Založ si blog

Matovič je scenárista bez dejového konca. Stáva sa z neho novoobjavený exotický živočíšny druh – hrošopleťový had Zmátkop. č.

Prečo som ho nazval scenárista. Dôvod na to mi dali stredajšia plačovka a štvrtková „sebareflexia“ pri jeho odvolávaní. Obe obhajoby začal, ako veľkí scenáristi. Ohromujúcou mafiánsko smeráckou zápletkou, ktorú spustil na novinárov, poslancov a teda aj divákov. Nezabudol v úvodnom slove spomenúť všetky hriechy SMER-u, aby navodil správnu nasraatmosféru. Pri novinároch mu to u časti nepomohlo, pri poslancoch mu to bolo jedno, pretože Ústredno-výborová koaličná rada pochopila, že existujú dva rozličné pohľady na svet (podľa toho, či je náš, alebo cudzí) a pod naším zatiaľ diktátoríkom nemohla rozhodnúť inak, ako kollárovsko-gröhlingovsky, pretože pred prglgnutím obrovského kameňa s ostrými hranami si museli aspoň desať krát štrngnúť s Hylakom s označením „najforte“. A ani sa nečuduj svetu, strávili to s porozumením k spokojnosti seba samo-všetkých.

Úvody svojich scenárov teda zvládol dobre. Jadro deja však začínalo uspávať. Vykrúcačky nemá rád nikto a s hrošou kožou na ksichte sa krútil ako had Zmátkop.č a jednoduchšie Mátop.č. Očarili ma najmä jeho múdre a prezieravé slová: „Keď chce niekto niekoho morálne súdiť, musí sa aj morálne správať“! Táto vetička má veľký význam, ale nie z úst človeka, ktorý morálku oblepuje svojimi priehľadnými, alebo zafarbenými nálepkami podľa toho, ako mu to vyhovuje. Aj jeho ďalšie slová zneli určitou pravdou „Žil som s vedomím, že nemám v diplomovke prešľap. Myslel som si, že všetko je ok“!!! vraj to potvrdzoval článok Nejedlého sz roku 2012.

Áno, určite si to myslel. Ak si nechám urobiť elektrické vedenie, či plynové potrubie v byte, myslím si rovnako, že je je všetko ok. Pokým mi zo skratu nevyhorí byt, alebo nevyletí dom do povetria. Záleží na to, aký odborník to urobí.Veď ja o tom nemám ani šajny!

Spomeniem slová poslanca Tomáša z parlamentu, ktoré zopakoval niekoľko krát.: „Matovič vedel, že kopíruje, Matovič vedel, že to nie je jeho práca, Matovič vedel…..“ A ja tvrdím, že nevedel. Vychádzajúc z toho, čo povedal pred novinármi a ako reagoval na otázky, tvrdím, že Matovič nevedel vobec nič o diplomovej práci! A nemal ani odkiaľ vedieť! Viem, ako som sa nadrel na diplomovke o žijúcom významnom športovom novinárovi, o ktorom nebol v literatúre ani riadok a z 350-tich strán som musel skoro 200 vyhodiť, aby práca neprekročila limit 180 strán. A to bolo veľmi ťažké. A popri tom som štyri až päťkrát týždenne pripravoval reportáže do športového televízneho spravodajstva. Viem, ako som sa dlho zaoberal diplomovkou, prečítal som si jeho niekoľko kníh o Olympijských hrách a Majstrovstvách sveta vo futbale, chodil po archívoch čítať jeho články a hodnotil ich. To všetko asi 5 mesiacov a to sa zabudnúť nedá a tri krát som ju prepisoval na písacom stroji do konečnej podoby. Ak som sa raz preklepol na strane, musel som celú stranu prepísať odznova. A na to sa nedá zabudnúť. A Matop.č nám všetkým povie, že si nepamätá. Ale o desať minút nám povie, že si presne pamätá na to, čo povedal pred 8-mi či 10-mi rokmi. Opäť dve tváre pamäti.

No a závery jeho scenára neexistujú. Mal by si na to najať ďalšiu sestru kamaráta, aby vyvrcholenia dejov mali ten najlepší záver!

Ak prihliadneme na to, že sa bráni zverejneniu práce (možno by sa hanbil za to, čo stvoril a napísal niekto iný a nie on, ako to podpísal), tak je z toho jasné, že možno ani nevedel, aký názov má mať jeho diplomovka. A to či napísal aspoň úvod a záver? Priznal sa, že ju po napísaní ani nečítal a ani ju čítať nebude. A ja tvrdím, že nepísal ani poznámky, ani úvod, ani záver a nevie o tom, čo v nej napísal ani zrnko maku. Jednoducho ju dostal od kamarátovej sestry na podnose. Aj to Chorvátsko znie veľmi podozrivo. To tam odniesol celý veľký počítač s klávesnicou a s veľkým monitorom, aby mohla kamarátka písať? Nepamätám si na nikoho, kto v roku 1988 na Slovensku používal prenosný počítač! Jednoducho klamstvo, na klamstvo. Ale novinári tomu Matovičovi ubližujú. Prečo, keď má také detinské argumenty, ktoré mohol používať na Základnej škole? Azda si myslí náš malý Igorko, že mu to všetci zhltneme, ako učitelia, ktorí majú pochopenie pre takéto detinské výhovorky.

Vyriekol na adresu novinárov aj tieto slová: „Je mi to šuma-fuk. Napíšte si čo chcete!“ Nuž, otrlosť mu nechýba.

Na záver chcem povedať, že som rád, že ho poslanci neodvolali. Koaliční sa prezentovali ako ohnuté konáre z pravej slovenskej vrby a to ma teší. Zažíval som uplynulý týždeň obrovskú frustráciu a veľké stresy z „absťáku“. Kvôli vrcholnej schôdzke v Bruseli som 5 dní nepočul môjho obľúbeného moderátora malého Mátopičnečka na plačovej besede. Toto mi už prosím milovaný Igorko viac nerob, riskuješ moje zdravie! A prosím, aby si zostal sedieť v kormidlovom kresle ako Brežnev, Gottwald, Kenedy, Hitler, Chavez, Kimovia a ďalší vodcovia počas celého svojho života. Humor totiž lieči a ty mi ho dodávaš až až!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Kamala Harrisová

Harrisová má podporu dostatočného počtu delegátov. V kampani sa chce sústrediť na posilnenie strednej vrstvy a práva žien

23.07.2024 07:29

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová si je istá, že v prezidentských voľbách vyhrá nad republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom.

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25, aktualizované: 08:01

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?