Založ si blog

Borisko Kollár podporí víťazstvo Kotlebovcov vo voľbách. Lojzko Hlina sa opäť blamoval nevedomosťou, ale Igorko Matovič milo prekvapil.

Šéf strany SME RODINA mal v poslednom čase veľmi rozumné argumenty až som bol prekvapený, kde sa v ňom berie tá racionalita. No včera ma dostal a určite nielen mňa svojimi argumentami do kolien a myslím si, že aj jeho voličov. V relácii Markízy Na telo si to rozdával s Blanárom zo SMER-u. A opäť to moderátor Kovačič zaviedol k už milión krát opakovanej téme – kto s kým , kto s nikým, kto na koho, kto pod kým, kto sám a kto bez koho. Z toho sa nenajedia občania. Kedy to už pochopia moderátori diskusných relácii, že vymedzovanie sa k tejto téme už nikoho nezaujíma. A relácia Na telo si opäť nechala urobiť prieskum, tentoraz práve na spomínanú tému či voliči jednotlivých strán súhlasia so spojením sa s inými – tými „zlými“ stranami.

Ale poďme k prieskumu, kde dve tretiny voličov SME RODINA by nemalo problém so spojením sa so SMER-om. Kollár stojí totiž na rázcestí a dáva si jasné podmienky na vstup do vlády pre dnes ešte opozičné a nové strany, ktoré to zatiaľ považujú za vydieranie. No a je tu aj možnosť, že opozícia nebude mať dostatok kresiel a zostane možnosť zostaviť vládu so SMER-om, ktorý by garantoval Kollárovi jeho podmienky, s ktorými ako povedal, vylučuje účasť vo vláde. Týmto smerom mu jasne položil otázku aj moderátor Kovačič. Odpoveď Kollára bola naozaj stupidná v súvislosti s argumentom, ktorý nasledoval.

Diskutujúci sa bavili o tom, ako asi dopadnú voľby. V možnostiach bol samozrejme aj volebný pat. Načo Kollár jasne vyzval občanov, aby išli voliť, pretože ak bude volebný pat, opakované voľby : „Kotlebova strana ĽSNS prevalcuje všetkých!“ Kovačič mu položil jasne otázku ešte raz. Ak by teda hrozili opakované voľby a Kotleba by mohol jasne zvíťaziť, rovnako by ste nešli do vlády so SMER-om. Odpoveď: „Áno, nešiel by som, lebo som to povedal!“ Opakujem, že povedal., že to jasne vyhrá strana ĽSNS, pretože voliči budú nahnevaní na obe súperiace spektrá strán!. So SMER-om Kollár nepôjde do vlády: „ lebo keď ja niečo poviem, tak to dodržím, tak to robím štyri roky.“ To znamená, že ak by Kollár nezmenil názor a nastal by volebný pat, tak by sa podieľal na opakovaných voľbách a ako povedal predtým opakované voľby jasne vyhrá Kotleba.

Pochopili ste, akého hlupáka urobil zo seba Kollár? Na jednej strane bojuje proti Kotlebovi ako lev a na strane druhej mu chce dopomôcť k výraznému víťazstvu volieb. Kollár teda naozaj nie je politik, ako o sebe tvrdí, lebo rozmýšľa srdcom. A ja dodávam, že určite už päťkrát zinfarktovaným, ktoré bije iba silou vôle poháňanej energiou iba z prachu z úhoľných baní! Strojček na srdce je totiž v takom srdci nepoužiteľný! A rozum je v ofsajde!

A keď sa dostali v diskusii k programu, tak poslanec Kollár začal omieľať svojich nereálnych 25 000 nájomných bytov s nájomným 200 Euro mesačne. Podpredseda SMER-u Blanár mu ale protiargumentoval, pretože Slováci chcú viac vlastné a nie nájomné byty. Preto sa aj enormne zadlžujú. Ale keď moderátor Kovačič šikovne vytiahol z programu Sme rodina názov teórie z Rakúska (ako Kollár tvrdí majú 260 000 nájomných bytov), ktorou sa Kollár oháňa vyšla najavo poriadna hlúposť. V mene teoretika, na ktorého štúdiu sa program SME RODINA odvoláva Fridricha Eberta Stiftunga bolo aj slovo stiftung a to je v preklade nadácia a nie druhé priezvisko teoretika a Kovačič „zabil“ Kollára, že tento pán, ktorého teóriou sa oháňa je už sto rokov mŕtvy, bol Kollár za totálneho hlupáka. Jeho argument, že voda aj vtedy tiekla rovnako a že on je iba šéf strany a nech sa na to opýtajú jeho špecialistu pána Holého vyznel ako smiešny argument. U neho je Fico zodpovedný za všetko a všetko má ovládať, čo je aj skutočnosť a sám veľký Kollár sa ani neoboznámi s tým, čo majú vo volebnom programe, ktorým sa oháňal a bral do rúk, aby ho ukazoval televíznym divákom. Vyzerá to tak, že celý program SME Rodina môže byť len fabulácia v peknom lesklom obale.

Rovnako ako Kollár sa dokázal strápniť vo štvrtok v JOJ-kárskej diskusnej relácii Na hrane šéf KDH Hlina. Relácia viedol neskutočne slabý moderátor z 90-tich percent len ku konfiktom a tých 10 možno menej percent len tak z lietadla venoval v rýchlosti programom. A aj jedinú tvrdú otázku dostal Hlina z auditória. A vyznel opäť za hlupáka, po desatore ako „pravý kresťaň“ si nevedel spomenúť na šesť hlavných práv človeka. Začínam mať obavy, že je hlúposť nákazlivá, lebo s Hlinom sa v štúdiu hádal práve Kollár, ktorý ako som už spomínal „zahviezdil o tri dni neskôr v Záhorskej Bystrici.

Tentoraz sa k týmto dvom „výnimočným politikom“ na prekvapenie všetkých nepridal v STV v relácii O 5 minút 12 šéf OĽaNO Matovič. I napriek tomu, že sedel v štúdiu so šéfom ĽSNS Kotlebom, do ktorého neustále útočil asi progresívec moderátor Makara, správal sa korektne a neznižil sa k Hlinovej diskusii s Kotlebom spred dvoch či troch týždňov. Milo ma prekvapilo, že Matovič rozumne vyzval, aby strany PS/Spolu, Za ľudí a KDH prestali demonštrovať na mítingoch Kotlebovej strany, lebo mu zvyšujú popularitu a tým aj preferencie a robia mu neželanú reklamu. A okamžite si od šéfov spomínaných strán zlízol kritiku, že iba takto sa dá bojovať s fašistami. No aj v Nemecku to takto skúšali na Hitlera a všetci vieme výsledok v desiatkach miliónov obetí.

Ak sa voliči nezobudia a budú preferovať niektorú zo spomínaných „demokratických“ strán a ich hlúpych šéfov, tak si tu užijeme „super zmena systém“. A to v duchu extrémického hesla evokujúceho začiatok občianskej vojny od „super bystrého, nového i novátorského politika“ Beblavého: „Poďme do nich!“

Voľby budú teda komplikované. Ich výsledky však bude zratúvať Esset, ktorý podporuje dve strany. Mám veľké obavy, aby neboli zmanipulované. Preto by mali zodpovední zapojiť do zratúvania hlasov z jednotlivých volebných okrskov aj nejakú inú agentúru (lepšie dve) , aby sa manipulácia znížila na minimum. Dnes máme zatiaľ nelegitimnú prezidentku, ak nebude aspoň dvojitá a ešte lepšie aj trojitá kontrola, môžeme mať aj nelegitímny parlament a vládu.

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.

Igor Matovič

Matovič pred týždňom posielal ľudí na dovolenku. Dnes hovorí, že na 'lážo-plážo cez hranice' doplatíme

17.06.2021 17:51

Igor Matovič označil za naivných ľudí, ktorí si myslia, že sa dá zabrániť príchodu nebezpečnej mutácie koronavírusu na Slovensko. Pred týždňom ich posielal dovolenkovať.