Založ si blog

Chudáčik náš generálny prokurátor Čižnár. To je nehoráznosť, že si ho až 200 krát dovolili lustrovať! !!

Post generálneho prokurátora je funkcia najsilnejšieho jedinca v našej demokratickej hierarchii, ako je to zakotvené v Ústave SR a v Zákone o prokuratúre. Generálny prokurátor má z hľadiska dodržiavania zákonov najväčšiu moc v krajine. Okrem riadenia všetkých prokurátorov v štáte, môže začať stíhať, ale i zastaviť trestné stíhanie a môže zrušiť väzbu, môže dávať návrhy na úpravu zákonov, návrhy zákonov, môže žiadať aj trestné stíhanie a väzbu poslancov NRSR a má mnoho ďalších právomocí smerom k Ústavnému súdu, Najvyššiemu súdu, k prezidentovi, k NRSR, k vláde a k ďalším inštitúciám a samozrejme môže, ako sa sám vyjadril, rozpútať aj peklo. Jednoducho povedané – je to najmocnejší muž na scéne.

A práve preto v kresle generálneho prokurátora musí sedieť človek, ktorý nemá na sebe žiadny šrám, je teda nevydierateľný a preto aj neúprosný zástanca dodržiavania zákonov. Musí byť taký čistý, ako voda z prameňa.

Včera sa objavila správa, že je Generálna prokuratúra hlboko rozhorčená, že nášho nedotknuteľného Generálneho prokurátora až 200 krát lustrovali. Sám Čižnár, ako to tlmočila hovorkyňa GP Predajňová: „To považuje za niečo absurdné, čo sa nemôže v právnom štáte stať!“ Žiaľ, nedozvedeli sme sa, kto lustroval v policajných databázach nášho „Čižnárika“. Bola to polícia, vojenská tajná služba, alebo SIS? Rozmýšľam nad tým, prečo sa vôbec Generálny prokurátor zaoberá takouto činnosťou. Ak je čistý ako ľalia, tak ho môžu lustrovať aj dennodenne a vôbec by s tým nemal mať problém, pretože byť absolútne čistý v tejto funkcii je záujem všetkých obyvateľov a inštitúcií. Čistej duši predsa nemôže prekážať, že sa bezpečnostné zložky zaujímajú o jeho osobu ako najmocnejšieho muža na Slovensku. A keďže 200 lustrácii nenašlo u Čižnára žiadny šrám, môže byť len hrdý a dokonale poctený, no Čižnár sa zdá byť dotknutý a chudáčik!!! Asi sa niečo niekde pokazilo!

Škoda, že takto nelustrovali a nepreverovali aj jeho predchodcu Trnku. Možno áno, no nedozvedeli sme sa to, ako bol vydierateľný! Až teraz po zverejnení škandalózneho rozhovoru s Kočnerom. To, čo mali odhaliť tajné služby, sme sa dozvedeli až ex post zo zvukového záznamu!!! A ak áno, prečo ho nechali vo funkcii dovládnuť sedem rokov. Prečo nikto nepodal návrh do NRSR na jeho okamžité odvolanie.

Pán Čižnár, vaše čižny (rozumej upravené čižmy) nie sú plné humusu, ale sa lesknú od čistoty, pretože som presvedčený, že pri dnešnej situácii by nám vaše prípadné zlyhania určite už niekto vykvákal. Takže si môžeme stále myslieť, že náš generálny prokurátor je až na niektoré chyby (ako faux pas teda trapas s obžalobou na zrušenie strany LSNS) ten pravý človek na pravom mieste. Avšak nikto nie je bezchybný, kto niečo robí.

Rozmýšľam len nad tým, či sa v tomto smere náš čistý generálny prokurátor nedal ovplyvniť lustrovanými novinármi, ktorí urobili z lustrovačiek o ich osobách dokonalú drámu a ako sme počuli, majú z toho traumu, nespávajú, nemôžu sa sústrediť a čo ja viem čo ešte. Azda ich bolia aj nechty na nohách! A všetci do jedného, ako sme čítali, počuli a videli, mali v duši hrôzu a desivé pocity zo sledovania. Nuž, asi majú od čistoty ľalie a neviniatok veľmi, ale veľmi ďaleko. A neubránim sa pocitu pri niektorých lustrovaných novinároch, keď ich čítam, počujem, alebo sledujem v televíziach, že majú mať prečo obavy!

Pavel Jacz

Poslanci Kiššová, opakovane Bláhová a Rajtár naďalej drzo zneužívajú parlamentnú pôdu.

14.11.2019

Včera sme mohli vidieť týchto dnes už nezaradených poslancov, ktorých si občania zvolili za stranu SaS, na tlačovke ich novej neparlamentnej strany, do ktorej po výkope zo strany SaS zakotvili. viac »

Bezohľadná parkovacia politika na ulici, kde býva primátor Vallo, budí parkovaciu hrôzu.

11.11.2019

Vráťme sa ešte pred posledné komunálne voľby. Predchádzajúci starosta Starého mesta v Bratislave Števčík dobre sledoval preferencie a tak tesne pred voľbami dal na ulici, na ktorej býval viac »

Flagrantné zneužívanie honoru nášho parlamentu pokračuje!

07.11.2019

Už som spomínal v článku z 18. októbra na tomto portáli „Urobí si Danko poriadok v parlamente poriadok?“ ako sa občan Truban postavil pred plachtu s logom nášho parlamentu a spolu s nezaradeným viac »

Edward Lucas

Novinár Edward Lucas spomína na November: Zbila ho polícia, videl, že prichádza zmena

17.11.2019 10:00

Rozhovor Pravdy s britským novinárom Edwardom Lucasom o novembrových udalostiach roku 1989 v Československu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš prišiel ráno na Národnú triedu, demonštranti ho vypískali

17.11.2019 09:47

Premiéra sprevádzali ministri z jeho politickej strany ANO.

údeniny - saláma - spracované mäso

Potraviny socialistické, kapitalistické? Z jednej cesty sme zišli, druhú hľadáme

17.11.2019 09:00

Poľnohospodárstvo bolo výkladnou skriňou starého režimu. Československu trvalo 30 rokov, kým dosiahlo sebestačnosť v základných potravinách.

Bielorusko volby

V Bielorusku sa konajú parlamentné voľby

17.11.2019 08:21

Volia sa poslanci dolnej komory parlamentu. Právo voliť v týchto voľbách má zhruba 6,88 milióna voličov.