Založ si blog

Včerajší amatérsky kabaret spravodajkýň TV JOJ bol hotový zábavný úžas!

Už neraz sa diváci JOJ- ky zasmiali nad amatérskymi výkonmi niektorých redaktorov. O gramatickej stránke sa ani baviť nebudem (super špecialisti sú titulkári v spravodajstve) lebo pekná slovenčina je pre niektorých redaktorov španielska dedina a tak počuť mnoho hantírok, nespisovných slov, anglických i českých, ale to je na niekoľko článkov. Základné atribúty televízneho redaktora – rétorika, výslovnosť, rečové chyby, výzor a dikcia niektorých redaktorov i redaktoriek sa dá prirovnať hodinám čítania vo štvrtej triede Základnej školy. Evidentne je vidieť, že šéfom v JOJ-ke je jedno koho zamestnajú ako redaktora do obrazu a k mikrofónu! Zväčša sú to ľudia, ktorí o novinárčine a najmä o televíznej žurnalistike nemajú ani šajnu. Ako správny bulvár musí JOJ -ka zaujať. A to aj zaujme mnohými neschopnými paredaktorkami.

Poďme však k včerajšiemu vysielaniu, ktoré bolo veľmi vážnou konkurenciou komediálnym seriálom. Podvečerné spravodajstvo o 17.30 hod. muselo rozosmiať každého. Najnešťastnejšia z neho bola asi moderátorka, ktorá sa na záver každého živého i nevydareného vstupu, kde sa mohla ospravedlniť, sa zmohla iba na vetu: To bola tá a tá odtiaľ a odtiaľ. Čo potom, že stratili reportérky v živých vstupoch spojenie s redakciou, alebo im nebolo kvôli zabarikádovaným ústam rozumieť. A neprekážalo to ani zvukárom, ani režisérovi. Ale pohľad na nich musel naozaj pripomínať šašov, pardon samozrejme šašovice z cirkusu Maska z asteroidu.

Tri reportérky. To bola naozaj „elita“ a „ťahúňky“ redakcie. Mali živé vstupy z testovania. Objavili v ochranných igelitových oblekoch s rúškom na ústach a aby toho nebolo málo, tak si naložili na hlavu aj plexisklový štíť. Mal som ten dojem, že v miestach vyčíňa najsilnejšia forma novičoku. Vyzerali naozaj “skvelo“!!! Čo potom, že mikrofóny zaznamenávali z časti huhňania a najmä slávnej Eliške nebolo nič rozumieť. Bolo počuť iba jej írečitú melódiu nejasnej reči, s nekonečnou spevavou dikciou nepoznajúc bodku vo vete, ktorou sa preslávila. Lenže reportáž je reportáž, kde majú pri pokazenom vstupe možnosť opravy. Ale včera vysielali informačné reportérky na živo. Bolo to len trápenie. A to ste mali vidieť, ako dokážu bez papiera „plynulo“ povedať dve vety. Myslím si, že takéto redaktorky sa môžu uplatniť naozaj iba v JOJ-ke a niekedy aj v spravodajstve STV. Pardon ešte by som zabudol a určite aj v štátnej televízii republiky Oho-Poho! Všade inde by ich určite zamestnali na iných „zodpovedných“ miestach, ale nie pred kamerami s mikrofónom v ruke. Tieto už dlhý čas pracujúce dievčiny v JOJ-kárskom spravodajstve nikto nevzdeláva. A nezlepšujú sa a šéfom JOJ-ky je to jedno. Asi majú argument – veď sú prirodzene svojské!

Do dnešného politického a najmä informačného chaosu od vládnej koalície dievčatá veľmi dobre pasujú. Ešte, že sa niektorí vo vedení redakcie zbadali a do večerného hlavného spravodajstva ich trošku preriedili, až na slávnu Elišku. Tá opäť „zahviezdila“.

Všetko v Novinách o testovaní na Covid 19 zakorunoval Marťan podobajúci sa na ducha svätého, pardon, to bol určite duch svätý, ktorý sa prevtelil do dvojnohého a dvojrukého tvora. Celý v bielom. Tomuto mimozemšťanovi nechýbal na očiach ani ufónsky priezor. Ešte mu chýbali k dokonalosti marťanské anténky. Vraj to bol nejaký minister Krajči – aspoň to tak napísali. A túto mimozemskú návštevu obkolesili mikrofóny zo všetkých strán. Nuž stojí si to pozrieť z archívu a s pokojom si to môžete pozrieť namiesto programu v hlavnom vysielacom čase. Príjemnú zábavu. Vyhľadajte si v televíznom archíve Noviny o 17.30 23.októbra., alebo na linku: https://videoportal.joj.sk/noviny-o-17-00/epizoda/83949-noviny. Želám Vám príjemnú zábavu.

Pavel Jacz

 

 

 

Čo si to len „dovolili“ televízni spravodajci z TA3 a STV a s nimi aj redaktori Pravdy, Hlavných správ a cas. sk?

05.12.2020

Je až neuveriteľné, ako sa v piatok 4.12.2020 zachovali v titulku spomínané médiá. „Dovolili“ si totiž navštíviť tlačovku SMER-u a uverejniť z nej správu, kde predseda strany hovoril o škandále na Špeciálnej prokuratúre. Neviem, či mám veriť Ficovi, že na tlačovku prišli až traja novinári. Ale ak vezmeme, že televízie tam mali asi len kameramanov, tak to [...]

Škoda, že Kollár podpísal iba jeden reverz. Na ďalší v parlamente stále čakáme.

01.12.2020

To, čo vyvádza aj náš druhý najvyšší ústavný činiteľ robí hanbu Slovenskej republike. Keďže všetci veľvyslanci pôsobiaci na Slovensku musia podávať správy domov z krajiny, v ktorej pôsobia, tak informácie o slovenských politikoch určite nie sú bez hanby Slovenska. Veľmi by som sa čudoval, ak by Kollára prijal nejaký jeho proťajšok z iných krajín ako V 4. Jeho dva [...]

Vďaka Matovičovmu cigánskemu bingu nám Potemkinovská voľba generálneho prokurátora ukazuje, že sa nič nezmenilo. Opäť nám poslanci zvolia vopred pripraveného víťaza.

30.11.2020

Veľmi často sa dozvedáme o podivných konkurzoch na vrcholné posty v štátnej správe, ktoré sú len okázalou oficialitou pripravenou pre konkrétneho človeka. Zastierajú manéver zákulisného ovplyvňovania a predstierane zachovávajú zákonnosť výberového konania. Samozrejme je to len „naoko“, aby nikto nemohol poukazovať na nezákonné menovania do funkcie svojich ľudí. [...]

Veronika Remišová

Remišová: Haščák bude mať čo vysvetľovať

05.12.2020 12:00

Zdá sa, že Jaroslav Haščák bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať, keď súd pokladal obvinenia za vážne, uviedla Veronika Remišová.

Branislav Gröhling

Učitelia si na 100-eurovú odmenu od ministra počkajú do januára

05.12.2020 11:07

Odmena pre učiteľov od ministerstva školstva bude približne sto eur v januárovej výplate. Odbory kritizujú, že niektorých vynechali.

voľba generálneho prokurátora

Žilinku zobrali za svojho tri strany koalície, Za ľudí ignorovali

05.12.2020 10:52

Ak poslanci OĽaNO poslušne odhlasovali kandidáta hnutia Sme rodina, je otázne, aký kompromis urobila strana Borisa Kollára.

Koronavírus / Testovanie / Covid-19 /

Počty nakazených sa zvýšili o 2 070, v Bratislave ich pribudlo najmenej

05.12.2020 10:22

Na Slovensku v piatok pribudlo 2 070 pozitívnych PCR testov a 822 ľudí bolo pozitívne otestovaných antigénnymi testami.