Založ si blog

Včerajší amatérsky kabaret spravodajkýň TV JOJ bol hotový zábavný úžas!

Už neraz sa diváci JOJ- ky zasmiali nad amatérskymi výkonmi niektorých redaktorov. O gramatickej stránke sa ani baviť nebudem (super špecialisti sú titulkári v spravodajstve) lebo pekná slovenčina je pre niektorých redaktorov španielska dedina a tak počuť mnoho hantírok, nespisovných slov, anglických i českých, ale to je na niekoľko článkov. Základné atribúty televízneho redaktora – rétorika, výslovnosť, rečové chyby, výzor a dikcia niektorých redaktorov i redaktoriek sa dá prirovnať hodinám čítania vo štvrtej triede Základnej školy. Evidentne je vidieť, že šéfom v JOJ-ke je jedno koho zamestnajú ako redaktora do obrazu a k mikrofónu! Zväčša sú to ľudia, ktorí o novinárčine a najmä o televíznej žurnalistike nemajú ani šajnu. Ako správny bulvár musí JOJ -ka zaujať. A to aj zaujme mnohými neschopnými paredaktorkami.

Poďme však k včerajšiemu vysielaniu, ktoré bolo veľmi vážnou konkurenciou komediálnym seriálom. Podvečerné spravodajstvo o 17.30 hod. muselo rozosmiať každého. Najnešťastnejšia z neho bola asi moderátorka, ktorá sa na záver každého živého i nevydareného vstupu, kde sa mohla ospravedlniť, sa zmohla iba na vetu: To bola tá a tá odtiaľ a odtiaľ. Čo potom, že stratili reportérky v živých vstupoch spojenie s redakciou, alebo im nebolo kvôli zabarikádovaným ústam rozumieť. A neprekážalo to ani zvukárom, ani režisérovi. Ale pohľad na nich musel naozaj pripomínať šašov, pardon samozrejme šašovice z cirkusu Maska z asteroidu.

Tri reportérky. To bola naozaj „elita“ a „ťahúňky“ redakcie. Mali živé vstupy z testovania. Objavili v ochranných igelitových oblekoch s rúškom na ústach a aby toho nebolo málo, tak si naložili na hlavu aj plexisklový štíť. Mal som ten dojem, že v miestach vyčíňa najsilnejšia forma novičoku. Vyzerali naozaj “skvelo“!!! Čo potom, že mikrofóny zaznamenávali z časti huhňania a najmä slávnej Eliške nebolo nič rozumieť. Bolo počuť iba jej írečitú melódiu nejasnej reči, s nekonečnou spevavou dikciou nepoznajúc bodku vo vete, ktorou sa preslávila. Lenže reportáž je reportáž, kde majú pri pokazenom vstupe možnosť opravy. Ale včera vysielali informačné reportérky na živo. Bolo to len trápenie. A to ste mali vidieť, ako dokážu bez papiera „plynulo“ povedať dve vety. Myslím si, že takéto redaktorky sa môžu uplatniť naozaj iba v JOJ-ke a niekedy aj v spravodajstve STV. Pardon ešte by som zabudol a určite aj v štátnej televízii republiky Oho-Poho! Všade inde by ich určite zamestnali na iných „zodpovedných“ miestach, ale nie pred kamerami s mikrofónom v ruke. Tieto už dlhý čas pracujúce dievčiny v JOJ-kárskom spravodajstve nikto nevzdeláva. A nezlepšujú sa a šéfom JOJ-ky je to jedno. Asi majú argument – veď sú prirodzene svojské!

Do dnešného politického a najmä informačného chaosu od vládnej koalície dievčatá veľmi dobre pasujú. Ešte, že sa niektorí vo vedení redakcie zbadali a do večerného hlavného spravodajstva ich trošku preriedili, až na slávnu Elišku. Tá opäť „zahviezdila“.

Všetko v Novinách o testovaní na Covid 19 zakorunoval Marťan podobajúci sa na ducha svätého, pardon, to bol určite duch svätý, ktorý sa prevtelil do dvojnohého a dvojrukého tvora. Celý v bielom. Tomuto mimozemšťanovi nechýbal na očiach ani ufónsky priezor. Ešte mu chýbali k dokonalosti marťanské anténky. Vraj to bol nejaký minister Krajči – aspoň to tak napísali. A túto mimozemskú návštevu obkolesili mikrofóny zo všetkých strán. Nuž stojí si to pozrieť z archívu a s pokojom si to môžete pozrieť namiesto programu v hlavnom vysielacom čase. Príjemnú zábavu. Vyhľadajte si v televíznom archíve Noviny o 17.30 23.októbra., alebo na linku: https://videoportal.joj.sk/noviny-o-17-00/epizoda/83949-noviny. Želám Vám príjemnú zábavu.

Pavel Jacz

 

 

 

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína /

V slovenských pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

28.01.2023 14:03

Hlavným problémom je vetrom previaty sneh na severných svahoch nad hornou hranicou lesa.