebného zákona nemá byť znemožnenie práva voliť nezaočkovaným. Skonštatoval to ústavný právnik Vincent Bujňák.

podhajska, kupalisko, voda, bazén, barát, horúčavy, teplo, leto, skok, skakanie

ÚVZ: Nie sú predpisy pre rádioaktivitu geotermálnych vôd

04.08.2021 16:27

V súčasnosti neexistujú národné ani európske legislatívne predpisy, ktoré by ustanovili kritériá pre prítomnosť prírodných rádionuklidov vo vodách na kúpanie.

graffiti, kostoly, sprejeri

Za nastriekanie nápisov ako 'god is trans' na budovy začali trestné stíhanie

04.08.2021 15:11

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí doposiaľ neznámemu páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.