Založ si blog

Polepšil sa nám kuriér Kiska vo Vatikáne?

Keď som začal pozerať včerajšiu nedeľňajšiu diskusnú reláciu na Ta3 s našim prezidentom, tak som sa na jej úvod dostal do eufórie. Povedal som si, no Kiska bol u pápeža na repete a ten ho dobre vyhrešil a možno dostal aj poriadne po holej za to, ako kydal ešte pred pol rokom na Slovensko. Zrazu Slovensko vychválil – vlastne povedal konečne pravdu, ako sa nám darí. Pozeral som a doslova čumel!!! Nechcelo sa mi veriť, že to čo povedal, som počul naozaj. Sme európsky zázrak! Sme na baterky! Zrazu sme z mafiánskeho štátu, kde nič nefungovalo, všetko bolo zlé, vytvorili počas pol roka Slovenský raj na na zemi!!! Jednoducho vymenili sme batérie v diaľkovom ovládači.

Čakal som na reakciu moderátora. Inokedy odvážny pán Dolinský mal tento krát predhnedé slipy a mlčal a mlčal. Nerozumiem, prečo to všetko strávil a neopýtal sa, ako mohlo Slovensko počas pol roka tak výrazne poskočiť v ekonomike, vlastne vo všetkom? Asi sme krajina zázrakov, keď vymeníme hlavného šéfa vo vláde s pobočníkom a všetko je celkom inak. Pochopil som to z úst prezidenta, keď začal spomínať oboch odstránených súperov, pri ktorých si neodpustil dehonestujúce poznámky aj s patričným pátosom a samozrejme výdychmi. Zaujímavé, že vždy vydychuje, keď sa sa mi zdá, že myšlienka priimigrovala do jeho mozgu z externého disku BatKrpMaz 3! No, aj tak som si položil otázku, kedy teda Kiska zavádzal a klamal? Teraz, alebo pred pol rokom???

A ďalšia servilita moderátora prišla pri téme súdny spor o pozemku, ktorým náš popdradsko-pozemkový Al Capone, prepáčte Al Kiskane medovo vysvetľoval celú situáciu. Dokonca som sa na chvíľu nechal unášať pocitom, aký je náš prezident chudák, že naletel podvodníkovi. Naletieť podvodníkovi znamená hlúposť a náš prezident, aspoň ako sa priznal, hlúpym bol. No dnes už určite nie je. Je múdrym a rozhľadeným mužom na čele európskeho tigra!!! A že v tom bol nevinne? Chudáčik náš slovenský! Jeho patetika ma doslova opantala.

Nuž, čo urobí také druhé predvolanie na svätý koberec s citoslovami „no-no-no“ a posledným varovaním od Papu. A navyše s trestnou úlohou. Aby pápež vrátil nášho prezidenta do reálneho života, pasoval ho na Vatikánskeho radového poštára, alebo ak chcete, tak použijem vznešenejší výraz kuriéra s poštou pre exbiskupa Bezáka. Akú musí mať pápež mienku o našom prezidentovi, keď si dovolí takéto niečo? Viete si predstaviť, že by po Trumpovi poslal darček Clintonovej, alebo po Putinovi Chodorkovskému? Ja nie.

Ešte sa pristavím pri slovách prezidenta o budúcnosti. Povedal, že ešte šesť mesiacov, keďže to občania od neho očakávajú (skôr si myslím, že očakávajú po škandáloch jeho demisiu), sa bude plne venovať funkcii prezidenta, lebo práce je naozaj dosť. Plne sa venovať znamená: sedem dní v týždni a nie len štyri, ako to bolo počas 4,5 roka. Ale asi aj Kiska si povedal, že v úspešnom štáte si to situácia vyžaduje. Takže domov do PodTatier z Pionierskeho paláca bude cestovať nie vo štvrtok popoludní, ale asi až večer a vo výnimočných prípadoch aj v piatok ráno. Veď voľba a jeho výber ústavných sudcov, ako aj vracanie zákonov a zahraničné cesty za prezidentmi a premiérmi z Európy dajú zabrať. Že by ho chceli vidieť bossovia v Berlíne, Paríži, v Londýne, v Moskve, vo Washingtone či v Ríme? Uvidíme, pretože to tak doteraz počas jeho prezidentovania nebolo. Možno aj im pohrozil šéf svätej stolice!

Pavel Jacz

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.