Založ si blog

Komunistická propaganda sa oproti Novinám TV JOJ a správam STV môže hanbiť!

Redaktorka zahraničnej rubriky Novín TV JOJ si myslí, že vysiela pre slepých divákov, alebo druhá možnosť – pre totálne sprostých. Denno-denne sme svedkami propagandistických správ z Venezuely (V TA3 sú to pôvodné reportáže CNN) o „zlom sedemhlavom drakovi“ Madurovi a „dobrom princovi“, zatiaľ bez meča, Guadióvi, len preto, že opozícii a americkej politickej garnitúre, ktorá ju riadi, sa to tak páči. Žiaľ, ako si všímam, mnohí televízni redaktori nepoznajú základy podstaty a funkčnosti informácií v televízii. Je pre nich španielska dedina to, že televízia informuje obrazom skoro 70-timi percentami a slovom iba zostatok teda okolo 30% informácií, pokiaľ nejde o štúdiový rozhovor.
Pre túto absenciu základných znalostí aj v reportážach redaktori opisujú to, čo vidíme a aj opakujú v správach hneď za sebou rovnakú informáciu od seba a hneď aj od hasiča, policajta či zdravotníka, hoci vidíme, že sú na mieste. Ale dozvieme sa aj „veľmi podstatnú“ informáciu, že prišlo hasiť presne až 16 hasičov s piatimi autami! To je podľa niektorých redaktorov tá „najdôležitejšia“ informácia, pričom podstatné veci im častokrát unikajú!
V nasledujúcom prípade redaktorku zahraničnej rubriky TV JOJ, snažiacu sa propagandisticky pošpiniť riadne zvoleného prezidenta Madura a vyzdvihnúť samozvaného prezidenta Guaidóa, práve spomínaná neznalosť kombinačného používania obrazových a textových informácií spracovávania príspevkov dobehla. Snažila sa nás presvedčiť že modré je žlté, alebo, že hviezdy sú kruhové a nie pozdĺžne a to hneď v dvoch prípadoch v jednej správe. Ak by to urobila do roku 1989, tak by sme to dnes pomenovali termínom komunistická nadpráca!
Išlo o zranených po demonštráciách v Caracase, aby to podporilo nálady slovenských liberálov a  slniečkárov, ktorí sa veľmi radi pridávajú k americkým názorom.
V piatok 3. mája na Svetový deň slobody deň tlače v Novinách o 17-tej moderátorka Belányiová len tak neutrálne zahlásila, že jedným z 50-tich zranených po demonštráciách vo Venezuele je aj fotograf Yoaker Quevedo, do ktorého vystrelili vyše 60 nábojov. A zrazu sa objavil do pol pása vyzlečený sediaci fešák – pacient na posteli s normálne obviazanou rukou s tyčkou od zápästia po lakeť a potetovanou až po plece. A do úst mu redaktorka zahraničného spravodajstva vložila slová, ktoré prečítal ďalší redaktor zahraničia: „Dostal som 62 gumových projektilov. Moje telo stratilo cit. Rany som mal vpredu aj vzadu a ležal som na zemi a potom ku mne pristúpil jeden z nich a dva krát mi strelil do chrbta! „ A po komentári, že k fotografovi pristúpil vojak a zblízka do jeho chrbta dva krát strelil  „dramaticky“ pokračoval: „Moja ruka je celá potrhaná, videl som si kosť. Netušil som, čo sa deje. Povedal som mu bratu, pozri mám roztrhanú ruku. Prestaň!“ “ Hľadal som teda modriny a stopy na hlave i na tele pacienta. Pacient vyzeral v tvári čerstvo a neutrápene a teda veľmi dobre. Aj jeho pokožka do pol pása i na rukách bola čistá,nepoškvrnená a bez modrín po gumových projektiloch. Je pravdou, že som nevidel jeho nohy, ale na tie sa nesťažoval. Iba som si pomyslel, ako sú len dobre vycvičení venezuelskí policajti a vojaci, keď okrem dvoch striel do chrbta (tie modriny nám kameraman pre istotu neukázal) všetkých 60 gumových projektilov mu trafilo iba obviazanú ruku v predlaktí. Uff, len si spomeňme, že naši policajti niekedy nevedia trafiť pneumatiku na aute ani na tretí či štvrtý pokus. Ale čo dokážu Venezuelskí strážcovia poriadku?!?!?!Veď to sú super snajperi!!!

Tohto „dostrieľaného“ , ale pod upresneným menom Yohayker Quevedo vypustili aj popoludňajšie Správy v STV. Redaktor možno presnejšie prekladal: „ Zasiahlo ma 62 gumových projektilov Stratil som cit vo svojom tele. Tie guľky som mal na chrbte (ani tu sme nevideli chrbát) a v paži. Ležal som na zemi a vtedy na mňa začali strieľať.  Nebolo to tak, že som bežal a bol ďaleko. Ja som jednoducho ležal a oni ma strelili“ No aj redaktor STV (podľa hlasu G.K) spapkal, čo mu navarili. Spomeniem ešte, že ak by dostal do chrbta iba 5, alebo 6 gumových projektilov, tak by tak negestikuloval pravou rukou a nehýbal hlavou bez bolestivej grimasy!
No a po fotografovi v JOJ-ke (STV už ďalší nezmysel neuverejnila) hneď na to skackal na ľavej nohe doma ku sedačke Luis Alejandro s troma odreninami na čele a dvoma na pravom kolene ďalší „veľmi ťažko“ zranený demonštrant, ktorý nemohol jednu nohu v trochu odranom kolene ohnúť, alebo sa len snažil o to, že ani nemôže stúpiť na nohu. A redaktorka preložila jeho výpoveď, že ho prešlo v plnej rýchlosti (Síce dramtický, ale veľmi hlúpy a obľúbený termín redaktorov JOJ-ky, len doteraz neviem, akú hodnotu má prívlastok plná rýchlosť. 20, 50, 100, 150 či 200 km/hod.?) obrnené vozidlo. Nuž, buď je Luis Alejandro fakír, klon Copperfielda alebo Hopkirk . Rozmýšľam, čo by z neho ako z pozemskej bytosti  zostalo, ak by ho prešlo v „plnej rýchlosti“obrnené vozidlo, no možno nejaký fľak na ceste , veď Aligátor Master 2 váži okolo 12 ton, Eagle cca 10 ton.
Tak, takto sa robí propaganda ala venezuelská opozícia. Len mi nejde do hlavy, že niekto, v tomto prípade redaktorka zahraničia TV JOJ, dokáže takéto somariny absorbovať, spracovať, načítať a dať do vysielania. Ale je to len redaktorka? Čo robili v tomto prípade vedúci vydania oboch spravodajstiev??? Boli na pive? A čo režiséri, ktorí si musia každý príspevok vopred pozrieť? Ani jednému, ani druhému, ani tretiemu a ani ďalšiemu redaktorovi zahraničia JOJ-ky (pravdepodobne M.Z)., ktorý čítal priamu reč, tieto dve totálne propagandistické hlúposti neprekážali.  O „moderátorke“, ktorá tento príspevok pred vysielaním určite nevidela a len čítala, čo jej pripravila redaktorka bez overenia si faktov, ani nehovorím. Takým sa v socializme terminologicky hovorilo hlásateľ správ a nie moderátor, ktorý musel tvoriť.
Žiaľ, s tým, že niektorí moderátori nevedia niekedy ani čo čítajú, sa stretávam každý deň. Mnohokrát použijú moderátori v troch spravodajstvách tú istú formuláciu z tlačových agentúr. Sú to vôbec moderátori (teda najlepšie platení redaktori spravodajstva) , alebo len čítači predložených textov? Myslím si, že vo väčšine prípadov je B. správna odpoveď. A to aj napriek tomu, že sú to najlepšie platení redaktori každej televízie. Moderátor sa má podieľať na tvorení spravodajstva!!!
Nuž, v záujme USA sme asi ochotní odvysielať aj to, že sa Moskva vďaka odstávke elektriny a teda aj kasín prepadla pod zem , a že sa náš Mesiac zrazil Jupiterom, pretože KĽDR vystrelila vesmírnu raketu. Je to naozaj úbohosť! Nevzdelanosť, alebo novinárska česť spomínaných zodpovedných je naozaj na nule. Čakal som, že túto správu zopakujú aj v Novinách JOJ o 19.30 hod. No, ale asi sa nezmestila, alebo to niekomu z vedenia redakcie spravodajstva, alebo vedenia TV JOJ trklo. Nuž, je to tak, keď vezmú v tejto televízii za redaktorov hocikoho z ulice, protekčne z rodiny, alebo na základe telefonátu známeho. A dokážu aj z račlavej, či šušlavej elévky len preto, že vyzerá k svetu, urobiť „VEĽKĚ“ moderátorky! Vedenie televízie JOJ absolútne zanedbáva vizuálnu, rétorickú, gramatickú a odbornú prípravu začínajúcich elévov. Preto aj niektoré niekoľkoročné a vychytené „VEĽKÉ redaktorské i moderátorské hviezdy“ televízie JOJ neovládajú základy dikcie, odmĺk v texte, či zvýraznenia najšpecifickejších slov a prirodzeného prejavu. A nikomu tento dlhodobý rétorický amaterizmus vo vedení JOJ-ky neprekáža! Asi si myslia, že ich sledujú len hlupáci, ktorým možno hociako povedať hocičo- teda všetko!
Pre úplnosť dodám, že Správy STV o 19.00 hod. už v správe o demonštrácii v Caracase propagandistického fotografa zo správy vystrihli.
Tak, takto vyzerala oslava Svetového dňa slobody tlače 3. mája v Novinách o 17-tej v televízii JOJ, i v Správach STV o 16.00 v čase troch jubileí – 500 rokov od smrti Leonarda da Vinciho, 100 rokov od smrti Milana Rastislava Štefánika a 100 rokov od založenia futbalového ŠK Slovan. Zaujímavá to zhoda! To len komunisti sa môžu hanbiť, že nedokázali vysielať s takouto nadprácou takúto zvrátenú propagandistickú manipuláciu.
Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Kamala Harrisová

Harrisová má podporu dostatočného počtu delegátov. V kampani sa chce sústrediť na posilnenie strednej vrstvy a práva žien

23.07.2024 07:29

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová si je istá, že v prezidentských voľbách vyhrá nad republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom.

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?