Založ si blog

Otvorene o kabarete Lucie Ďurišovej Nicholsonovej

Opäť sme svedkami „inteligentnej“ bizarnej situácie. Tentoraz je to diplomová práca Andreja Danka. Čítať ju alebo nečítať. Iba stredoškolsky vzdelaná poslankyňa a zároveň podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová včera opäť excelovala. Ostentatívne pred televíznymi kamerami podala trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru v súvislosti s nezverejnením diplomovej práce predsedu NRSR JUDr. Andreja Danka.

Poslankyňu Ďurišovú Nicholsonovú musí poriadne škrieť, že nielen drvivá väčšina poslancov, ktorých komanduje, má vysokoškolský diplom a mnohí aj s titulom pred menom a aj jej predseda Andrej Danko. Musí to byť naozaj veľmi frustrujúce. Nuž, ale to je rozhodovanie SAS. Pripomína mi to kádrovú politiku a časy z minulého režimu, kde sa nevzdelanci s príslušnosťou KSČ z robotníckej triedy ( angažované kádre krajčír, traktorista, úradník, kurič, bagrista, zvárač, murár, inštalatér atď.) stali riaditelia, ministri, tajomníci atď. a rozhodovali o osude vtedajšieho Československa. Ešte dobre, že pre ňu nepriaznivo a pre nás kladne zvážila svoju kandidatúru na prezidentku Slovenskej republiky,(Podľa nej sa taká ponuka nikdy neodmieta!), ktorú predostrela v diskusii 13.decembra 2017.

Nezverejnenie diplomovej práce predsedu parlamentu je momentálne, podľa poslankyne Ďurišovej Nicholsonovej, jeden z najväčších problémov spoločnosti. Preto Vám otvorene píšem a chcem pripomenúť nasledovné:

„Viete pani poslankyňa venujúca sa vraj prioritne sociálnym problémom obyvateľov Slovenskej republiky, ste platená aj z mojich daní. Neviem, ako lepšie sa mi bude lepšie žiť a ako sa najem z toho, že si Vy aj za moje peniaze chcete prečítať diplomovú prácu vášho predsedu? Asi veľmi, veľmi chcete napísať diplomovku aj Vy. A tak sa asi čomusi chcete priučiť. Na to ste mali myslieť za mladi, aby ste vyštudovali vysokú školu aj Vy. No, na to ste asi nemali, ale hlavne, že za peniaze daňových poplatníkov Vás zaujímajú iba škandály za každú cenu a závisť v tejto téme, rovnako ako dlhotrvajúca frustrácia z opozičného života Vás ženie k predvádzaniu sa pred potencionálnymi voličmi. Je jasné z predchádzajúcich argumentov, že v rámci autorského zákona máte veľkú znalostnú medzeru. A tak Vám odporúčam si prečítať tri paragrafy a to číslo 12., 18 a 22 Autorského zákona 185/2015 Z.z. o právach autora (Tento zákon ste prerokovávali aj Vy ako poslankyňa, tak by ste ho mali ovládať, žiaľ opak je pravdou! Tu je dôkaz o tom, ako sa amatérsky a povrchne podieľate za naše peniaze na tvorbe zákonov!!!). Ak to nepochopíte, tak by ste mali vedieť, keďže ste pracovali ako redaktorka v televíziach, čo znamená v záverečných titulkoch relácie c v krúžku. Len na vysvetlenie. C v krúžku znamená autorstvo a bez písomného súhlasu tohto subjektu teda autora, nemá nikto právo reláciu uverejniť. A ak autor napíše, že si nepraje jeho zverejnenie, tak to je zákon (Iba pre Vás asi niečo nepodstatné. Veď ste zákon nedávno pri priznaní majetku porušili, čo Vám bolo pred kamerami „úprimne ľúto“.), pani poslankyňa. A keďže pán Danko, ako autor si nepraje jeho zverejnenie, tak tomu nepomôže ani Generálna prokuratúra, ani možno aj Vami zburcovaní študenti Univerzity Mateja Bela a ani Donald Trump, ani večne živý Lenin, ani pápež. Čudoval by som sa, ak by strážca zákonov Generálna prokuratúra rozhodla inak! Zákony sú jednoducho zákony. A predseda parlamentu Danko má absolútne právo neuverejňovať svoje dielo!

Poslankyňa a podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová ,ešte raz Vás dôrazne žiadam: Starajte sa za naše peniaze o dôležité sociálne veci a nie o somariny, ktoré pomôžu iba vašej sláve a nepodstatným škandálom a nie blahu slovenských občanov. Ak to nemienite rešpektovať odíďte z nášho zákonodárneho orgánu do detektívnej kancelárie. Neviem však, či by ste sa s vašim právnym vedomím v nej uživili.“

Pavel Jacz

Čaputová: „Ja som zmena! „

18.03.2019

Chceme zmenu bolo a je hlavné motto prezidentskej kampane a výsledkov prezidentských volieb. Tvrdili to najmä opozičné strany (Matovič, Sulík, Beblavý a ďalší), ďalej kandidáti Mistrík, viac »

Vyhlasujem súťaž na všetky prepísané Bašternákove majetky!

15.03.2019

Na úvod vtip, z ktorého sa budem odvíjať. Viete, aký je rozdiel medzi sliepkou a Slovákom? Žiadny! Sliepka znáša vajcia a Slovák všetko. Áno. Slováci znesú všetko. Znesú bezbrehé zvyšovanie viac »

Klus so Sulíkom v nedeľu perlili, škandalózna hra bola aj v Markíze.

12.03.2019

Z nedeľňajších debatných krúžkov na televíznych obrazovkách mal určite skoro každý postarané o trpkú chuť k obedu. Avšak dobrú náladu a aj chuť mal ten, kto tieto kecičky berie s humorom. viac »

noviny, periodická tlač, periodikum,

Mediálny výbor súhlasí so znovuzavedením práva na odpoveď pre politikov

21.03.2019 15:10

Právo na odpoveď aj pre verejných činiteľov bolo zavedené v 2008 počas prvej vlády Fica. V roku 2011 počas kabinetu Radičovej bol tento inštitút pozmenený.

pellegrini, lajčák,

Pellegrini bude rokovať s Gajdošom a Lajčákom o dohode o obrannej spolupráci s USA

21.03.2019 15:06

Šéf diplomacie Lajčák hovorí, že žiadna zmluva zatiaľ nie je na stole.

kauza B.A. Haus, kauza Bašternák, Bonaparte,

Ak pôjde byt v komplexe Bonaparte do dražby, Fico ho nekúpi

21.03.2019 15:03

Byt Ficovi prenajíma podnikateľ Bašternák, ktorého minulý týždeň odsúdili na nepodmienečný päťročný trest.

Čaputová Bugár voľby diskusia kandidátov na prezidenta SR 2019

Most-Híd odporúča svojim sympatizantom voliť Čaputovú

21.03.2019 14:34

Zuzana Čaputová sa stretne v druhom kole s Marošom Šefčovičom.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 332607x
Priemerná čítanosť článkov: 4210x

Autor blogu

Kategórie