Založ si blog

Zvláštny patent na múdrosť má ten Matovič!

Čosi vyše dvoch mesiacov je vo funkcii náš „najmúdrejší“ – hovoria mu aj premiér a za ten čas nakecal a vyprodukoval toľko sprostostí, volovín a puberťáctiev, čím si určite môže koledovať o zápis do Guinessovej knihy rekordov na najvyššie priečky mentálne retardovaných jedincov. Určite mu neujde ani ocenenie Zlatá Malina za dennodenné „úžasné“ herecké výkony pred kamerou, čo sa týka citových výlevov, ohromujúcich iných emotívnych výkonov pri plači. zvyšovanie hlasu s jeho preskakovaním, vyhrážaním sa, urážaním, osočovaním, nepresvedčivých sľubov i opatreniami, ktoré zakaždým upravoval, aby tak vôbec, ale ani vôbec nepomýlil svojich poddaných. A to až tak, že podľa CároSultána Matoviča pôvodom z Ternávskeho župného oblastného regióna celkom ohlúpli (dôkaz dodám nižšie). Prečo poddaných? Pretože sa správa, ako neobmedzený vládca. CároSultán, ktorý za nič neberie zodpovednosť a všetko váľa na svojich vezírov. Tento náš vládca vôbec nespáva a neviem, či vôbec prdí. Lebo to nerobí ani veľký Kim zo Severnej časti Kórejskeho poloostrova! Veď po 20 hodinovej dennej šichte príde domov a tri hodiny dumá, akú múdrosť napísať svojím nevoľníkom, ktorí ho neskonale zbožňujú. No a zostávajúcu hodinu venuje hygiene a oblečeniu. (Závidím mu jeho množstvo kravát a úplne ho chápem, že si 6 krát do týždňa nedokáže z toho sortimentu vďaka úspore času ani vybrať.) A verte, že tie úžasné myšlienky z mozgovne nášho Majestátoviča vždy zarezonujú medzi obyčajnými ľuďmi. Veď je jedným z nás obyčajných, tak všetko, čo nám napíše, strávime. O chvíľu nebudeme musieť ani jesť, bude nám stačiť  voda a vľúdne slovo nášho osvieteného führera.

Jedným z jeho veľmi múdrych citátov – perličiek bolo, ako nám dal za príklad cigánske, pardon marginalizované, alebo rómske skupiny a ich „disciplinovanosť“! A nezabudol sa im ani poďakovať, že sú takí disciplinovaní, že si každý mesiac prídu disciplinovane na poštu po sociálne dávky, detské a vdovské prídavky, príspevky za návštevu škôl ich detí a aktivačné príplatky. Myslím si, že by mali dostať ešte aj príspevky na nadspotrebný nákup mäsa, lebo ho potrebujú niektoré dobre obrastené pardon dobre stavané dámy až 5 krát denne, inak by omdleli a samozrejme aj stratili na hmotnosti a teda aj na váhe potrieb. Viem, že aj my gádžovia nie sme celkom disciplinovaní, ale dávať nám za vzor komunitu z Favelov, ktorá si sama o sebe s omnoho vyšším percentom porušovania zákonov, predpisov i morálnych zvyklostí vytvorila svoj obraz v celom svete, je trošku silná káva. Pozor hovorím iba o časti neprispôsobivých zo slovenským slumov. Mnohí medzi nimi sa asimilovali do normálneho života spoločnosti!

Vy všetci, ktorí ste povymýšľali slovné i obrazové vtipy o Cigánskom Barónovi (ako ho uctievajú v slovenských villas miseria) našom despotickom CároSultánovi sa veľmi mýlite. Urážate nášho blahoslaveného podšéfa – zatiaľ až štvrtého v poradí Boh, Ježiš Kristus, pápež Ján Pavol 2 a Matovič. Ale myslím si, že sa táto hierarchia čoskoro zmení. Veď už dnes ho oslovujeme Pán Matovič. A určite to znie lepšie ako Pán Boh. O chvíľu si anglicky hovoriaci ľudia budú vravieť My Mätovik a nemecky Mein Matovick

Všetci máme zlé škodlivé zmýšľanie – teda iný názor, preto nás treba udupať a sme blbí. Neveríte? Veď nám to na nim dennodenne okupovanej sociálnej sieti odkázal sám CároSultán:

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia. Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi. Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné, hoci krajiny, ktorých lídri rovnaké hlúposti hlásali, dopadli veľmi zle a zďaleka nie sú na tom dnes tak dobre ako Slovensko.“

Všetci, ktorí len zapochybujú, sú hlúpi. Veď náš Blahoslavený má iba dva body vo svojom konaní:

1. CároSultán Matovič – budúci nadriadený Bohu má vždy pravdu.

2. Ak CároSultán Matovič – budúci nadriadený Bohu nemá pravdu, platí bod číslo jeden.

Máme teda na čele jedno neomylné psychopubertálne indivídium. Preto vás všetkých prosím, poslušne konzumujte všetky tabletky, čo vám náš blahoslavený CároSultán predpíše a naordinuje superneomylnú taktiku zvládania života. Veď je to náš absolútne bezchybný vodca. Beda tomu, kto sa mu vzoprie. Preto prosím nedemonštrujte proti nemu, aj tak sa neuvidíte v televíznych spravodajstvách slovenských televízií. Jeho odporcovia sú odsúdeniahodní občania tohto Matoslovenského štátu, ktorých sa treba zbaviť. Už len čakám, kedy príde do platnosti Ústava štátu Gilád zo seriálu Príbeh služobníčky. Tí, ktorí ste ho ešte nevideli, máte možnosť ho znovu vidieť na ČT 2 , aby ste sa naučili poriadkom, disciplíne a uctievania nášho najvyššieho blahoslaveného CároSultána von Matoviča, prvého, veľkého a najväčšieho!!!

Pavel Jacz

P.S. Pre „inteligentných“ diskutujúcich (ako ringel, furik, pupušško, kaktussík a Jozef MoAk z Rače v jednej osobe) vysvetlivka. Kurziva (nahnuté písmo) sa použiva v článkoch fejtónového charakteru!

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.