Založ si blog

Nečudujme sa, že spravodlivosť je v ofsajde!

Po 16-tich rokoch sme sa dočkali pseudorozsudku z produkcie Najvyššieho súdu SR. Bývalému viceprimátorovi Košíc Eugenovi Čuňovi a jeho dvom kumpánom, ktorým priznal zhodne viny senát Najvyššieho súdu za branie úplatku 600 000 €, teda iba 10 % zo sumy, ktorú pýtali od podnikateľa. A tá bola 6 miliónov štátnej dotácie. Výsledok zástupcovi ľudu, ktorý žil z peňazí košických daňových poplatníkov, sa 8 mesiacov podmienečného väzenia a pokuta 10 000 € zdajú byť absurdné. Vcelku nízka štátna provízia je vo výške 1,67 %. Nuž, štát hral v tomto prípade za veľmi krátky minichvostík. A to sa ešte viceprimátor po rozsudku stihol pred kamerami ozvať a označiť tento štát za „Nebezpečný štát“ a bude nabádať svoje deti, aby odišli z tejto nebezpečnej krajiny. Ešteže má každý možnosť odísť kam chce. Pán exviceprimátor, buďte rád, že Vás súdili v tomto pre vás „Nebezpečnom štáte“, kde si úplatkári sadajú za mreže, ale iba pomyslene a iba na nevyhnutne krátky čas, aby sa nepovedalo. Lebo v tých pre vás najprijateľnejších „Bezpečných krajinách“ by ste čučali v malej „kukani“ so zamrežovaným oknom aspoň 10 rokov a opustili by ste ju ako bezdomovec a bez koruny, lebo by vám a aj rodine, na ktorú by ste stihli prepísať majetky, tá „Bezpečná krajina“ vzala aj trenírky, nielen 1, 67 % z 10 percentnej provízie.

Prečo je to tak? Prečo sa korupcia u nás stále rozmáha? Aj pre takéto rozsudky! Medzi ne môžeme zaradiť aj rozsudky dvoch exministrov zo SNS. Pri tej sume, ktorú podľa súdu zarobil , budú za každú hodinu vo väzení zarábať takú sumu, o ktorej sa klasickým zamestnancom ani nesníva! Je to výnosný biznis. Nuž čo, pokým som štyri roky vo funkcii, kde sa sypú provízie pri každom rozhodnutí o peniazoch a chytia ma tak na 10 -15 krát, tak som super obchodník. Získam cca 10 miliónov čistých, teda nezdanených Euro (ešte som nezaregistroval jedného úplatkára, ktorý by zdanil čiernu províziu!!!), no a štátu zo sumy, pri ktorej ma prichytia teda z nejakých 600 000 Euro zaplatím iba 1,67% . To má akože byť 10 000 € pokuty trest? Najvyšší súd asi zohľadnil výdavky pána Čuňa na advokátske a k tomu príležiace nezdokladované výdavky na obštrukcie a čudné predchádzajúce rozsudky. Ale hlavné je, že spoločnosť v Slovenskej republike ukojili rozsudkom s charakteristikou vinný!!!

Naviažem na otázku v úvode predchádzajúceho odseku. Pretože máme takých sudcov, ako máme. Pretože ich niekto menuje na návrh niekoho ako čestných a oni sa potom okázalo zmenia na ešte „čestnejších“ a vynášajú takéto „nebezpečné rozsudky“! A tak im chýba stavovská česť, keďže, ako v úvode našej rodiacej sa demokracie povedal exminister financií Československa Václav Klaus, že nerozlišuje medzi čistými a špinavými peniazmi, vždy sú to len peniaze a tie nesmrdia. A keďže sudcovia sú za právny názor nepostihnuteľní a naše paragrafy až náramne kľukaté, tak sa u nás korupcii vlastne okrem titulu „vinný“, na ktorý sa po dvoch mesiacoch zabúda, netrestá!!!

Ani sa nečudujem, pretože už tretí deň sledujem divadlo o ústavných sudcoch. Skupina „vysokokvalifikovaných“ odborníkov, ale aj neodborníkov v Ústavnoprávnom výbore a k tomu ešte aj ďalší „politicky protikoaliční a v problematike ústavného práva laici – ďalší poslanci“ si dovolia grilovať a pripomínať rozhodnutia z minulosti aj ústavným kapacitám a dovolia si vyjadrovať sa k pertraktovaným kandidátom, ako napríklad sa nechal počuť bývalý mafián, ktorý sa môže iba štvrtý rok hrdiť titulom magister zo Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici (ešteže ako „slušný podnikateľ“ mal na pohonné hmoty, aby si chodil po podpisy do indexu na ďaleké Záhorie, pretože v Bratislave by to bolo okaté a možno aj drahšie), že si nevie trojnásobného premiéra Fica predstaviť nielen ako ústavného sudcu, ale ani v politike, nie to ešte vo vláde. No ja si pán Boris „Dollár „ neviem predstaviť vás ako poslanca a predsa vás vidím v tom 150 člennom stáde.

Toto vypočutie, ktoré svojimi výrokmi začal ovplyvňovať za pomoci médií Al Kiskane z Popradu, – momentálne z Pionierskeho paláca, nie je verejné grilovanie, ale verejné politické divadelné gorilovanie s veľkou dávkou Coca-Coly. Každý si naháňa body nie nezávislým a odborným postojom, ale zaujatým dehonestovaním a ignorovaním demokracie nahradením ďalšou populárnou demokraciou – teda demagógiou. Pri práve preferujú politiku a preto je u nás ako za socializmu také „demokratické súdnictvo“ aké je. Skôr by som prijal, ak by sa Ministerstvo spravodlivosti premenovalo na Ministerstvo nespravodlivosti. Potom by som sa ani neodhodlal napísať tieto riadky. Jednoducho by to bol fakt! Taký fakt, ako som teraz počul vyjadrenie TA3 k vypovedaniu zmluvy jednej z najlepších moderátoriek Zuzany Závodskej, len preto, že sa pustila do kozmetickej lekárky celebrít. Nuž, asi sa stará pani Pallová aj o vzhľady konkubín majiteľa TA3. Ešte dobre, že nemám šéfa, ktorý by ma mohol za môj názor vyhodiť zo zamestnania a vypnúť mi elektrinu. To by som musel písať na klasickom písacom stroji. Jeden historický, ktorý mám po mame, by som ešte dokázal oživiť.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.