Založ si blog

Matovičova špekulácia s demisiou sprevádzaná vyhrážkami a diskrimináciou! !!

Víkendové udalosti začali vo verejnosti veľmi známym symbolickým číslom 1968, teda číslom pozitívnych na Covid 19 (tento údaj neznamená, že aj chorých, – teda infekčných, čo sa pre istotu nikde nedozvieme), ktoré pripomína rok vstupu vojsk Varšavskej zmluvy okrem Rumunska do Československa. A keďže čísla podľa nášho špeciprokurátora Honza „Urválka“ a rozsudku Špecializovaného súdu – popularizátorov nacistických symbolov, (1488, 14, 88) – vždy čosi symbolizujú, tak 17. október môže byť predzvesťou dátumu začiatku druhej Nežnej, ktorá nemusí byť až taká sametová. Veď aj Veľká Októbrová Socialistická Revolúcia začala 7. Novembra, takže my Slovania máme v krvi meniť, pripomínať si, či odsudzovať za dátumy, čísla i obdobia. Mentalita Slovanov je naozaj unikátna.

Víkendové správy sa na nepovolenej demonštrácii zaoberali len chuligánmi a fanúšikovskými ultras a deťmi, ktoré rodičia navádzali na nemravné otitulovanie Matoviča. Samozrejme, nemohla chýbať ani poznámka účasti členov strany ĽSNS. Ostatní politici pri hanení akcie nie sú zaujímaví. Možno boli a možno aj nie (hovorí sa o niekoľkých zo SAS, ale iba vraví). Možno ich niekto aj nakrútil na mobilný telefón a časom sa dozvieme. A možno neboli. Aj keď tam boli aj nespokojní podnikatelia i ľudia bez práce, ktorých súčasná vláda opatreniami pripravila o peniaze a dostávajú sa do zúfalej situácie, novinári veľmi angažovane a propagandisticky uviedli, že išlo iba o spodinu spoločnosti a tak nás informovali, presne ako pred 32-ma rokmi o protisocialistických živloch a výtržníkoch. Ako sme len odsudzovali polievacie autá z 25. marca 1988 (bolo o málo teplejšie, ale pršalo) zo Sviečkovej demonštrácie, ale technika je už modernejšia. A okrem vody z diel (podľa Lipšicového vzoru použili policajti aj slzný plyn). Žiaľ, nie na tých na bráne, ale na všetkých okolo aj pokojných demonštrantov) .

Po internete lietalo mnoho videí, z ktorých bolo jasné, že tam nebolo len okolo 500, alebo 1000 nespokojencov. Pri podobných záberoch z Bieloruska sme počuli z mainstreamu o 100 tisícoch demonštrantov. Naši angažovaní novinári majú veľmi špecifické pohľady na skutočnosti. Závisia podľa politického zamerania. Pozor netvrdím, že v Bratislave bolo demonštrovať stotisíc ľudí (to je vysvetlivka pre tých, čo nevedia čítať a v debatách neadekvátne reagujú), ale predpokladám do 2500 – 3000 demonštrantov, možno aj viac. Opakujem slovom do dvetisícpäťsto až tritisíc. Počet nie je až tak podstatný, dôležitý je však dôvod. A to je zlá ekonomická situácia, zákaz návštev športových podujatí a najmä krachovanie podnikateľov, živorenie zamestnancov a to všetko vďaka niekedy až nelogickým opatreniam vlády a Mikasa, ktoré sa na nás valia jedny za druhými. Určite zohral v počte účasti aj skvelý šašovský výkon Matoviča pred kamerami v Bruseli a jeho úžasná angličtina. Väčšina Slovákov sa cíti byť urážaná diletantstvom, stálymi excesmi trnavského nekompetenca a jeho maniermi na úrovni pubertiaka a stálymi urážkami politických protivníkov i občanov, ale aj odborníkov tohto štátu.

Jeho najnovšiemu nápadu – inovatórskemu pretestovaniu národa slovenského s poznámkou demisie potešilo všetkých nespokojných. Matovič už vie, že na schopného predsedu vlády ešte nedorástol a asi nikdy nedorastie. Pravdepodobne mu to po ďalšej blamáži na rokovaní EÚ pošepkala aj jeho Pavlínka a tak špekuluje, ako by opustil Úrad vlády so cťou, aby vinu ako obvykle, mohol hodiť na druhých! Lebo on veľký ŠachMatovič je bohom vyvolený vládnuť – síce hlúpo, ale vládnuť! Ak nášmu diktátoríkovi nevyjde pri testovaní národa opustiť premiérsku stoličku so cťou, tak si určite vymyslí ďalší komplikovaný drezúrsky akt, ktorý mu už možno Sulík poslušne neodsúhlasí. Len aby nemusel pred národom povedať pravdu, že si uvedomil, že na vedenie štátu nemá schopnosti. Zaujímavo vydiera koaličných partnerov. Dokedy mu to budú trpieť.

Pretestovaním národa sa chce Matovič stať lídrom v Európskej Únii, aby si ho viac vážili. Ale čo s tými, ktorí sa dozvedia vďaka nespoľahlivým testom, ktoré chcel Igorko pred časom vysypať do Dunaja, o svojej pozitivite a nie o chorobných príznakoch. Už si pripravil pre nich demokratické gulagy, pretože domáce karantény, ktoré s poznámkou trestného činu vlastizrady vyčítal predchodcovi Pellegrinimu, určite na 100 % fungovať nebudú. Ľudí doma nezamkne a tak to vyzerá na vyhodené milióny, konkrétne 52 za testy a ďalšia možno stovka milióna za celú agendu – teda dezinfekciu, likvidáciu materiálu, spracovanie výsledkov, jedla pre organizátorov, logistiku, dopravu a organizáciu. Tie peniaze by skôr potrebovali ľudia postihnutí opatreniami na živobytie. Bez zamknutia hraníc to bude len pokus o vymetenie Covidu 19.

ŠachMatovičovi zrazu grupovanie množstva ľudí na jednom mieste neprekáža!!! Zaujímavé sú jeho nevyberavé útočné ataky na ľudí. Jeho návrh na zníženie zdravotnej starostlivosti pre tých, ktorí sa nedajú otestovať spĺňajú podmienky trestného činu vyhrážania sa a diskrimináciou v ústave zakotvenej zdravotnej starostlivosti. Priamo to povedal: „Keď si ľudia nevidia ďalej od nosa, nebudú mať výhody v zdravotnom poistení“ To je naozaj absurdum. Ešte vymyslí povinné testovanie s pokutami a bude mať“ vymaľované“! V Bruseli bol iba dva krát a už sa naučil únijné vydieranie s migrantami a fondami!!! Učenlivý na jednotku s hviezdičkou je ten náš Igorko, len čo je pravda! A ja sa pýtam ŠachMatoviča, ktorý mnoho krát už trepol faciny a potom ich musel korigovať, či si on vidí aspoň na koniec svojho nosa? No i napriek jeho slovám v relácii Na telo skončila anketa či sa dať, alebo nedať otestovať remízou 50 :50. A v reakciách ľudí v spravodajstvách sa objavili názory, že na testovanie nepôjdu, aby už čím skôr odišiel z politiky a nehumpľoval tento štát. Ak si Matovič myslí, že takto vykynoží Covid 19, tak je na veľkom omyle, pokiaľ nevyhľadajú zdravotníci všetky infekčné, nie pozitívne kontakty a nepôjdu do povinnej karantény všetci, ktorí sa vracajú zo zahraničia, tak tu bude Covid, aj keď sa Matovič roztrhá na „cucky“! Takže si kladiem otázku. Má vôbec zmysel celoplošné testovanie, keď ten hnusný Covid opäť priputuje cez hranice?

A na záver ešte jedno porušenie Ústavy SR. Oboznámiť s takouto akciou najskôr Európskych lídrov a náš najvyšší ústavný činiteľ prezidentka bola v tomto prípade odkázaná na tlač má v sebe prvky puču nielen proti najvyššiemu ústavnému činiteľovi, ale aj proti ústave a teda národu. Matovičove výroky a kroky zarezonujú určite po jeho skončení v premiérskej funkcii aj v trestných zložkách. Rovnako ako s vetou, kde povedal, že fašistická strana Hitlera NSDaP je pre neho vzorom , čo sa týka množstva členov. Zaujímavé, že pre nášho špeciprokurátora Honza „Úrválka“ symbolické číslo na šeku, ktoré do začatia trestného stíhania šírené len na internete je viac ako priama slovná propagácia nacistickej strany vo všetkých médiách na celom Slovensku a teda šírenie nacistickej myšlienky. Ani ďalšie dnes zatiaľ preglgnuté trestné činy Igorka určite neskôr zarezonujú v orgánoch činných v trestných konaniach. Samozrejme všetko je otázka názoru a najmä času. Kopa porušovania zákonov Igorka stúpa a čo ho čaká, to ho neminie. Voda s olejom sa varí a dobrota bude naozaj sladučká! Aspoň v to môžeme zatiaľ veriť,

Pavel Jacz

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

21.11.2023

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi [...]

Niektoré média hlavného prúdu a žltá tlač sú po novom zatiaľ v ofsajde. Zostanú v ňom?

04.11.2023

Vyše tri a pol roka najzúrivejších útokov na opozíciu a predtým ešte dlhodobo aj na koalíciu vyústili po voľbách do izolovanosti. Tri a pol roka sme čítali, počúvali a videli niekedy absolútne klamstvá. Poslanca Blahu za SMER pre jeho názory televízne a rozhlasové diskusné relácie mainstreamu absolútne ignorovali. Dokonca, keď raz prišiel ako náhrada do Slovenského [...]

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

25.10.2023

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.