Založ si blog

Otvorene o kabarete Lucie Ďurišovej Nicholsonovej

Opäť sme svedkami „inteligentnej“ bizarnej situácie. Tentoraz je to diplomová práca Andreja Danka. Čítať ju alebo nečítať. Iba stredoškolsky vzdelaná poslankyňa a zároveň podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová včera opäť excelovala. Ostentatívne pred televíznymi kamerami podala trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru v súvislosti s nezverejnením diplomovej práce predsedu NRSR JUDr. Andreja Danka.

Poslankyňu Ďurišovú Nicholsonovú musí poriadne škrieť, že nielen drvivá väčšina poslancov, ktorých komanduje, má vysokoškolský diplom a mnohí aj s titulom pred menom a aj jej predseda Andrej Danko. Musí to byť naozaj veľmi frustrujúce. Nuž, ale to je rozhodovanie SAS. Pripomína mi to kádrovú politiku a časy z minulého režimu, kde sa nevzdelanci s príslušnosťou KSČ z robotníckej triedy ( angažované kádre krajčír, traktorista, úradník, kurič, bagrista, zvárač, murár, inštalatér atď.) stali riaditelia, ministri, tajomníci atď. a rozhodovali o osude vtedajšieho Československa. Ešte dobre, že pre ňu nepriaznivo a pre nás kladne zvážila svoju kandidatúru na prezidentku Slovenskej republiky,(Podľa nej sa taká ponuka nikdy neodmieta!), ktorú predostrela v diskusii 13.decembra 2017.

Nezverejnenie diplomovej práce predsedu parlamentu je momentálne, podľa poslankyne Ďurišovej Nicholsonovej, jeden z najväčších problémov spoločnosti. Preto Vám otvorene píšem a chcem pripomenúť nasledovné:

„Viete pani poslankyňa venujúca sa vraj prioritne sociálnym problémom obyvateľov Slovenskej republiky, ste platená aj z mojich daní. Neviem, ako lepšie sa mi bude lepšie žiť a ako sa najem z toho, že si Vy aj za moje peniaze chcete prečítať diplomovú prácu vášho predsedu? Asi veľmi, veľmi chcete napísať diplomovku aj Vy. A tak sa asi čomusi chcete priučiť. Na to ste mali myslieť za mladi, aby ste vyštudovali vysokú školu aj Vy. No, na to ste asi nemali, ale hlavne, že za peniaze daňových poplatníkov Vás zaujímajú iba škandály za každú cenu a závisť v tejto téme, rovnako ako dlhotrvajúca frustrácia z opozičného života Vás ženie k predvádzaniu sa pred potencionálnymi voličmi. Je jasné z predchádzajúcich argumentov, že v rámci autorského zákona máte veľkú znalostnú medzeru. A tak Vám odporúčam si prečítať tri paragrafy a to číslo 12., 18 a 22 Autorského zákona 185/2015 Z.z. o právach autora (Tento zákon ste prerokovávali aj Vy ako poslankyňa, tak by ste ho mali ovládať, žiaľ opak je pravdou! Tu je dôkaz o tom, ako sa amatérsky a povrchne podieľate za naše peniaze na tvorbe zákonov!!!). Ak to nepochopíte, tak by ste mali vedieť, keďže ste pracovali ako redaktorka v televíziach, čo znamená v záverečných titulkoch relácie c v krúžku. Len na vysvetlenie. C v krúžku znamená autorstvo a bez písomného súhlasu tohto subjektu teda autora, nemá nikto právo reláciu uverejniť. A ak autor napíše, že si nepraje jeho zverejnenie, tak to je zákon (Iba pre Vás asi niečo nepodstatné. Veď ste zákon nedávno pri priznaní majetku porušili, čo Vám bolo pred kamerami „úprimne ľúto“.), pani poslankyňa. A keďže pán Danko, ako autor si nepraje jeho zverejnenie, tak tomu nepomôže ani Generálna prokuratúra, ani možno aj Vami zburcovaní študenti Univerzity Mateja Bela a ani Donald Trump, ani večne živý Lenin, ani pápež. Čudoval by som sa, ak by strážca zákonov Generálna prokuratúra rozhodla inak! Zákony sú jednoducho zákony. A predseda parlamentu Danko má absolútne právo neuverejňovať svoje dielo!

Poslankyňa a podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová ,ešte raz Vás dôrazne žiadam: Starajte sa za naše peniaze o dôležité sociálne veci a nie o somariny, ktoré pomôžu iba vašej sláve a nepodstatným škandálom a nie blahu slovenských občanov. Ak to nemienite rešpektovať odíďte z nášho zákonodárneho orgánu do detektívnej kancelárie. Neviem však, či by ste sa s vašim právnym vedomím v nej uživili.“

Pavel Jacz

„Česť vašej práci pasúdruh Kiska! Odpočívajte v pokojnom prezidentskom dôchodku! “ Najväčšie politické zlo konečne odpochodovalo!

10.08.2020

Včerajší snem strany Za ľudí potvrdil, že jej predseda exprezident v politike oficiálne skončil. Fakticky to bolo už po povolebnom obede na hrade, keď mu na prvom koaličnom rokovaní asi Kollár vyčistil svedomie za kydanie u prezidentky. Na nasledujúcom vyhlásení bolo vidieť, aký bol červený od rozčúlenia a pripomínal pravého Indiána, alebo maďarskú červenú papriku. [...]

Priesvitnosť odloženého rozhodnutia procesu roka s Kočnerom a spol.

05.08.2020

Včerajšie rozhodnutie senátu Špecializovaného trestného súdu pod vedením sudkyne Sabovej ma ani tak neprekvapilo. Asi sa v niektorom z členov ozvala sudcovská česť a dohadujú sa o dvoch možných a zásadných verdiktoch. Odsúdiť Kočnera a Zsuzsovú na 25 rokov, alebo doživotne, ktorému drukuje jedna strana, alebo v druhom prípade oslobodiť pre nedostatok dôkazov, alebo [...]

„Hrdina“ Lukáš Kyselina, pardon Kyselica „poctivo“ pokračuje v rozleptávaní vládnej koalície.

04.08.2020

Prednedávnom vládočlenka Remišová oznámila obrovský škandál – slovenské Watergate s malými krabičkami so zázračnou mocou. A tak síce tiktokovo-naivne, ale so zdvihnutou hlavou a poctivo to verejne udala a štyria nevinní mali štvordňovú celo-dovolenku. To, že sa tiktokherečka strápnila, vieme všetci. No ani sama nevedela, že sa v nej prejavilo jasnovidectvo. Bosorky [...]

migranti, polícia

Polícia v Bratislave zadržala dvoch mužov, pravdepodobne migrantov z Maroka

11.08.2020 17:58

Muži mali podľa oznámenia na moste Lafranconi vyskočiť z návesu nákladného vozidla.

Trump / Oblek / Diplomacia / Diplomat /

Šándor: Vyhostenie ruských diplomatov je primerané riešenie

11.08.2020 17:40

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť na Slovensku v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Donald Trump

Trump spojil ukončenie druhej svetovej vojny so španielskou chrípkou

11.08.2020 17:16

Nemenovaný predstaviteľ Bieleho domu neskôr povedal, že americký prezident v súvislosti so španielskou chrípkou pravdepodobne hovoril o prvej svetovej vojne.

Južná afrika, baníci

Traja ľudia v africkom Burundi dostali 30 rokov za hádzanie kameňov na prezidentský konvoj

11.08.2020 15:23

Podľa mnohých Burunďanov je hanba viniť "obyčajných vidiečanov" zo snahy zabiť prezidenta.