Založ si blog

Kto iný, ako československý spevácky boh Karel Gott si to zaslúži aj na Slovensku!

Škoda skvelých prívlastkov o Karlovi Gottovi. Zapísali by sme mnoho stránok. Máme ho v dušiach, v srdciach, v ušiach i očiach. Je našou súčasťou už 60 rokov a mnoho, mnoho ďalších rokov aj bude.  Vieme o ňom všetko. Jeho predvčerajší posledný výdych a skon zaplnil všetky média na svete a zarmútil všetky mysle. Keď poviem, že to bol jeden z najlepších, ak nie najlepší spevák mimo klasickej opery v Európe, tak budú so mnou určite všetci súhlasiť. Mal síce českú národnosť, ale bol to Čechoslovák. Doma bol rovnako v Česku, ako aj na Slovensku. Bol to teda aj slovenský spevák. Mal a ešte dlho bude mať popularitu najvyššieho rangu. Prívlastky Zlatý hlas z Prahy, Sinatra Európy a ďalšie mu právom patria. Rovnako ako Česko, aj Slovensko trúchli nad jeho odchodom.

Slovák na čele českej vlády Babiš mu vzdal najväčšiu úctu. Jeho vláda schválila štátny pohreb tohto výnimočného umelca podmienený súhlasom rodiny a v deň pohrebu vyhlásia aj štátny smútok.Je to po prvý raz v histórii, keď takto nepochovávajú vládcu, alebo prezidenta krajiny. Viem, že sa kvôli tomu strhla búrlivá diskusia na internete. Jedni sú proti, ale väčšina je za. Preto sa pýtam aj ja a to premiéra Pellegriniho, či vláda SR neuvažuje aj na Slovensku vyhlásiť štátny smútok v deň pohrebu Karla Gotta?. Žiadny iný Český občan si to na Slovensku nezaslúži, ale výnimočný československý spevácky boh Karel Gott ÁNO. Aj český prezident Zeman sa vyjadril, že Karel Gott sa rozdával a rozdal sa všetkým a to nemyslel len obyvateľom Česka, ale aj Slovákom. Karel Gott patrí teda  rovnako aj Slovákom. To mi nikto nevyvráti.

Zároveň vyslovujem rodine Karla Gotta hlbokú a úprimnú sústrasť.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.