Založ si blog

Zvláštny patent na múdrosť má ten Matovič!

Čosi vyše dvoch mesiacov je vo funkcii náš „najmúdrejší“ – hovoria mu aj premiér a za ten čas nakecal a vyprodukoval toľko sprostostí, volovín a puberťáctiev, čím si určite môže koledovať o zápis do Guinessovej knihy rekordov na najvyššie priečky mentálne retardovaných jedincov. Určite mu neujde ani ocenenie Zlatá Malina za dennodenné „úžasné“ herecké výkony pred kamerou, čo sa týka citových výlevov, ohromujúcich iných emotívnych výkonov pri plači. zvyšovanie hlasu s jeho preskakovaním, vyhrážaním sa, urážaním, osočovaním, nepresvedčivých sľubov i opatreniami, ktoré zakaždým upravoval, aby tak vôbec, ale ani vôbec nepomýlil svojich poddaných. A to až tak, že podľa CároSultána Matoviča pôvodom z Ternávskeho župného oblastného regióna celkom ohlúpli (dôkaz dodám nižšie). Prečo poddaných? Pretože sa správa, ako neobmedzený vládca. CároSultán, ktorý za nič neberie zodpovednosť a všetko váľa na svojich vezírov. Tento náš vládca vôbec nespáva a neviem, či vôbec prdí. Lebo to nerobí ani veľký Kim zo Severnej časti Kórejskeho poloostrova! Veď po 20 hodinovej dennej šichte príde domov a tri hodiny dumá, akú múdrosť napísať svojím nevoľníkom, ktorí ho neskonale zbožňujú. No a zostávajúcu hodinu venuje hygiene a oblečeniu. (Závidím mu jeho množstvo kravát a úplne ho chápem, že si 6 krát do týždňa nedokáže z toho sortimentu vďaka úspore času ani vybrať.) A verte, že tie úžasné myšlienky z mozgovne nášho Majestátoviča vždy zarezonujú medzi obyčajnými ľuďmi. Veď je jedným z nás obyčajných, tak všetko, čo nám napíše, strávime. O chvíľu nebudeme musieť ani jesť, bude nám stačiť  voda a vľúdne slovo nášho osvieteného führera.

Jedným z jeho veľmi múdrych citátov – perličiek bolo, ako nám dal za príklad cigánske, pardon marginalizované, alebo rómske skupiny a ich „disciplinovanosť“! A nezabudol sa im ani poďakovať, že sú takí disciplinovaní, že si každý mesiac prídu disciplinovane na poštu po sociálne dávky, detské a vdovské prídavky, príspevky za návštevu škôl ich detí a aktivačné príplatky. Myslím si, že by mali dostať ešte aj príspevky na nadspotrebný nákup mäsa, lebo ho potrebujú niektoré dobre obrastené pardon dobre stavané dámy až 5 krát denne, inak by omdleli a samozrejme aj stratili na hmotnosti a teda aj na váhe potrieb. Viem, že aj my gádžovia nie sme celkom disciplinovaní, ale dávať nám za vzor komunitu z Favelov, ktorá si sama o sebe s omnoho vyšším percentom porušovania zákonov, predpisov i morálnych zvyklostí vytvorila svoj obraz v celom svete, je trošku silná káva. Pozor hovorím iba o časti neprispôsobivých zo slovenským slumov. Mnohí medzi nimi sa asimilovali do normálneho života spoločnosti!

Vy všetci, ktorí ste povymýšľali slovné i obrazové vtipy o Cigánskom Barónovi (ako ho uctievajú v slovenských villas miseria) našom despotickom CároSultánovi sa veľmi mýlite. Urážate nášho blahoslaveného podšéfa – zatiaľ až štvrtého v poradí Boh, Ježiš Kristus, pápež Ján Pavol 2 a Matovič. Ale myslím si, že sa táto hierarchia čoskoro zmení. Veď už dnes ho oslovujeme Pán Matovič. A určite to znie lepšie ako Pán Boh. O chvíľu si anglicky hovoriaci ľudia budú vravieť My Mätovik a nemecky Mein Matovick

Všetci máme zlé škodlivé zmýšľanie – teda iný názor, preto nás treba udupať a sme blbí. Neveríte? Veď nám to na nim dennodenne okupovanej sociálnej sieti odkázal sám CároSultán:

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia. Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi. Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné, hoci krajiny, ktorých lídri rovnaké hlúposti hlásali, dopadli veľmi zle a zďaleka nie sú na tom dnes tak dobre ako Slovensko.“

Všetci, ktorí len zapochybujú, sú hlúpi. Veď náš Blahoslavený má iba dva body vo svojom konaní:

1. CároSultán Matovič – budúci nadriadený Bohu má vždy pravdu.

2. Ak CároSultán Matovič – budúci nadriadený Bohu nemá pravdu, platí bod číslo jeden.

Máme teda na čele jedno neomylné psychopubertálne indivídium. Preto vás všetkých prosím, poslušne konzumujte všetky tabletky, čo vám náš blahoslavený CároSultán predpíše a naordinuje superneomylnú taktiku zvládania života. Veď je to náš absolútne bezchybný vodca. Beda tomu, kto sa mu vzoprie. Preto prosím nedemonštrujte proti nemu, aj tak sa neuvidíte v televíznych spravodajstvách slovenských televízií. Jeho odporcovia sú odsúdeniahodní občania tohto Matoslovenského štátu, ktorých sa treba zbaviť. Už len čakám, kedy príde do platnosti Ústava štátu Gilád zo seriálu Príbeh služobníčky. Tí, ktorí ste ho ešte nevideli, máte možnosť ho znovu vidieť na ČT 2 , aby ste sa naučili poriadkom, disciplíne a uctievania nášho najvyššieho blahoslaveného CároSultána von Matoviča, prvého, veľkého a najväčšieho!!!

Pavel Jacz

P.S. Pre „inteligentných“ diskutujúcich (ako ringel, furik, pupušško, kaktussík a Jozef MoAk z Rače v jednej osobe) vysvetlivka. Kurziva (nahnuté písmo) sa použiva v článkoch fejtónového charakteru!

Ako mohol Kollár bez fantázií a nápadov zbohatnúť? Dva koaličáky mu dali za pravdu. Čo iné, keď stiahli chvosty?

08.07.2020

Vychádzam zo včerajšej vety slovenskej hanby sediace v kresle predsedu parlamentu Kollára na ním samo vyhlásené hlasovanie o samo-dôvere po jeho plagiátorstve. Aj to len dokumentuje, že ani v diplomovej práci ako skoro päťdesiatnik nemal nápady a fantáziu. Ako teda mohol bez fantázií a nápadov tak zbohatnúť? Prečo to konštatujem? Pre jeho úžasnú vetu v auditóriu [...]

Jáá – Kollár jedenácty, hlava pomazaná, z boží vůle předsedokrál, : „A neodstúpim! “

03.07.2020

Ak by som odstúpil, tak (stranička) SME-rodina odíde z vládnej koalície. Musí, alebo bude chcieť odísť, pretože tie tri plány, s ktorými išiel do koalície ako veľkootecko (preto jedenácty) a veľkopodnikateľ sa asi začínajú rozplývať. A tak Kollár kalkuluje – buď všetko, alebo nič! Ale on predsa poctivo podľa právnych noriem napísal diplomovku a neodpisoval, iba [...]

Diletantský dôvod ministra Mikulca. Policajný prezident Lučanský ho ako ministra neuznáva.

01.07.2020

Včera Pán Prezident policajného zboru SR Lučanský oznámil verejnosti, že pre iný pohľad na riadenie polície a nezhody s ministrom vnútra odchádza k 31. augustu z funkcie a po 30-tich rokoch aj z policajného zboru. Jeho vyše ročná púť v najvyššej funkcii zaznamenala nevídané výsledky na naše pomery. Pod jeho vedením sa vyšetrili kauzy, o ktorých sme si mysleli, že sa [...]

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Vo viacerých mestách v Srbsku vypukli protivládne protesty sprevádzané násilím

09.07.2020 06:49

Demonštranti na zhromaždeniach slovne útočili na prezidenta Vučiča a vyjadrovali tak frustráciu z jeho štýlu vládnutia, ktorý vnímajú ako autokratický.

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

NR SR

Bez mandátu a bez majetku? Koalícia chce nový úrad na preverovanie politikov

09.07.2020 06:00

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči exšéfke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Dôvodom je možný nesúlad medzi jej príjmami a majetkom.

Greece Migrants Portugal

Migrácia: Nemci očakávajú solidaritu

09.07.2020 06:00

erlín dúfa, že uspeje tam, kde iní zlyhali. Nemecko sa počas svojho polročného predsedníctva Rady EÚ pokúsi pohnúť s reformou azylového a migračného systému.