Založ si blog

„Máme tu dátový bordel“ – matematik Kollár na tlačovke Čaputovej. To je vizitka celého vládneho molocha.

Včerajšia tlačovka pani prezidentky sa niesla v jej obľúbených Čaputovej  frázach extrémne dôležité, veľmi dôležité, nesmierne dôležité, ako keby slovo dôležité nemalo svoje opodstatnenie. Čakal som však, že „buchne“ ako prezidentka všetkých Slovákov, po stole a vyzve premiéra a teda aj celú vládu na odstúpenie. Ale môžeme vôbec čakať od našej zmierlivej vyčačkanej spiacej krásavice tvrdé slová? Určite nie. To je len moje fantazijné zmýšľanie zatiaľ v štýle science fiction. Priznávam, že to môže byť naozaj len sen, lebo vo vláde vládne vyšší princíp – kriminalizovať a zničiť opozíciu. Čo tam po nejakej korone a obetiach, ekonomike, či po postihnutých lockdownom! Prezidentka obaľovala vety do superdiplomatickej prehnanej slušnosti, ktorá by nikde na svete nemala dôsledky, už vonkoncom nie na hulvátskeho premiéra. Ten takým rečiam nerozumie, v trnavských krčmách vládne iný slovník. Spomínala zváženie politickej zodpovednosti smerom na Krajčiho, ale tak nevýrazne, že to pôsobilo, ako keby to bol jej funkčne najnižší a kamarátsky nedôležitý nadriadený, Ale na Slovensku je to tak.
To, čo sme sa nedozvedeli od nej, povedal na plné ústa matematik Richard Kollár: Možno by ani nebolo vhodné, aby vystúpil, lebo nemal o čom hovoriť a iba skonštatoval, že oni nemajú čo rátať a určovať taktiku pri boji s Covidom. No jednoducho povedané, ak armáde nefunguje rozviedka, prehrá všetky bitky.
Spomenul, že nemajú dáta o testoch, o pozitívnych, o presných úmrtiach, o miestach silnej koncentrácie nakazených, nevedia, koľkí ľudia sa vyliečili, koľkí prichádzajú na nemocničné lôžka, neovládajú, kde sú ohniská nákazy, koľkí opúšťajú nemocnice vyliečení – jednoducho povedané nevedia nič. A zhrnul to do termínu: „Máme tu dátové peklo!“ Nevieme nič!
Aj keď si nemyslím, že čísla nás môžu zachrániť, môžu iba pomôcť. Zdravý sedliacky rozum vraví, že ako prvé treba krajinu uzavrieť a že s touto vládnou koalíciou to už nebude lepšie s Covidom . U nás musí Korona jednoducho odznieť s veľkými stratami na životoch, ak vôbec odznie. Zásadnú chybu som už spomínal v jednom z predchádzajúcich článkov a tou sú absolútne kontrolované hranice s okamžitým prvým testovaním a povinnou 14-dňovou hotelovou karanténou, čo sa nám v prvej vlne osvedčilo. A tú mali zriadiť od začiatku júla, kedy sa naši začali Slováci vracať z dovoleniek a nekontrolovane donášali koronovú pliagu. Ale kto neskoro chodí, nemôže sa čudovať, že má stále prázdne ruky. A naša vláda sa len a len čuduje. Nie však nad svojou neschopnosťou. O tom, že minister Krajči by mal okamžite odstúpiť, ako prvý vládny ústretový krok je nesporné.  A prezidentka ho na to mala jasne a stručne vyzvať. A nemala zostať iba pri Krajčim, ale  mala požiadať o demisiu vlády.  Pani prezidentka v dnešnej situácii je to, čo ste mali charakterizovať ako extrémne dôležite! Čím dlhšie budete zotrvávať v štýle milej a dobrej víly, tým to bude horšie. Aspoň, že druhý Miroslav Kollár poslanec už vystúpil z vládnej koalície aj z klubu Za Ľudí a vyzval na odstúpenie nášho už tretí týždeň „zašitého“ Katoviča, Tágoviča, Pubertoviča , Psychoviča či Zmätkoviča. Neviem, ktorý prívlastok a pomenovanie je najvýstižnejšie. Asi všetky spolu.
Pavel Jacz

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov.

07.12.2022

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov. Pre každý režim je príznačné, že veľká časť mainstreamu vďaka „demokratickému“ vedeniu krajiny zamlčuje nepríjemnú pravdu, zavádza v informáciách, alebo kriví fakty. Zväčša ide novinárska etika a nezávislosť pravidelne do ofsajdu, len aby novinára „demokratickí“ šéfovia pochválili a finančne ocenili. Samozrejme sú [...]

25.10.2022

Aj teraz po dlhom čase už po ôsmy raz som zvedavý, či ma po šiestich mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? […]

Skúška blokovania č. 8

06.09.2022

Aj teraz po dlhom čase už po siedmy raz som zvedavý, či ma po štyroch mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? [...]

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.