Založ si blog

Prvý dnešný prvoaprílový žart stihli elektárne – Blakcout v celej štvrti. , druhý Čaputová a tretí Pčolinský.

Asi 50 minút po polnoci mi zrazu všetko v byte zhaslo. Moja prvá reakcia bola pozrieť sa von oknom, či je tma aj na ulici a v okolitých domoch, aby som sa zameral na svoje poistky. Tma bola všade. A tak som v sprievode batérie vzal psa so svietiacim obojkom na prechádzku a zatelefonoval som na poruchy ZSE. Vyzváňalo to asi 8 minút. Chápal som, že veľa ľudí muselo telefonovať, pretože, ako som videl, celá oblasť od hradu až po Slavín v Bratislave, sa topila v tme. Predpokladám, že to bola skoro polovica Starého mesta. Povedal som si stáva sa. Asi veľká porucha, niečo hlavné vypadlo. Po ôsmych minútach sa mi ohlásil vystrašený operátor poruchovej (predpokladám, že asi po prvý raz zažil nejakú poruchu).

Tak som mu oznámil, že celú štvrť zaliala tma a popísal som mu to, kde sa nachádzam, čo som videl. Predstavil som sa na úvod. Na to sa ma opýtal, kde bývam? Tak som mu povedal ulicu a mesto a to i napriek tom, že pokým som sa prihlasoval, musel som vyťukať Poštové smerovacie číslo do prihlasovacieho automatu. Takže mu to tam muselo svietiť. Na to sa ma opýtal, kde bývam, tak som mu povedal, že nemám elektrinu nielen ja, ale celá štvrť, tak čo to má s tým spoločné. Tu ide o poruchu niečoho väčšieho. Ani nie domu, ani bytu, ale celej štvrte. Vraj on musí vedieť, kto mu volá. Priznám sa, že ma to rozladilo a tak som mu prvoaprílovo neuviedol , že sa volám Igor Matovič a sedím na úrade vlády, lebo aj ten bol zahalený v tme. A mňa z neho vyháňajú a nemôžem sa baliť. Možno by ho to trochu nakoplo, alebo by sa ešte viac zostresoval.

Od dotyčného operátora – novica chlapčeka s roztraseným hlasom a naivnými reakciami som chcel iba vedieť či o poruche vedia a či ju opravujú a kedy ju opravia. Tri základné otázky, na ktoré som chcel odpoveď a nemuseli by čakať ďalší telefonujúci pri mnohominútovom vyzváňaní. Preto som pochopil to 8 minútové vyzváňanie na dispečing porúch. Keď som sa ho pýtal, na čo potrebuje moje meno a adresu odpovedal., že to potrebuje zaevidovať. Mal udané poštové smerovacie číslo, na úvod som sa mu predstavil (hovory sa nahrávajú) a volal som z ulice, ktorá bola zhruba v strede vypnutej štvrti.

Operátor ma informoval, že niečo zaznamenali a poslali tam opravárov. Informáciu o tom, kde sa to stalo a kedy to opravia mu asi nové mlčiace opatrenia zo „strategického významu“ – veď nepriateľ nikdy nespí, nedovoľovali vyzradiť. Takže celý telefonát bol zo strany operátora informačný prd. Namiesto základných informácií ,kvôli ktorým som telefonoval, som nedostal, naopak musel som sa spovedať ja zo seba informátorovi. Čo ak by sa ma lekár pri smrteľnom zranení vypytoval na to, či mám aj auto, či bývam na prvom poschodí, či si obliekam na plesy frak, alebo smoking? A medzi tým by som upadol v tom lepšom prípade zbytočne do niekoľko mesačnej kómy.

Rozmýšľam nad tým, načo je nám takáto poruchová linka Západoslovenských elektrární, kde sa nič nedozviem a musím sa spovedať!!!

Výpadok elektriny bol čosi vyše polhodinku, nič strašné. Poruchy sa stávajú, ale informácie nulové. Ale to s prihliadnutím na 1. apríl beriem ako slušný vtip, oveľa slušnejší a humornejší, ako sa stal prvoaprílový po 10.hodine v prezidentskom paláci, po ktorom sa už väčšina členov vlády môže po roku hrdiť titulmi dvojnásobní ministri. Korunku prvoaprílovému žartu si nasadilkl poslanec Pčolinský, keď odpovedal na rôzne otázky ohľadom neobsadeného miesta ministra práce a rodiny ako verklík “SME -rodina prehodnocuje kandidáta na post ministra práce a rodiny.“ Všetkých divákov pasoval za žiakov osobitnej školy. Výborne veď je 1. apríl!Ako povedal náš jediný Matovič – „Nebojte sa bude dobre!“ Najmä so žartami a nielen prvoaprílovými. Tie nás už rok bavia a zlepšujú nám psychiku v koronovoskom väzení.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.