Založ si blog

Včerajší amatérsky kabaret spravodajkýň TV JOJ bol hotový zábavný úžas!

Už neraz sa diváci JOJ- ky zasmiali nad amatérskymi výkonmi niektorých redaktorov. O gramatickej stránke sa ani baviť nebudem (super špecialisti sú titulkári v spravodajstve) lebo pekná slovenčina je pre niektorých redaktorov španielska dedina a tak počuť mnoho hantírok, nespisovných slov, anglických i českých, ale to je na niekoľko článkov. Základné atribúty televízneho redaktora – rétorika, výslovnosť, rečové chyby, výzor a dikcia niektorých redaktorov i redaktoriek sa dá prirovnať hodinám čítania vo štvrtej triede Základnej školy. Evidentne je vidieť, že šéfom v JOJ-ke je jedno koho zamestnajú ako redaktora do obrazu a k mikrofónu! Zväčša sú to ľudia, ktorí o novinárčine a najmä o televíznej žurnalistike nemajú ani šajnu. Ako správny bulvár musí JOJ -ka zaujať. A to aj zaujme mnohými neschopnými paredaktorkami.

Poďme však k včerajšiemu vysielaniu, ktoré bolo veľmi vážnou konkurenciou komediálnym seriálom. Podvečerné spravodajstvo o 17.30 hod. muselo rozosmiať každého. Najnešťastnejšia z neho bola asi moderátorka, ktorá sa na záver každého živého i nevydareného vstupu, kde sa mohla ospravedlniť, sa zmohla iba na vetu: To bola tá a tá odtiaľ a odtiaľ. Čo potom, že stratili reportérky v živých vstupoch spojenie s redakciou, alebo im nebolo kvôli zabarikádovaným ústam rozumieť. A neprekážalo to ani zvukárom, ani režisérovi. Ale pohľad na nich musel naozaj pripomínať šašov, pardon samozrejme šašovice z cirkusu Maska z asteroidu.

Tri reportérky. To bola naozaj „elita“ a „ťahúňky“ redakcie. Mali živé vstupy z testovania. Objavili v ochranných igelitových oblekoch s rúškom na ústach a aby toho nebolo málo, tak si naložili na hlavu aj plexisklový štíť. Mal som ten dojem, že v miestach vyčíňa najsilnejšia forma novičoku. Vyzerali naozaj “skvelo“!!! Čo potom, že mikrofóny zaznamenávali z časti huhňania a najmä slávnej Eliške nebolo nič rozumieť. Bolo počuť iba jej írečitú melódiu nejasnej reči, s nekonečnou spevavou dikciou nepoznajúc bodku vo vete, ktorou sa preslávila. Lenže reportáž je reportáž, kde majú pri pokazenom vstupe možnosť opravy. Ale včera vysielali informačné reportérky na živo. Bolo to len trápenie. A to ste mali vidieť, ako dokážu bez papiera „plynulo“ povedať dve vety. Myslím si, že takéto redaktorky sa môžu uplatniť naozaj iba v JOJ-ke a niekedy aj v spravodajstve STV. Pardon ešte by som zabudol a určite aj v štátnej televízii republiky Oho-Poho! Všade inde by ich určite zamestnali na iných „zodpovedných“ miestach, ale nie pred kamerami s mikrofónom v ruke. Tieto už dlhý čas pracujúce dievčiny v JOJ-kárskom spravodajstve nikto nevzdeláva. A nezlepšujú sa a šéfom JOJ-ky je to jedno. Asi majú argument – veď sú prirodzene svojské!

Do dnešného politického a najmä informačného chaosu od vládnej koalície dievčatá veľmi dobre pasujú. Ešte, že sa niektorí vo vedení redakcie zbadali a do večerného hlavného spravodajstva ich trošku preriedili, až na slávnu Elišku. Tá opäť „zahviezdila“.

Všetko v Novinách o testovaní na Covid 19 zakorunoval Marťan podobajúci sa na ducha svätého, pardon, to bol určite duch svätý, ktorý sa prevtelil do dvojnohého a dvojrukého tvora. Celý v bielom. Tomuto mimozemšťanovi nechýbal na očiach ani ufónsky priezor. Ešte mu chýbali k dokonalosti marťanské anténky. Vraj to bol nejaký minister Krajči – aspoň to tak napísali. A túto mimozemskú návštevu obkolesili mikrofóny zo všetkých strán. Nuž stojí si to pozrieť z archívu a s pokojom si to môžete pozrieť namiesto programu v hlavnom vysielacom čase. Príjemnú zábavu. Vyhľadajte si v televíznom archíve Noviny o 17.30 23.októbra., alebo na linku: https://videoportal.joj.sk/noviny-o-17-00/epizoda/83949-noviny. Želám Vám príjemnú zábavu.

Pavel Jacz

 

 

 

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

03.08.2021

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v [...]

Diktátorská zúfalosť Biháriovej z témovo chudobného Progresívneho Slovenska.

02.08.2021

To, že predsedníčka PS Biháriová nemá témy, dokázala organizáciou protestu či skôr stretnutím najfanatitckejších priaznivcov očkovania. Na štvrtkové stretnutie na Námestí Slobody v Bratislave vpúšťali iba s covid pasom zaočkovaných a iba s rúškami na tvári!!! Ešte dobre, že nemali ovečkárske angažované transparenty: Nech žije PS!, Nech žije Bihárióva!, S [...]

Prečo sedí na lavici obžalovaných iba Kováčik a nie aj sudcovia, ktorí rozhodli o prepustení Kudličku?

14.07.2021

Dva slovenské súdy Špecializovaný i Najvyšší rozhodli o prepustení mafiánskeho bossa Kudličku na slobodu, ale na lavici obžalovaných sedí iba bývalý Špeciálny prokurátor Kováčik, ktorý ak má, tak najmenej viny na jeho prepustení. Ale, ak chceme niekoho dobiť, tak si na neho palicu nájdeme. Ak by nebolo rozhodnutie senátu pod vedením špecializovaného sudcu Hrubalu, [...]

matovič lengvarský

'Neočkovaní sú TUPELO'. Matovič kritizuje štátnu úradníčku od Lengvarského

04.08.2021 17:31, aktualizované: 18:36

Igor Matovič nazval absurdnou kampaňou, keď vysokopostavená úradníčka z ministerstva zdravotníctva častuje nezaočkovaných slovami, že sú tupelá. Žiada Lengvarského, aby ju vyhodil. Nemusí, odchádza na štúdium do Oxfordu.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

Bujňák: Novela zákona nemá za cieľ znemožniť právo voliť nezaočkovaným

04.08.2021 16:58

Úmyslom zmeny volebného zákona nemá byť znemožnenie práva voliť nezaočkovaným. Skonštatoval to ústavný právnik Vincent Bujňák.

podhajska, kupalisko, voda, bazén, barát, horúčavy, teplo, leto, skok, skakanie

ÚVZ: Nie sú predpisy pre rádioaktivitu geotermálnych vôd

04.08.2021 16:27

V súčasnosti neexistujú národné ani európske legislatívne predpisy, ktoré by ustanovili kritériá pre prítomnosť prírodných rádionuklidov vo vodách na kúpanie.

graffiti, kostoly, sprejeri

Za nastriekanie nápisov ako 'god is trans' na budovy začali trestné stíhanie

04.08.2021 15:11

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí doposiaľ neznámemu páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.