Založ si blog

Urobí si predseda Danko v parlamente poriadok?

Viem, že hlavná téma dnešných dní sú nahrávky dialóg Kočner versus Trnka a opäť slávna Gorila, ale týmto veciam sa teraz venovať nebudem, pretože pod rúškom tejto „čiernej“ smršti si mnohí hocičo dovolia. Spomeniem iba jednu včerajšiu tlačovú besedu z parlamentu. Bola to tlačovka koaličných strán PS/Spolu, ako ju oficiálne uviedla jedna pre verejnosť neznáma slečna, pravdepodobne hovorkyňa! Zarazila ma však jedna vec. Uskutočnila sa na pôde parlamentu a navyše pred stenou s logami Národnej rady Slovenskej republiky, kde vídavam stáť vždy iba poslancov parlamentu a zástupcov parlamentných strán. Včera som mal asi vidiny, keď na vyhradenom mieste pre našich zákonodarcov stál a prihováral sa občan Truban a nezaradený poslanec Beblavý, ktorí vystupovali za neparlamentné strany v koalícii PS/Spolu!!! Obaja vehementne očierňujú vládnu koalíciu a hlavne stranu SMER z nekalostí, zlodejín, podvodov, tunelovania a mafiánstva a vyhlasujú, vykrikujú a presadzujú, aby sa do našej politiky dostala slušnosť a sami porušujú princípy slušného správania sa a dodržiavania pravidiel. Akým právom nie poslanec, ale občan Truban vystupoval ako poslanec Národnej rady a akým právom tu rečnil poslanec Beblavý za neparlamentnú stranu Spolu a to aj so svojimi suitami??? Vari tieto strany oficiálne sedia v kreslách v auditóriu? Pokiaľ viem, doteraz mala koalícia spomínaných strán tlačové besedy pri múre Národnej rady. Tam môže mať každý – teda aj „ledabolo upravený“ občan Truban a aj s jednou červenou ponožkou, bez saka i s rozopnutou košeľou. Pred banerom Národnej rady, kde požívajú rečníci imunitu na svoje výroky, môžu vystupovať iba poslanci NRSR.
A tak sa pýtam, aké opatrenia urobí vedenie parlamentu a konkrétne predseda Danko, aby sa takáto a rovnako aj situácia z predvčerajška, keď sa trnavský gauner z OĽaNO začal neprístojne správať na tlačovke SMERu, ktorého predseda ju potom vzápätí ukončil. Pýtam sa, čo robila v oboch prípadoch ochranka v parlamente, keď nezakročila.
A klinec všetkému dodala v popoludňajších správach vo svojom vstupe z parlamentu redaktorka spravodajstva STV Bodová, ktorá nás informovala, že najstaršia strana na Slovensku Demokratická strana je opäť v parlamente v súvislosti so vstupom do strany odídencami z SAS. Rozmýšľam nad tým, či mám znenazdajky tak silného Alzheimera, že si nepamätám, že sme mali doplňujúce voľby a či vôbec posledné parlamentné voľby ešte platia, alebo ich už „demokraticky“ zrušili? Čiže sme sa nenazdali a v parlamente máme zrazu o tri strany viac.“To jsou nám ale věci“ povedal by Hurvínek. Naozaj je náš parlament fackovací panák bez noriem, kde si každý môže robiť to, čo sa mu zachce a zapáči? Asi áno, veď o tom je demokracia – každý môže všetko a môže aj na všetko kašlať!!!
Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.