Založ si blog

Lepšie zajtrajšky nám stále sľubuje JOJ-kárske Najlepšie počasie.

Rozmýšľam, prečo to stále naši „počasiari“ nevedia. Prečo nám nedokážu presnejšie určiť počasie. Ich predpovede nie sú presné, ale všeobecné ako východniar povie: „I tak še dá, i tak“! Keďže sa Najlepšie počasie časovo nebije s ostatnými spravodajskými reláciami, tak radšej oželiem úvodné titulky a začiatok filmu a pozriem si ho.

Preto mám aj prehľad o jeho veľkých nepresnostiach. Nie raz nám povedali, že bude 26-29 stupňov a realita bola 19- 21-22. Predpovedať zmenu v počasí je pre Najlepšie počasie veľmi obtiažne. Málokedy ju trafia. To už českí a rakúski meteorológovia musia zmenu avizovať deň dopredu. Tí naši majú vo zvyku podľa dneška predpovedať zajtrajšok. V piatok sme počuli varovania, že budú silné búrky aj lejaky s možnosťou padania ľadovca. To platilo pre celé Slovensko. To im ešte až na ľadovec ako tak vyšlo.

Horšie to už bolo v západoslovenskom kraji, kde v Bratislave spomenuli, že je tu možnosť aj búrok. Pri tomto predpokladám, že príde aj nejaká tá búrka. A prišla a nie nejaká, ale celonočná od 22-hej s hodinovou prestávkou až do 9 hodiny ráno lialo, trieskalo a poriadne sa ochladilo. A predpoveď 32 stupňov. Ale do 14 až 15 hodiny to nebolo viac ako 23 stupňov Celzia. Potom to stúplo na 28 stupňov. Dosť veľký rozdiel. Ešteže vlhko a dusno pripomínalo tridsiatky. A na noc zo soboty na nedeľu zase avizovali búrky a popršalo chvíľku len podvečer. Nuž“ trafili sa“!!! Rovnako ako v sobotu, len trochu opačne. A z nedele na pondelok bola opäť široká možnosť búrok v Bratislave. A výsledok? Asi 10 minút skôr popŕchalo ako pršalo.

No najzábavnejšie je pozerať nezmyselnú predpoveď na týždeň ako unikátnosť. Nikde som také niečo nevidel. Prečo? Lebo to sa prakticky ani nedá. V piatok nám podľa piatka naordinovali na celý týždeň 34 /20 stupňov, no v sobotu to už kleslo o stupeň na 33 /20-19 a včera už len prvé tri dni po 32, v noci 20, 19, 18 aj to, čo bolo pred dvoma dňami 20 a potom začnú teploty postupne klesať a bude aj 29. Ešteže nám moderátorka povedala, že citujem: „ešte to upresníme…“. A to aj robia vždy podľa aktuálneho dňa aktualizujú  a nie predpovedajú týždeň, teda aj podľa zmeny. Ale na čo to vlastne uverejňujú, keď len dokazujú, že to nevedia odhadnúť a len sa blamujú? Lebo to nemá nikto a ľudia chcú byť klamaní?

Najlepšie počasie je naozaj najlepšie v týždňovom tápaní. Prečo je to tak? Neviem, ale môžem sa len domnievať, že kvalitní počasiari nemajú kvalitné prístroje a prehľad na nebi. Nuž, súkromná spoločnosť, ktorá to vyrába pre súkromnú televíziu asi nemôže mať také kvalitné vybavenie ako hydrometeorologický ústav. Ale mám na mysli ten český, pretože slovenské predpovede z rôznych zdrojov sa zhodujú až na malé výnimky. Ale určiť, kto je presnejší, sa nedá. Raz jeden, raz druhý. A tak si môžeme len pomyslieť. Ako to tí Česi len dokážu? Nevravím, že aj oni sa nepomýlia, ale nie je to tak často, skôr sporadicky. Niekedy čakám pri veľkých omyloch ospravedlnenie, ale na to sú naši „rosničkári“ veľmi hrdí, aby to dokázali, Tak, ako je to napríklad v Holandsku, čo som videl na vlastné oči a nechápal som to. Ale ako mi povedali, v tejto prímorskej krajine sa často neočakávane mení počasie a priemerne dva krát mesačne urobia chybu.

Takže, konečne aj dnes máme trošku letargie. Deň. čo deň nám komunisti sľubovali lepšie zajtrajšky, ktoré nie a nie prísť, tak je to aj častokrát s Najlepším počasím v JOJ-ke. Myslím si, že ešte výstižnejší by bol názov relácie – Najlepšie počasie s lepšími zajtrajškami.

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová v kampani získala za jediný deň rekordných 81 miliónov USD. Pred rokmi jej prispel aj Trump

23.07.2024 05:55

Hlavná kandidátka na demokratickú nomináciu na americký prezidentský súboj Kamala Harrisová získala za jeden deň od darcov 81 miliónov dolárov.