Založ si blog

Na pandemickej komisii a na krízovom štábe skôr čítajú komiksy, ako sa dlhé hodiny radia.

Mätúce – Covidom napadnuté rozhodnutia týchto dvoch inštitúcií desia všetkých Slovákov. Podľa nášho „milovaného“ ŠachMatOviča Slovenského sú tam vraj samí experti, ktorí sa rozumejú veci a tak môžu vydávať jedno obmedzenie za druhým. Čo tam potom, že je medzi opatreniami sem tam aj absurdum. Pozor, nespochybňujem celkom ich odbornosť v jednom odbore, ktorému sa rozumejú, ale prehnanosť opatrení. Žiaľ, rozumejú sa iba jednej špecializácii a pravdepodobne ani nežijú svoj normálny život. Majú hrubé klapky na očiach a každý jeden si hrabe na svojom piesočku. Prečo som prišiel k takémuto hodnoteniu? Spomeniem iba jeden príklad za všetky, ktorý sa absolútne vymyká ľudskej logike a počtom.

Pôvodné rozhodnutie o všetkých podujatiach ( návštevy kostolov, divadiel, koncertov, a čo ja viem, čo ešte), ktoré museli revidovať znelo – maximálny počet zúčastnených 50, aby nikto nebol ukrátený!!! Pre minimálne rozhľadeného človeka je to totálna kravina, ktorá vzišla z pomazaných hláv pandemickej komisie a krízového štábu. Preto sa pýtam: Naozaj títo experti počas celého svojho života nevideli futbalové, basketbalové, hádzanárske či hokejové a z nich odvodené športové zápolenia? Basketbal a hádzanú, vodné pólo či florbal, futsal, hokejbal atď. ešte oželiem, ale naozaj nikdy nevideli hokejové, alebo futbalové stretnutie aspoň našich reprezentácií??? Možno videli, ale na medicíne, fyzike, sociológii či chémii ich neučili rátať.

Vezmime si hokej: Štyri formácie po päť hráčov (dvaja obrancovia a traja útočníci) je 20 hráčov, k tomu brankár a jeho náhradník a ešte minimálne dvaja náhradní hráči, tréner a dvaja asistenti, lekár a masér. Len toto je spolu 29 ľudí. K tomu musíte ešte prirátať ďalších, čo sa starajú o zabezpečenie mužstva pod taktovkou vedúceho mužstva. Prirátajme štyroch rozhodcov, dvoch – troch časomeračov, dvoch ľudí na trestných ľaviciach, obslužný pohotovostný personál k obsluhe štadióna, elektrikárov, údržbárov, vodiča rolby, usporiadateľskú službu, strážnu službu, ak by došlo k hádkam medzi hráčmi v útrobách štadióna atď. A tak by nám vyšlo, že by stretnutie extraligy mohlo hrať jedno mužstvo s nikým a kontumačne by ho vyhralo. Ale experti zo spomínaných štábov asi videli nejakú lotériu a tak sa asi priklonili k žrebovaniu o víťazovi a nie ku športu. Geniálne vymyslené! Kam sa hrabú Archimedes, Newton, Pytagoras, Einstein a ďalší svetoví objavitelia fyzických, chemických, astronomických, biologických a nukleárnych zákonov na slovenských pandemických a krízových „mudrcov“!!!!

Aj futbalové mužstvá si dávajú na súpisky minimálne 20 hráčov. Vždy to vidíme v titulkoch. Na ihrisku je ich len 11 proti 11-tim a štyria rozhodcovia. V hokeji hrajú piati proti piatim ,dvaja brankári a rovnako sú aj štyria rozhodcovia na ľade. To sú naozaj tak nevzdelaní a nerozhľadení v ostatných životných potrebách, okrem svojej špecializácie??? Tí naši o niečom rozhodnú, ale ich rozhodnutie nezohľadňuje realitu, čiže je nevykonateľné!!! Súvislosti a dôsledky opatrení sú pre nich Španielskou dedinou!

A to isté je aj s divadlom,. Ak už nechodia na športové stretnutia, alebo ich nevideli ani v televízii, myslel som si, že ich niekedy niekto vzal do divadla či na koncert. No, ale ak áno, tak asi na divadlo jedného herca. Ak hercov je aj 10, tak v zákulisí, pracujú kostýmerky, krajčíri, maskérky, kulisári, zvukári, osvetľovači, hasiči, elektrikári, údržbári a ďalší obslužný personál atď.

Na klasickej opere, na balete, či na koncerte vážnej hudby asi nikdy neboli. Ak áno, tak by ich mozgovne museli vedieť, že len orchester má veľký počet hudobníkov. Menší, alebo komorný orchester má okolo 40 hudobníkov a symfonický, alebo filharmonický okolo 100 hudobných majstrov. Naozaj nedokážem pochopiť, ako môžu vôbec vydávať takéto nezmyselné rozhodnutia. Týmto „expertom“ absolútne chýba v ich mozgovniach logika, životné skúsenosti, predvídavosť a reálnosť. Oni – superodborníci vlastne teraz s posvätením nášho „skvelého“ indivídua sediaceho v premiérskom kresle riadia tento štát, ale niekedy pôsobia, ako totálne nepraktické, neskúsené elementy nekompetentných expertov!

A jediné, kde sú mimo svojej špecifikácie experti, tak to je v kostoloch, kde je naozaj len farár s dvoma – troma miništrantami , kostolník a veriaci.

Rozmýšľam, o čom debatujú na štáboch 10 hodín, deň, dva či tri, keď z nich vychádzajú každý deň iné, upravené nariadenia, z ktorých majú občania štátu len chaos. A nielen občania, ale aj angažovaní zodpovední pracovníci televízii Markíza, JOJ i STV, ktorí zase onáhubkovali, prepáčte orúškovali svojich spravodajských moderátorov i napriek tomu, že moderátori sú od ostatných vzdialení minimálne dva metre a majú výnimku. Prihovárajú sa nám bezduché tváre. Výnimkou sú triezvi šéfovia TA3. Asi vedia, že sa im zvýši sledovanosť, lebo ľudí nezaujímajú rúška na tvárach moderátorov, ale neanonymní televízni obľúbenci. Veď sú takí, ktorí vidia niekoho pre nich nesympatického moderátora a vypnú televízor, alebo prepnú na konkurenciu.

Na druhej strane v Zlatých časoch je orúškované iba obecenstvo. Chaos nad chaosom víťazí. A to asi preto, lebo naši experti v pandemickej komisii a v krízovom štábe asi na poradách čítajú komiksy, alebo hrajú na mobiloch hry a je im jedno, aké nezmyselné rozhodnutie prijmú. A neospravedlňujú to ani včerajšie vyjadrenia v relácii Na hrane nášho „najmúdrejšieho“ Šeligu, že reagujú na vývoj situácie, ktorá sa stále mení! Nuž, tento kiskoidný „superodborník“ má patent na pravdu! A neprekáža to ani nášmu veľkému „milovanému“ ŠachMatOvičovi, ktorý nám tieto „úžasno-expertné“ nariadenia pretlmočí, aby ich neskôr podľa reakcií s dodaním rozumu na „fasbúku“ na druhý deň „fasbúkovo“ opravil, čím dokumentuje, že nie je obyčajný človek a žije iba na piedestáloch.

Zaujímavé sú rovnaké počty návštev na podujatiach. Do hľadiska s 30 tisícovou kapacitou, alebo na 500 miestny štadión, platí rovnaký počet 50 divákov! Percentá obsadenosti im nič nevravia. S takouto veličinou naši experti nevedia narábať. A argument, že v autobusoch a električkách nie, ale pri príchodoch a odchodoch ľudí, by sa nákaza šírila je pritiahnuté za vlasy. Veď by organizátori dokázali vymedziť v intervaloch na vstupenkách a turniketoch čas príchodov a odchodov na štadión v 5, alebo 10 minútových intervaloch samozrejme s odstupmi. Ak by niekto neprišiel na v časovom limite, mal by smolu. Turniket nepustí.

Finančné odškodnenie po zásahu štátu pre tieto odvetvia po vyše pol roku ani netreba spomínať. O kecoch a sľuboch ministrov a vlády sa ani nedá, lebo nie je o čom. Opäť sa potvrdzuje, že si zodpovední nevidia viac ako štvrť milimetra od nosa. Sú to jednoducho „super“ odborníci s prívlastkom PatoMat na čele so ŠachoMatom!

Zaujímavé, že aj v Česku vyhlásili núdzový stav, ale môžete sa naďalej pozerať do tvárí v spravodajských reláciách. Takže sme tak ako aj za socializmu i v tejto demokracii pápežskejší od pápeža, ako aj v mnohých ďalších prípadoch, keď sa chceme hrať na viac ako blaženejších z najblaženejších. Nuž, slovenský národ je už raz taký.

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

Ide o Pravdu, Peter Pčolinský

Pčolinský v Ide o pravdu: Niektorí vyšetrovatelia NAKA sa utrhli z reťaze, mýlia si 'rozviazané ruky' so svojvôľou

17.06.2021 22:12

"Ak sa to potvrdia informácie SIS o manipulácií vyšetrovaní, všetkým musí byť jasné, že je to na pád vlády,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina).

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.