Založ si blog

Bitka o lukratívne kreslo: Jurzyca verzus Lexmanová.

Čudesná situácia vznikla s naším štrnástym europoslancom. Jedna časť (SaS) je spokojná a druhá (KDH) sa osočila proti rozhodnutiu Ústrednej volebnej komisie. KDH zatiaľ u nás neparlamentná strana sa oháňa väčším počtom hlasov svojej strane o 7 stotín percent tj. 700 hlasov!!!! a nárokuje si na Ústavnom súde SR kreslo už teraz a nie až náhradnícke po Brexite. Veď by kandidátke Lexmannovej ušli minimálne aj s náhradami tri cca 15 000-cové príjmy! Teda premenené – tri nové automobily strednej triedy. Zaujímavá kovbojka medzi Eugenom Jurzycom zo SaS a Miriam Lexmannovou z KDH o tri super platy a o 3 supe-super náhrady sa dostala až na ústavný súd.
Bača Ďuro s honelníkom Vinckom so sedliackymi rozumami na salaši v Očovej by to vyriešili oveľa jednoduchšie ako zbor našich super prešpekulovaných poslancov v NRSR, ktorí dotvorili, kvôli Brexitu volebný zákon. Veď v Európskom parlamente nás zastupujú Slováci a nie Poliaci, alebo Nemci i keď mená oboch svárnikov pôvod nevylučujú. Nerozumiem, prečo tu hrá hlavnú úlohu nejaká strana. Naši europoslanci majú zastávať postoje Slovenska a jeho obyvateľov! Nie jednotlivé strany!!! A preto si myslím, že počty hlasov kandidátom majú rozhodnúť primárne a nie prešpekulovaný papočet a percentá hlasov strane.
Zoznam zvolených poslancov
1. Monika Beňová, SMER – sociálna demokracia, 89 472 hlasov
2. Michal Šimečka, Koalícia Progresívne… 81 735 hlasov
3. Lucia Ďurišová Nicholsonová, Sloboda a Solidarita 52 331 hlasov
4. Miroslav Číž, SMER – sociálna demokracia 51 362 hlasov
5. Milan Uhrík, Kotleba – Ľudová strana… 42 779 hlasov
6. Miroslav Radačovský, Kotleba – Ľudová strana… 42 276 hlasov
7. Eugen Jurzyca, Sloboda a Solidarita 33 540 hlasov
8. Ivan Štefanec, Kresťanskodemokratické hnutie 33 128 hlasov
9. Michal Wiezik, Koalícia Progresívne… 29 998 hlasov
10. Miriam Lexmann, Kresťanskodemokratické hnutie 27 833 hlasov
11. Martin Hojsík, Koalícia Progresívne… 27 549 hlasov
————————————————————————————-
12. Vladimír Bilčík, Koalícia Progresívne… 26 202 hlasov
13. Peter Pollák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé… 23 815 hlasov
14. Robert Hajšel, SMER – sociálna demokracia 13 773 hlasov
Takže toto sme si podľa čudesného zákona zvolili. Zákona, ktorý nereflektuje skutočné výsledky volieb. Je to zámerné, alebo nie?
Poslední traja poslanci Bilčík, Pollák a Hajšel by podľa počtu hlasov miesto v europarlamente nemali a namiesto nich by podľa počtu hlasov obsadili eurokreslá nasledujúci kandidáti s číslom miesta v celkovom poradí:
7. Milan Mazurek, Kotleba – Ľudová strana… 39 496 hlasov
13. Branislav Škripek, Kresťanská únia 26 963 hlasov
14. Marián Čaučík, Kresťanskodemokratické hnutie 26 306 hlasov

To znamená, že Progresívne Slovensko by nebolo až takým jasajúcim víťazom, pretože by mu s tromi poslancami EÚ konkurovali strana Kotleba – LSNS a KDH, SMER by mal iba 2 kandidátov a Matovičove OĽaNO bys prvým rómskym europoslancom ubami klaplo naprázdno.
Pri skoro 23 percentnej účasti by to boli aj tak neobjektívne výsledky a teda výber určite nezodpovedá skutočnosti. Polepšili sme sa v Eurovoľbách vďaka masívnej a totálne besnej reklame o 7 percent, ale chvost v EÚ sme nikomu neprenechali.
Je zaujímavé, že podľa Ústavy SR na referende sa musí zúčastniť minimálne 50 percent voličov, inak je neplatné. Prečo to neplatí aj vo voľbách? Posledné prezidentské nedosiahli ani 50 % a majú byť objektívne, a čo Eurovoľby? Ak by prišlo k urnám iba 7 voličov s dvoma hlasmi a každý kandidát by dostal po jednom, mali by sme 14 zvolených poslancov! To by bolo terno! Ale to iba vtedy, ak by sa nikto z nich náhodou nepomýlil v mene vyše 5 miliónového národa Slovákov!!! Naozaj je to fraška a nie skutočné voľby a skutočne plané a jalové vyjadrenie sa Slovenskej republiky smerom do EÚ.
A opäť sa pozastavím nad tým, čo som napísal naposledy (http://paje.blog.pravda.sk/2019/05/28/a-zase-sme-posledni-po-dalsej-volebnej-euromaturite-a-koho-sme-vystrelili-do-ep/). I napriek veľmi rýchlemu zásahu zhora to čítalo viac ako 1000 čitateľov.
Prečo nie sú u nás voľby povinné? Len preto, že to, čo sme mali pred 30-timi rokmi bolo zlé? Zúri teda socializmus v Belgicku, Luxembursku, Grécku, či Estónsku, keď pre ich občanov to nie je iba občianska povinnosť (v slovenskej farizejskej náture táto definícia znamená, že to máme na háku a všetko ostatné je dôležitejšie, aj umývanie auta, záhradkárčenie, aj leňošenie, aj nemám záujem, samozrejme, ak zasvieti červená na kamere, tak počujeme, aké sú všetky voľby dôležité a ako všetci pôjdu vhodiť svoj názor do volebnej urny), ale zákonná povinnosť?
Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 10:42

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.