Založ si blog

Chudáčik náš generálny prokurátor Čižnár. To je nehoráznosť, že si ho až 200 krát dovolili lustrovať! !!

Post generálneho prokurátora je funkcia najsilnejšieho jedinca v našej demokratickej hierarchii, ako je to zakotvené v Ústave SR a v Zákone o prokuratúre. Generálny prokurátor má z hľadiska dodržiavania zákonov najväčšiu moc v krajine. Okrem riadenia všetkých prokurátorov v štáte, môže začať stíhať, ale i zastaviť trestné stíhanie a môže zrušiť väzbu, môže dávať návrhy na úpravu zákonov, návrhy zákonov, môže žiadať aj trestné stíhanie a väzbu poslancov NRSR a má mnoho ďalších právomocí smerom k Ústavnému súdu, Najvyššiemu súdu, k prezidentovi, k NRSR, k vláde a k ďalším inštitúciám a samozrejme môže, ako sa sám vyjadril, rozpútať aj peklo. Jednoducho povedané – je to najmocnejší muž na scéne.

A práve preto v kresle generálneho prokurátora musí sedieť človek, ktorý nemá na sebe žiadny šrám, je teda nevydierateľný a preto aj neúprosný zástanca dodržiavania zákonov. Musí byť taký čistý, ako voda z prameňa.

Včera sa objavila správa, že je Generálna prokuratúra hlboko rozhorčená, že nášho nedotknuteľného Generálneho prokurátora až 200 krát lustrovali. Sám Čižnár, ako to tlmočila hovorkyňa GP Predajňová: „To považuje za niečo absurdné, čo sa nemôže v právnom štáte stať!“ Žiaľ, nedozvedeli sme sa, kto lustroval v policajných databázach nášho „Čižnárika“. Bola to polícia, vojenská tajná služba, alebo SIS? Rozmýšľam nad tým, prečo sa vôbec Generálny prokurátor zaoberá takouto činnosťou. Ak je čistý ako ľalia, tak ho môžu lustrovať aj dennodenne a vôbec by s tým nemal mať problém, pretože byť absolútne čistý v tejto funkcii je záujem všetkých obyvateľov a inštitúcií. Čistej duši predsa nemôže prekážať, že sa bezpečnostné zložky zaujímajú o jeho osobu ako najmocnejšieho muža na Slovensku. A keďže 200 lustrácii nenašlo u Čižnára žiadny šrám, môže byť len hrdý a dokonale poctený, no Čižnár sa zdá byť dotknutý a chudáčik!!! Asi sa niečo niekde pokazilo!

Škoda, že takto nelustrovali a nepreverovali aj jeho predchodcu Trnku. Možno áno, no nedozvedeli sme sa to, ako bol vydierateľný! Až teraz po zverejnení škandalózneho rozhovoru s Kočnerom. To, čo mali odhaliť tajné služby, sme sa dozvedeli až ex post zo zvukového záznamu!!! A ak áno, prečo ho nechali vo funkcii dovládnuť sedem rokov. Prečo nikto nepodal návrh do NRSR na jeho okamžité odvolanie.

Pán Čižnár, vaše čižny (rozumej upravené čižmy) nie sú plné humusu, ale sa lesknú od čistoty, pretože som presvedčený, že pri dnešnej situácii by nám vaše prípadné zlyhania určite už niekto vykvákal. Takže si môžeme stále myslieť, že náš generálny prokurátor je až na niektoré chyby (ako faux pas teda trapas s obžalobou na zrušenie strany LSNS) ten pravý človek na pravom mieste. Avšak nikto nie je bezchybný, kto niečo robí.

Rozmýšľam len nad tým, či sa v tomto smere náš čistý generálny prokurátor nedal ovplyvniť lustrovanými novinármi, ktorí urobili z lustrovačiek o ich osobách dokonalú drámu a ako sme počuli, majú z toho traumu, nespávajú, nemôžu sa sústrediť a čo ja viem čo ešte. Azda ich bolia aj nechty na nohách! A všetci do jedného, ako sme čítali, počuli a videli, mali v duši hrôzu a desivé pocity zo sledovania. Nuž, asi majú od čistoty ľalie a neviniatok veľmi, ale veľmi ďaleko. A neubránim sa pocitu pri niektorých lustrovaných novinároch, keď ich čítam, počujem, alebo sledujem v televíziach, že majú mať prečo obavy!

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 11:36

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.