Založ si blog

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom súdnom systéme má pravdu, ale hrdiť sa argumentami, keď korupcia na súdoch stúpala a vládne tu už 30 rokov je trošku čudné. Žiaľ, doteraz je Mikulec najneviditeľnejší minister, ktorého počas posledného mesiaca začína dobieha zmizíkovaním  z diania erudovaný „financmajster“ Matovič (Pre neho musí byť strata televízneho narcizmu veľmi deprimujúca!), ktorý sa doslova „zamotal“ do papierov s euroslovenskými číslami.

Vráťme sa však k vysvetleniam pri ďalšom útoku (podporené písomnými záznamami) Fica na „historické“ počiny a môžeme použiť s nadsádzkou slovo amorálne prečiny dnešného ministra vnútra na samostatnej tlačovke, ktorej tému nám TA3 avizovala ako: „Reakcia na úbohé obvinenia Fica.“

Nuž, skôr si myslím, že reakcia Mikulca bola úbohá a pred národom sa vôbec neočistil. Použil veľmi slabé argumenty: Všetko čo povedal Fico, boli výmysly, všetko na neho našili, žiadny úradný záznam sa nezakladal na pravde, všetko bolo vykonštruované preto, že odmietol poskytnúť financie nejakej manželke niekoho. „Výborná“ obhajoba, ktorá by tak možno zabrala v detskom divadle pred súdnym tribunálom druhákov Základnej školy a u priaznivcov, ktorých má určite medzi slepovoličmi.

A ako je zvykom, každý problém členov súčasnej vlády, ktorý spôsobia nekompetentnosťou a vnútornou amorálnosťou presmerujú, na Fica a SMER, aby okázalo ukázali, čo hrozného tu bolo predtým a kto je za to zodpovedný. Pustené video na tlačovke o tom, ako Fico chcel v roku 2014 odísť z politiky a ako vyhlásil, že nebude kandidovať na prezidenta malo byť očistcom Mikulca. To sa rovno mohol ponoriť do suda s blatom so splaškami a bolo by to to isté. Mikulcové oddelenie PR asi zabudlo na to, že názory Fica na budúcnosť sú neadekvátne nemorálnym a podľa Mikulca možno aj trestným činom, keď sa nimi obhajoval a mám ten pocit, že ak by Fico plánoval pravdivo a odišiel z politiky, tak by Mikulec nemal takú pošramotenú minulosť. Do ústa sa mi derie otázka: Bol by v tom prípade Mikulec, alebo nebol Ficov človek?  Trošku mám z toho zmätok!   Niet sa ani čo čudovať, ak tam má za pravdepodobne protekčnú hovorkyňu dnes už exfrajerku iného ministra z rovnakého hnutia, ktorá ako redaktorka v televízii neočarila publikum okrem svojho vzhľadu ničím novinárskym.

A spomeniem aj myšlienku z titulku. Výhovorka bez štipky hanby, že minister nenosí na ruke drahé, ale fejkové ázijské hodinky je naozaj detinské. Je to naozaj hanba, že v takej reprezentačnej politickej funkcii si vôbec na ruku natiahne šperk – falzifikát, ktorých má vraj doma veľa a ktorým dáva najavo svoj predstieraný luxus.  Tie môže nosiť do kôlne, pri kydaní hnoja, alebo keď kosí záhradu, aby mal dobrý pocit. A možno si aj kúpil odkopírované čínske SÚV,  ktorému za príplatok  10 Euro primontovali na prednú masku trojcípu hviezdu, alebo vzpínajúceho sa koníka. Bolo by dobré, ak by bulvárna kamera navštívila aj jeho šatník s čínskou arómou. To musí v každom evokovať myšlienku z titulku. Problémy, ktorými prechádza rezort pod ministrom, ktorý neriadi (aspoň to tak vyzerá) sa kopia. Vojna policajtov pod jeho krídlami naberá na obrátkach. S takou bitkou medzi vlastnými v bezpečnostnom ministerstve sa pre dôveru občanov nevychádza na svetlo. Všetko by malo prebiehať v rezortnej tichosti.

Členom vlády jedného z najdôležitejších rezortov je človek, ktorý nevie ani argumentovať, ktorý si myslí, že všetci sú voly, ovce, sloni i sliepky a spapkajú mu každý plevel. Je naozaj na uváženie a spozornenie všetkých, ktorí pracujú v tomto rezorte, aby uvážlivo zvažovali každý krok, aby sa nestali súčasťou mletia slobody a demokracie na Slovensku. Takže, aké hodinky (Tie fejkové svetových značiek od 40-80 dolárov si môžete nakúpiť v New Yorku v  časti China Town aj celý kufor), taký je aj minister. Pán Mikulec, nebuďte presvedčený o svojej genialite, pravde a nadradenosti. Prosím, sám položte funkciu a odíďte do zabudnutia, aby ste nezažili ešte viac nervových reakcií, hanby a potupy.

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

03.08.2021

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v [...]

Diktátorská zúfalosť Biháriovej z témovo chudobného Progresívneho Slovenska.

02.08.2021

To, že predsedníčka PS Biháriová nemá témy, dokázala organizáciou protestu či skôr stretnutím najfanatitckejších priaznivcov očkovania. Na štvrtkové stretnutie na Námestí Slobody v Bratislave vpúšťali iba s covid pasom zaočkovaných a iba s rúškami na tvári!!! Ešte dobre, že nemali ovečkárske angažované transparenty: Nech žije PS!, Nech žije Bihárióva!, S [...]

Prečo sedí na lavici obžalovaných iba Kováčik a nie aj sudcovia, ktorí rozhodli o prepustení Kudličku?

14.07.2021

Dva slovenské súdy Špecializovaný i Najvyšší rozhodli o prepustení mafiánskeho bossa Kudličku na slobodu, ale na lavici obžalovaných sedí iba bývalý Špeciálny prokurátor Kováčik, ktorý ak má, tak najmenej viny na jeho prepustení. Ale, ak chceme niekoho dobiť, tak si na neho palicu nájdeme. Ak by nebolo rozhodnutie senátu pod vedením špecializovaného sudcu Hrubalu, [...]

Peter Kalmus.

V Martine napadli výtvarníka Petra Kalmusa, po ošetrení ho prepustili domov

04.08.2021 21:28

Polícia ku konkrétnym útočníkom informácie neposkytuje.

matovič lengvarský

'Neočkovaní sú TUPELO'. Matovič kritizuje štátnu úradníčku od Lengvarského

04.08.2021 17:31, aktualizované: 18:36

Igor Matovič nazval absurdnou kampaňou, keď vysokopostavená úradníčka z ministerstva zdravotníctva častuje nezaočkovaných slovami, že sú tupelá. Žiada Lengvarského, aby ju vyhodil. Nemusí, odchádza na štúdium do Oxfordu.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

Bujňák: Novela zákona nemá za cieľ znemožniť právo voliť nezaočkovaným

04.08.2021 16:58

Úmyslom zmeny volebného zákona nemá byť znemožnenie práva voliť nezaočkovaným. Skonštatoval to ústavný právnik Vincent Bujňák.

podhajska, kupalisko, voda, bazén, barát, horúčavy, teplo, leto, skok, skakanie

ÚVZ: Nie sú predpisy pre rádioaktivitu geotermálnych vôd

04.08.2021 16:27

V súčasnosti neexistujú národné ani európske legislatívne predpisy, ktoré by ustanovili kritériá pre prítomnosť prírodných rádionuklidov vo vodách na kúpanie.