Založ si blog

Ako chce minister Naď zachrániť vládu? Predsa strachom, ako sa na „vojaka – nevojaka“ patrí!

Mnohí si prečítali zverejnenú správu anonymného pacienta. No, meno pacienta generála Lučanského nám však prezradil oficiálne a to „veľmi múdro a takticky“ minister obrany Naď. Ten sa zahral na inkvizítora a vyhlásil, že nechá prípad poriadne dopodrobna vyšetriť a tak zistiť, kto vyniesol lekársku správu na svetlo – pardon odfotografoval  a rozposlal do internetového priestoru. A samozrejme ho aj potrestať ako „správny sudca a kat“!. Prokurátorsko-sudcovský minister Naď povyšuje tajomstvo smrti generála Lučanského nad pravdu, ktorá by mala zabrániť protestom na úroveň záchrany vládnej koalície. Nedá sa ho nazvať iným prívlastkom ako totálny diletant, ktorý si myslí, že dokáže zlepiť už veľmi popraskaný džbán bez toho, aby unikala z neho tekutina! Tekutina, ktorá zahníva a už začína poriadne smrdieť .

Všetci čakáme na skutočne a pravdivú vyšetrenú pravdu – pravdúcu, ale nie takú amatérsku, ako nám predviedli ministerka Kolíková spolu dnes už s ex-generálnym riaditeľom ZVJS Ivanom a ktorú sa snažil zaklincovať novo upečený generálny prokurátor Žilinka. Všetci traja mi pripomínali bývalú štátnu tajomníčku Jankovskú, ktorá ešte vo funkcii odpovedala na otázku, čí pozná Kočnera. Nebudem vravieť diplomaticky, že nehovorili pravdu. Je to jasné, klamali nám jedna radosť a mysleli si, že u rozmýšľajúcich ľudí uspejú najskôr s nejakou prasknutou žilkou v oku a neskôr po desiatich dňoch kontrolou rany. Ide teraz o to, či klamali zámerne, alebo ich podriadení oklamali. Ale keďže sa ministerka Kolíková priznala, že čítala správu, ale nemôže ju zverejniť, tak pripadá do úvahy aspoň u nej prvá verzia. Dnes už vieme, že celé obvinenie Lučanského bolo nedôkazné a chcel ho konfrontáciami s udavačmi vyvrátiť. No to už nestihol. Radšej si „ sám rozmlátil“ očný oblúk a potom sa „sám obesil“ na teplákovej bunde!?!? Prečo asi????

A včera nás klamali aj Televízne noviny Markízy s neočkovaním Maďarov vakcínou Sputnik V, (Orbán dal totiž Maďarom na výber, nie ako naša vláda!) pretože im ich  vraj Rusi nedoviezli. Pravdou je, že ich nemajú dostatok.  A to 23.12. preclievali v Rajke niekoľko kamiónov a  28.12. pristálo aj lietadlo naložené s vakcínami. Takže klamstvo je dnes bežnou úrovňou komunikácie.

V politike ide možno aj v 50-tich percentách o klamstvá. Záleží však na tom, ako konkrétny politik dokáže o skutočnej pravde, či o skutočnom klamstve presvedčiť auditórium tak, aby mu uverilo. Žiaľ, v tomto všetci traja Žilinka, Kolníková a Ivan (Jankovskú nespomínam. Tá svojou mimikou a gestikuláciou dala najavo, že z jej úst nejde prach, ale hotové sviňami vyváľané blato!) nás len utvrdili, že nás zavádzajú.

Po vražde Kuciaka s priateľkou padla vláda a to Za slušné Slovensko obviňovalo taliansku mafiu a najmä SMER a už „vešali“ Fica s Kaliňákom i Gašpara. A tak odstúpil Fico, aby sa situácia upokojila.

Teraz zbavili života generála Lučanského, ktorého mali v drápoch priamo predĺžené ruky vládnej koalície. A tak sa pýtam, prečo by tentoraz nemala padnúť vláda??? Má totiž toho na rováši viac ako len smrť generála Lučanského.

Robia všetko preto, aby neboli plné ulice. Veď zrazu v deň skonu Lučanského sa nematematicky a nelogicky zdvihlo číslo nakazených Covidom skoro tri krát a následne ešte toto číslo skoro dva krát. Samozrejme strach dopĺňali informácie o rekordnom počte mŕtvych a preplnených nemocniciach. A deň pred smrťou poslanci ústavne aj s nakazenými poslancami schválili predĺženie núdzového stavu. A tak už na Silvestra zamedzili strachom k protestom. A prirátajme k tomu aj posilnenie policajtov vojakmi na kontrolu ľudí.

Nuž, vláda na čele s trnavským krčmovým vidlákom má poriadne v spodnej bielizni po česky „zadeláno“. V slovenskom preklade výrazu totiž trasú sa a sú dokakaní. – nemá takú pocitovú silu.

Neviem, či si niekto riskne organizáciu protestov v momentálne celoslovenskom väzení. Ale tá voda v hrnci je v predvriacom štádiu a už nedokáže vychladnúť ani predĺžením lockdownu – v preklade teda v obmedzení pohybu väzňov. A jeho znovuzavedeniu.

Tu sa opäť prejavilo to, že umlčaním Lučanského si nedala vládna mašinéria súvislosti do sledu. Rovnako ako väčšina doterajších krokov a opatrení, ktoré vláda už podnikla. Lenže smrť generála už naštartovala mlynček. A tak vládna koalícia dodáva neustále o neho energiu, vždy keď vyhlási krok A, ale nasledujúce hlásky v abecede ich už nezaujímajú, pretože nemajú poriadne okuliare, aby ich mohli zazrieť. Tomu chaosu sa hovorí diletantstvo. Sú až tak hlúpi, že prípadom generála Lučanského len prispeli k vyššej možnosti úspešného referenda, ktoré začali organizovať opozičné strany. Hnev spoločnosti nielen vďaka smrti generála totiž naberá na sile a kroky tejto despotickej a už ju môžeme nazvať aj vraždiacej vlády spejú k jej čoskorému pádu. A bude to naozaj pád pre nich až hororový! Ani Husák, ani Mečiar, ani Dzurinda a ani Fico tak nedopadli, ako dopadne Matovič, pokiaľ nevezme s „Paulínkinými“ miliónmi roha, ako Jaczeniuk z Ukrajiny.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.