Založ si blog

Chudáčik náš generálny prokurátor Čižnár. To je nehoráznosť, že si ho až 200 krát dovolili lustrovať! !!

Post generálneho prokurátora je funkcia najsilnejšieho jedinca v našej demokratickej hierarchii, ako je to zakotvené v Ústave SR a v Zákone o prokuratúre. Generálny prokurátor má z hľadiska dodržiavania zákonov najväčšiu moc v krajine. Okrem riadenia všetkých prokurátorov v štáte, môže začať stíhať, ale i zastaviť trestné stíhanie a môže zrušiť väzbu, môže dávať návrhy na úpravu zákonov, návrhy zákonov, môže žiadať aj trestné stíhanie a väzbu poslancov NRSR a má mnoho ďalších právomocí smerom k Ústavnému súdu, Najvyššiemu súdu, k prezidentovi, k NRSR, k vláde a k ďalším inštitúciám a samozrejme môže, ako sa sám vyjadril, rozpútať aj peklo. Jednoducho povedané – je to najmocnejší muž na scéne.

A práve preto v kresle generálneho prokurátora musí sedieť človek, ktorý nemá na sebe žiadny šrám, je teda nevydierateľný a preto aj neúprosný zástanca dodržiavania zákonov. Musí byť taký čistý, ako voda z prameňa.

Včera sa objavila správa, že je Generálna prokuratúra hlboko rozhorčená, že nášho nedotknuteľného Generálneho prokurátora až 200 krát lustrovali. Sám Čižnár, ako to tlmočila hovorkyňa GP Predajňová: „To považuje za niečo absurdné, čo sa nemôže v právnom štáte stať!“ Žiaľ, nedozvedeli sme sa, kto lustroval v policajných databázach nášho „Čižnárika“. Bola to polícia, vojenská tajná služba, alebo SIS? Rozmýšľam nad tým, prečo sa vôbec Generálny prokurátor zaoberá takouto činnosťou. Ak je čistý ako ľalia, tak ho môžu lustrovať aj dennodenne a vôbec by s tým nemal mať problém, pretože byť absolútne čistý v tejto funkcii je záujem všetkých obyvateľov a inštitúcií. Čistej duši predsa nemôže prekážať, že sa bezpečnostné zložky zaujímajú o jeho osobu ako najmocnejšieho muža na Slovensku. A keďže 200 lustrácii nenašlo u Čižnára žiadny šrám, môže byť len hrdý a dokonale poctený, no Čižnár sa zdá byť dotknutý a chudáčik!!! Asi sa niečo niekde pokazilo!

Škoda, že takto nelustrovali a nepreverovali aj jeho predchodcu Trnku. Možno áno, no nedozvedeli sme sa to, ako bol vydierateľný! Až teraz po zverejnení škandalózneho rozhovoru s Kočnerom. To, čo mali odhaliť tajné služby, sme sa dozvedeli až ex post zo zvukového záznamu!!! A ak áno, prečo ho nechali vo funkcii dovládnuť sedem rokov. Prečo nikto nepodal návrh do NRSR na jeho okamžité odvolanie.

Pán Čižnár, vaše čižny (rozumej upravené čižmy) nie sú plné humusu, ale sa lesknú od čistoty, pretože som presvedčený, že pri dnešnej situácii by nám vaše prípadné zlyhania určite už niekto vykvákal. Takže si môžeme stále myslieť, že náš generálny prokurátor je až na niektoré chyby (ako faux pas teda trapas s obžalobou na zrušenie strany LSNS) ten pravý človek na pravom mieste. Avšak nikto nie je bezchybný, kto niečo robí.

Rozmýšľam len nad tým, či sa v tomto smere náš čistý generálny prokurátor nedal ovplyvniť lustrovanými novinármi, ktorí urobili z lustrovačiek o ich osobách dokonalú drámu a ako sme počuli, majú z toho traumu, nespávajú, nemôžu sa sústrediť a čo ja viem čo ešte. Azda ich bolia aj nechty na nohách! A všetci do jedného, ako sme čítali, počuli a videli, mali v duši hrôzu a desivé pocity zo sledovania. Nuž, asi majú od čistoty ľalie a neviniatok veľmi, ale veľmi ďaleko. A neubránim sa pocitu pri niektorých lustrovaných novinároch, keď ich čítam, počujem, alebo sledujem v televíziach, že majú mať prečo obavy!

Pavel Jacz

Čo si to len „dovolili“ televízni spravodajci z TA3 a STV a s nimi aj redaktori Pravdy, Hlavných správ a cas. sk?

05.12.2020

Je až neuveriteľné, ako sa v piatok 4.12.2020 zachovali v titulku spomínané médiá. „Dovolili“ si totiž navštíviť tlačovku SMER-u a uverejniť z nej správu, kde predseda strany hovoril o škandále na Špeciálnej prokuratúre. Neviem, či mám veriť Ficovi, že na tlačovku prišli až traja novinári. Ale ak vezmeme, že televízie tam mali asi len kameramanov, tak to [...]

Škoda, že Kollár podpísal iba jeden reverz. Na ďalší v parlamente stále čakáme.

01.12.2020

To, čo vyvádza aj náš druhý najvyšší ústavný činiteľ robí hanbu Slovenskej republike. Keďže všetci veľvyslanci pôsobiaci na Slovensku musia podávať správy domov z krajiny, v ktorej pôsobia, tak informácie o slovenských politikoch určite nie sú bez hanby Slovenska. Veľmi by som sa čudoval, ak by Kollára prijal nejaký jeho proťajšok z iných krajín ako V 4. Jeho dva [...]

Vďaka Matovičovmu cigánskemu bingu nám Potemkinovská voľba generálneho prokurátora ukazuje, že sa nič nezmenilo. Opäť nám poslanci zvolia vopred pripraveného víťaza.

30.11.2020

Veľmi často sa dozvedáme o podivných konkurzoch na vrcholné posty v štátnej správe, ktoré sú len okázalou oficialitou pripravenou pre konkrétneho človeka. Zastierajú manéver zákulisného ovplyvňovania a predstierane zachovávajú zákonnosť výberového konania. Samozrejme je to len „naoko“, aby nikto nemohol poukazovať na nezákonné menovania do funkcie svojich ľudí. [...]

Branislav Gröhling

Učitelia si na 100-eurovú odmenu od ministra počkajú do januára

05.12.2020 11:07

Odmena pre učiteľov od ministerstva školstva bude približne sto eur v januárovej výplate. Odbory kritizujú, že niektorých vynechali.

voľba generálneho prokurátora

Žilinku zobrali za svojho tri strany koalície, Za ľudí ignorovali

05.12.2020 10:52

Ak poslanci OĽaNO poslušne odhlasovali kandidáta hnutia Sme rodina, je otázne, aký kompromis urobila strana Borisa Kollára.

Koronavírus / Testovanie / Covid-19 /

Počty nakazených sa zvýšili o 2 070, v Bratislave ich pribudlo najmenej

05.12.2020 10:22

Na Slovensku v piatok pribudlo 2 070 pozitívnych PCR testov a 822 ľudí bolo pozitívne otestovaných antigénnymi testami.

Praha Audioport

Chlapec v Prahe prežil pád z 19. poschodia

05.12.2020 09:33

Pražská polícia vyšetruje okolnosti pádu 15-ročného chlapca z panelového domu vo štvrti Háje.