Založ si blog

Kto iný, ako československý spevácky boh Karel Gott si to zaslúži aj na Slovensku!

Škoda skvelých prívlastkov o Karlovi Gottovi. Zapísali by sme mnoho stránok. Máme ho v dušiach, v srdciach, v ušiach i očiach. Je našou súčasťou už 60 rokov a mnoho, mnoho ďalších rokov aj bude.  Vieme o ňom všetko. Jeho predvčerajší posledný výdych a skon zaplnil všetky média na svete a zarmútil všetky mysle. Keď poviem, že to bol jeden z najlepších, ak nie najlepší spevák mimo klasickej opery v Európe, tak budú so mnou určite všetci súhlasiť. Mal síce českú národnosť, ale bol to Čechoslovák. Doma bol rovnako v Česku, ako aj na Slovensku. Bol to teda aj slovenský spevák. Mal a ešte dlho bude mať popularitu najvyššieho rangu. Prívlastky Zlatý hlas z Prahy, Sinatra Európy a ďalšie mu právom patria. Rovnako ako Česko, aj Slovensko trúchli nad jeho odchodom.

Slovák na čele českej vlády Babiš mu vzdal najväčšiu úctu. Jeho vláda schválila štátny pohreb tohto výnimočného umelca podmienený súhlasom rodiny a v deň pohrebu vyhlásia aj štátny smútok.Je to po prvý raz v histórii, keď takto nepochovávajú vládcu, alebo prezidenta krajiny. Viem, že sa kvôli tomu strhla búrlivá diskusia na internete. Jedni sú proti, ale väčšina je za. Preto sa pýtam aj ja a to premiéra Pellegriniho, či vláda SR neuvažuje aj na Slovensku vyhlásiť štátny smútok v deň pohrebu Karla Gotta?. Žiadny iný Český občan si to na Slovensku nezaslúži, ale výnimočný československý spevácky boh Karel Gott ÁNO. Aj český prezident Zeman sa vyjadril, že Karel Gott sa rozdával a rozdal sa všetkým a to nemyslel len obyvateľom Česka, ale aj Slovákom. Karel Gott patrí teda  rovnako aj Slovákom. To mi nikto nevyvráti.

Zároveň vyslovujem rodine Karla Gotta hlbokú a úprimnú sústrasť.

Pavel Jacz

Urobí si predseda Danko v parlamente poriadok?

18.10.2019

Viem, že hlavná téma dnešných dní sú nahrávky dialóg Kočner versus Trnka a opäť slávna Gorila, ale týmto veciam sa teraz venovať nebudem, pretože pod rúškom tejto „čiernej“ smršti viac »

Ani Slota, ani Šialený Max nemajú na stále tvrdohlavého a pubertálneho Matoviča. Po informáciach smädní novinári sa len úboho a bezzubo prizerali.

17.10.2019

To, čo včera predviedol na tlačovke SMERu poslanec, ktorého môžeme premenovať na Pomätenoviča som ešte nevidel. „Inteligentný“ sedlák z Trnavy sa predviedol v plnej nahote. A to dokonca viac »

Vládne nám nepostihnuteľná kasta – prokurátorska sudokracia. Mnohí to charakterizujú ako kapitalistický superbordel.

15.10.2019

Informačno-zničujúci telefonický tajfún, čo sa včera prehnal Slovenskom je skôr na mŕtvicu ako na zvracanie. Jeden môj dlhoročný známy, protagonista nežnej mi včera napísal, že to je na viac »

parlament, erik tomas

Tomáš: Trnka by si mal dočasne pozastaviť výkon funkcie sudcu

20.10.2019 13:08

To isté by podľa Tomáša mala urobiť aj bývalá štátna tajomníčka Jankovská.

pellegrini

Pellegrini: Len jedno percento z údajnej nahrávky je o Ficovi

20.10.2019 12:21

Na nahrávke Fico nehovorí nič nelegálne a ide o kauzu vlády Mikuláša Dzurindu, tvrdí premiér.

hypotéka, dom, kľúč, mladí ľudia, nové bývanie

V realitách nič nové, ceny bytov rýchlo rastú

20.10.2019 12:12

Za prvé tri kvartály roku 2019 sa na Slovensku zvýšili ceny bytov o 7,7 %. Za deväť mesiacov tohto roka vzrástla z 1671 až na 1800 eur za m2).

Ministerka školstva / Martina Lubyová /

M. Lubyová: Mladí ľudia sa budú môcť viac zúčastňovať na verejnom živote

20.10.2019 12:09

Jednou z možností je mládežnícky parlament.