Založ si blog

Otvorene o kabarete Lucie Ďurišovej Nicholsonovej

Opäť sme svedkami „inteligentnej“ bizarnej situácie. Tentoraz je to diplomová práca Andreja Danka. Čítať ju alebo nečítať. Iba stredoškolsky vzdelaná poslankyňa a zároveň podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová včera opäť excelovala. Ostentatívne pred televíznymi kamerami podala trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru v súvislosti s nezverejnením diplomovej práce predsedu NRSR JUDr. Andreja Danka.

Poslankyňu Ďurišovú Nicholsonovú musí poriadne škrieť, že nielen drvivá väčšina poslancov, ktorých komanduje, má vysokoškolský diplom a mnohí aj s titulom pred menom a aj jej predseda Andrej Danko. Musí to byť naozaj veľmi frustrujúce. Nuž, ale to je rozhodovanie SAS. Pripomína mi to kádrovú politiku a časy z minulého režimu, kde sa nevzdelanci s príslušnosťou KSČ z robotníckej triedy ( angažované kádre krajčír, traktorista, úradník, kurič, bagrista, zvárač, murár, inštalatér atď.) stali riaditelia, ministri, tajomníci atď. a rozhodovali o osude vtedajšieho Československa. Ešte dobre, že pre ňu nepriaznivo a pre nás kladne zvážila svoju kandidatúru na prezidentku Slovenskej republiky,(Podľa nej sa taká ponuka nikdy neodmieta!), ktorú predostrela v diskusii 13.decembra 2017.

Nezverejnenie diplomovej práce predsedu parlamentu je momentálne, podľa poslankyne Ďurišovej Nicholsonovej, jeden z najväčších problémov spoločnosti. Preto Vám otvorene píšem a chcem pripomenúť nasledovné:

„Viete pani poslankyňa venujúca sa vraj prioritne sociálnym problémom obyvateľov Slovenskej republiky, ste platená aj z mojich daní. Neviem, ako lepšie sa mi bude lepšie žiť a ako sa najem z toho, že si Vy aj za moje peniaze chcete prečítať diplomovú prácu vášho predsedu? Asi veľmi, veľmi chcete napísať diplomovku aj Vy. A tak sa asi čomusi chcete priučiť. Na to ste mali myslieť za mladi, aby ste vyštudovali vysokú školu aj Vy. No, na to ste asi nemali, ale hlavne, že za peniaze daňových poplatníkov Vás zaujímajú iba škandály za každú cenu a závisť v tejto téme, rovnako ako dlhotrvajúca frustrácia z opozičného života Vás ženie k predvádzaniu sa pred potencionálnymi voličmi. Je jasné z predchádzajúcich argumentov, že v rámci autorského zákona máte veľkú znalostnú medzeru. A tak Vám odporúčam si prečítať tri paragrafy a to číslo 12., 18 a 22 Autorského zákona 185/2015 Z.z. o právach autora (Tento zákon ste prerokovávali aj Vy ako poslankyňa, tak by ste ho mali ovládať, žiaľ opak je pravdou! Tu je dôkaz o tom, ako sa amatérsky a povrchne podieľate za naše peniaze na tvorbe zákonov!!!). Ak to nepochopíte, tak by ste mali vedieť, keďže ste pracovali ako redaktorka v televíziach, čo znamená v záverečných titulkoch relácie c v krúžku. Len na vysvetlenie. C v krúžku znamená autorstvo a bez písomného súhlasu tohto subjektu teda autora, nemá nikto právo reláciu uverejniť. A ak autor napíše, že si nepraje jeho zverejnenie, tak to je zákon (Iba pre Vás asi niečo nepodstatné. Veď ste zákon nedávno pri priznaní majetku porušili, čo Vám bolo pred kamerami „úprimne ľúto“.), pani poslankyňa. A keďže pán Danko, ako autor si nepraje jeho zverejnenie, tak tomu nepomôže ani Generálna prokuratúra, ani možno aj Vami zburcovaní študenti Univerzity Mateja Bela a ani Donald Trump, ani večne živý Lenin, ani pápež. Čudoval by som sa, ak by strážca zákonov Generálna prokuratúra rozhodla inak! Zákony sú jednoducho zákony. A predseda parlamentu Danko má absolútne právo neuverejňovať svoje dielo!

Poslankyňa a podpredsedníčka NRSR Lucia Ďurišová Nicholsonová ,ešte raz Vás dôrazne žiadam: Starajte sa za naše peniaze o dôležité sociálne veci a nie o somariny, ktoré pomôžu iba vašej sláve a nepodstatným škandálom a nie blahu slovenských občanov. Ak to nemienite rešpektovať odíďte z nášho zákonodárneho orgánu do detektívnej kancelárie. Neviem však, či by ste sa s vašim právnym vedomím v nej uživili.“

Pavel Jacz

Kočner sa stal zrazu Bohom. Je to na zvracanie.

16.08.2019

To, čo sa odohralo včera vďaka uniknutým správam z Kočnerovho mobilu bolo naozaj čosi hnusné a špinavé. Reakcie na neoverené správy museli zdvihnúť všetkých triezvo zmýšľajúcich ľudí viac »

Ekologická progresívnosť postupuje aj do Bratislavy. Zmysel, alebo nezmysel elektromobilov?

15.08.2019

V Bratislave máme na dvoch najdôležitejších postoch progresívca a sasoľanku - na Magistráte a v Starom meste. A čo konkrétne urobili zatiaľ pre ľudí? Musel by som asi veľmi hľadať okrem viac »

Čo nám to len vytrúbil Truban – náš nový „hrdina“ !

12.08.2019

To, čo sa nám dostalo a derie sa do parlamentu je naozaj na zamyslenie sa. Ale máme vždy vládu ako odraz nášho ovplyvňovaného zmýšľania a následného konania. Dve videá nám urobili z nádejného viac »

Národná rada, stožiar

Hlinov odkaz Dankovi: KDH vyvesilo na vlajkový stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku

19.08.2019 14:52

KDH tak reagovalo na iniciatívu predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý dal pred NR SR postaviť stožiar so štátnou vlajkou.

euro, bankovky, peniaze

Nad Nemeckom sa vznáša hrozba recesie

19.08.2019 14:29

Nemecká ekonomika by mohla v lete opäť klesnúť, keďže priemyselná produkcia sa znižuje pre nedostatok nových objednávok.

migrant dieťa deti tábor

Nemecko po prvý raz prevzalo deti svojich občanov bojujúcich za IS v Sýrii

19.08.2019 14:23

Berlínsky správny súd v júli rozhodol, že vláda musí príbuzných bojovníkov IS prijať naspäť do vlasti.

európska konferencia, tomislav dončev,

Bulharský vicepremiér: Sankcie proti Rusku nie sú založené na emóciách

19.08.2019 14:00

"Európska únia má veľa členov a niekedy je skutočne zložité nájsť záujmy, ktoré ich spoja. Západ a východ únie však majú viacero spoločných cieľov.“