Založ si blog

Nečudujme sa, že spravodlivosť je v ofsajde!

Po 16-tich rokoch sme sa dočkali pseudorozsudku z produkcie Najvyššieho súdu SR. Bývalému viceprimátorovi Košíc Eugenovi Čuňovi a jeho dvom kumpánom, ktorým priznal zhodne viny senát Najvyššieho súdu za branie úplatku 600 000 €, teda iba 10 % zo sumy, ktorú pýtali od podnikateľa. A tá bola 6 miliónov štátnej dotácie. Výsledok zástupcovi ľudu, ktorý žil z peňazí košických daňových poplatníkov, sa 8 mesiacov podmienečného väzenia a pokuta 10 000 € zdajú byť absurdné. Vcelku nízka štátna provízia je vo výške 1,67 %. Nuž, štát hral v tomto prípade za veľmi krátky minichvostík. A to sa ešte viceprimátor po rozsudku stihol pred kamerami ozvať a označiť tento štát za „Nebezpečný štát“ a bude nabádať svoje deti, aby odišli z tejto nebezpečnej krajiny. Ešteže má každý možnosť odísť kam chce. Pán exviceprimátor, buďte rád, že Vás súdili v tomto pre vás „Nebezpečnom štáte“, kde si úplatkári sadajú za mreže, ale iba pomyslene a iba na nevyhnutne krátky čas, aby sa nepovedalo. Lebo v tých pre vás najprijateľnejších „Bezpečných krajinách“ by ste čučali v malej „kukani“ so zamrežovaným oknom aspoň 10 rokov a opustili by ste ju ako bezdomovec a bez koruny, lebo by vám a aj rodine, na ktorú by ste stihli prepísať majetky, tá „Bezpečná krajina“ vzala aj trenírky, nielen 1, 67 % z 10 percentnej provízie.

Prečo je to tak? Prečo sa korupcia u nás stále rozmáha? Aj pre takéto rozsudky! Medzi ne môžeme zaradiť aj rozsudky dvoch exministrov zo SNS. Pri tej sume, ktorú podľa súdu zarobil , budú za každú hodinu vo väzení zarábať takú sumu, o ktorej sa klasickým zamestnancom ani nesníva! Je to výnosný biznis. Nuž čo, pokým som štyri roky vo funkcii, kde sa sypú provízie pri každom rozhodnutí o peniazoch a chytia ma tak na 10 -15 krát, tak som super obchodník. Získam cca 10 miliónov čistých, teda nezdanených Euro (ešte som nezaregistroval jedného úplatkára, ktorý by zdanil čiernu províziu!!!), no a štátu zo sumy, pri ktorej ma prichytia teda z nejakých 600 000 Euro zaplatím iba 1,67% . To má akože byť 10 000 € pokuty trest? Najvyšší súd asi zohľadnil výdavky pána Čuňa na advokátske a k tomu príležiace nezdokladované výdavky na obštrukcie a čudné predchádzajúce rozsudky. Ale hlavné je, že spoločnosť v Slovenskej republike ukojili rozsudkom s charakteristikou vinný!!!

Naviažem na otázku v úvode predchádzajúceho odseku. Pretože máme takých sudcov, ako máme. Pretože ich niekto menuje na návrh niekoho ako čestných a oni sa potom okázalo zmenia na ešte „čestnejších“ a vynášajú takéto „nebezpečné rozsudky“! A tak im chýba stavovská česť, keďže, ako v úvode našej rodiacej sa demokracie povedal exminister financií Československa Václav Klaus, že nerozlišuje medzi čistými a špinavými peniazmi, vždy sú to len peniaze a tie nesmrdia. A keďže sudcovia sú za právny názor nepostihnuteľní a naše paragrafy až náramne kľukaté, tak sa u nás korupcii vlastne okrem titulu „vinný“, na ktorý sa po dvoch mesiacoch zabúda, netrestá!!!

Ani sa nečudujem, pretože už tretí deň sledujem divadlo o ústavných sudcoch. Skupina „vysokokvalifikovaných“ odborníkov, ale aj neodborníkov v Ústavnoprávnom výbore a k tomu ešte aj ďalší „politicky protikoaliční a v problematike ústavného práva laici – ďalší poslanci“ si dovolia grilovať a pripomínať rozhodnutia z minulosti aj ústavným kapacitám a dovolia si vyjadrovať sa k pertraktovaným kandidátom, ako napríklad sa nechal počuť bývalý mafián, ktorý sa môže iba štvrtý rok hrdiť titulom magister zo Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici (ešteže ako „slušný podnikateľ“ mal na pohonné hmoty, aby si chodil po podpisy do indexu na ďaleké Záhorie, pretože v Bratislave by to bolo okaté a možno aj drahšie), že si nevie trojnásobného premiéra Fica predstaviť nielen ako ústavného sudcu, ale ani v politike, nie to ešte vo vláde. No ja si pán Boris „Dollár „ neviem predstaviť vás ako poslanca a predsa vás vidím v tom 150 člennom stáde.

Toto vypočutie, ktoré svojimi výrokmi začal ovplyvňovať za pomoci médií Al Kiskane z Popradu, – momentálne z Pionierskeho paláca, nie je verejné grilovanie, ale verejné politické divadelné gorilovanie s veľkou dávkou Coca-Coly. Každý si naháňa body nie nezávislým a odborným postojom, ale zaujatým dehonestovaním a ignorovaním demokracie nahradením ďalšou populárnou demokraciou – teda demagógiou. Pri práve preferujú politiku a preto je u nás ako za socializmu také „demokratické súdnictvo“ aké je. Skôr by som prijal, ak by sa Ministerstvo spravodlivosti premenovalo na Ministerstvo nespravodlivosti. Potom by som sa ani neodhodlal napísať tieto riadky. Jednoducho by to bol fakt! Taký fakt, ako som teraz počul vyjadrenie TA3 k vypovedaniu zmluvy jednej z najlepších moderátoriek Zuzany Závodskej, len preto, že sa pustila do kozmetickej lekárky celebrít. Nuž, asi sa stará pani Pallová aj o vzhľady konkubín majiteľa TA3. Ešte dobre, že nemám šéfa, ktorý by ma mohol za môj názor vyhodiť zo zamestnania a vypnúť mi elektrinu. To by som musel písať na klasickom písacom stroji. Jeden historický, ktorý mám po mame, by som ešte dokázal oživiť.

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.