Založ si blog

Ako Kollár s Matovičom velebili diktátora Ceauşesca.

Pred chvíľou som som sa nestačil čudovať, čo som videl a najmä počul v priamom prenose na TA3. Celý štátny ústavný protokol presťahoval najpietnejšie slovenské miesto oslobodenia Československa Slavín pred Univerzitu Komenského. Položili vence a ako nacvičené opice, aby boli zaujímaví a prejavili dôležitosť, chodili upravovať stužky na uložených vencoch, ktoré sa vo vetre hneď vrátili do pôvodnej nečitatelnej polohy. Aká to len povrchná dôležitosť! Po prvý raz pri spomienke na 21. august sa zúčastnili a  prehovorili za sebou „NARAZ“ všetci traja najvyšší ústavní činitelia – tentoraz Čaputová, Kollár a Matovič. Vznikol hotový historický moment- teda zmena!!!

No Kollár zabil všetkých svojimi slovami. Mal síce tri roky, ale pamätal si na tanky!!! Úžasná to pamäť, no nespomínal si v minulosti na iné veci, keď tvrdil, že so Steinhüblom nikdy nepodnikal a že boli iba kamaráti z „prašáku“!. Ale tank je pre trojročného jedinca tak dominantný, že si určite nepamätá, akej farby mal hrkálky na kočíku. Nuž, takéto oblbovačky sme zažili aj pred a aj po auguste 68. Dokazuje nám to, že systém politického oblbovania a informovania sa nezmenil ani zmenou socializmu na súčasný demokratický systém.

No nie to ma najviac zaujalo, ale neznalosť predsedu parlamentu. Nezabudol sa totiž poďakovať hrdinskému rumunskému ľudu, že sa na okupácii nepodieľali. Naozaj sú Kollár a s ním aj Matovič, ktorý toto poďakovanie zopakoval a odobril, tak hlúpi, že nepoznajú históriu? Aký rumunský ľud, ktorý o ničom nerozhodoval!!! Veď o všetkom v Rumunsku rozhodoval diktátorsky tyran Ceauşescu so svojou rodinou a jeho tajná služba Securitate! Preto ho aj rýchlo popravili. A práve Ceauşescu sa rozhodol, že do tejto akcie aj pre málo financii, vďaka splácaniu veľkých pôžičiek štátu,  svoje vojská nepošle a postavil sa tak Brežnevovi na odpor. Ale keďže držal svoj ľud pevnou komunistickou rukou, tak mu to Ukrajinec Leonid prepáčil.

Takže nabudúce Kollár s Matovičom, keď budete velebiť rumunský ľud spred 89-teho roku, tak vedzte, že to nebol ľud, ale diktátor Ceauşescu! Doštudujte si dejiny, pretože novodobé školstvo, ktoré po 89-tom roku odišlo z najvyšších priečok, už žiakov poriadne neučí dejiny. Nuž, žijeme dobu hlupákov a to sa dnes vyžaduje.

Pozor netvrdím, že spomienka na 21. august si nezaslúži pozornosť. Zaslúži, ale určite nie väčšiu, ako oslobodenie Československa teda 8. mája a SNP 29. augusta. Viem, že teraz bola 8. mája epidémia Corony, ale bez víťazstva nad fašizmom a následné rozdelenie Európy medzi vplyv víťazných mocností, by okupácia v 68 roku a následné udalosti nemali byť prečo. Československo by neexistovalo, rovnako ako Sovietsky zväz ako víťazná mocnosť.

Po 89-tom sme pomenili všeličo a tak čakám, kedy „pokroková“ starostka Starého mesta Aufrichtová po vzore zmeny názvu časti námestia SNP, zmení Šafárikovo námestie a Univerzity Komenského na Slavínové námestie a Univerzitu Slavína. No a na Slavíne môžu developeri – po slovensky stavitelia – postaviť dominantné obchodné stavby Bratislavy. Čo tam potom, že nás oslobodili sovietski vojaci a že za našu slobodu a slobodu Európy obetovali vyše 20 miliónov životov. Veď to je nič oproti vyše stovky obetí po 21. auguste. Takže veľká vďaka Ceauşescovi – nech sa to každú noc sníva Kollárovi s Matovičom.

Pavel Jacz

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

21.11.2023

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi [...]

Niektoré média hlavného prúdu a žltá tlač sú po novom zatiaľ v ofsajde. Zostanú v ňom?

04.11.2023

Vyše tri a pol roka najzúrivejších útokov na opozíciu a predtým ešte dlhodobo aj na koalíciu vyústili po voľbách do izolovanosti. Tri a pol roka sme čítali, počúvali a videli niekedy absolútne klamstvá. Poslanca Blahu za SMER pre jeho názory televízne a rozhlasové diskusné relácie mainstreamu absolútne ignorovali. Dokonca, keď raz prišiel ako náhrada do Slovenského [...]

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

25.10.2023

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z [...]

Mateusz Morawiecki

Morawieckého vláda nezískala dôveru poľského parlamentu

11.12.2023 16:29, aktualizované: 16:40

Vláda poľského premiéra Mateusza Morawieckého v pondelkovom hlasovaní nezískala dôveru dolnej komory parlamentu.

Žilinka

Žilinka kritizuje novelu o oznamovateľoch, Pellegriniho upozornil na retroaktivitu

11.12.2023 16:26

Návrh podľa generálneho prokurátora zásadným spôsobom porušuje princíp právnej istoty a princíp ústavnosti.

kamión

Autodopravcovia zablokovali hraničný priechod Vyšné Nemecké pre kamióny z Ukrajiny

11.12.2023 16:19

Slovenskí dopravcovia cítia ohrozenie zo strany lacnej konkurencie z Ukrajiny.

wizz air lietadlo

Lietadlo z londýnskeho Lutonu nevedelo pristáť. Nad Košicami krúžilo dve hodiny

11.12.2023 16:08

Cestujúci boli vo vzduchu vyše štyri hodiny.