Založ si blog

Šimečka musí mať na krku meč, keď sa dokázal tak ponížiť.

Pripadalo mi to, ako keď mi príbuzná bublino-mozgového trustu bývalej koalície všenevedky Remišovej povedala o nej, že je to veľmi inteligentná osoba. A tak som sa jej opýtal, prečo to nedá znať na televíznej obrazovke? Dotyčná osoba okamžite bez odpovede zmizla (asi ako Šimečka spred mikrofóna Vincourekovej, keď chcela vedieť, čo v jeho ponímaní katastrofa znamená) a viac som ju nevidel. Asi sa mi už vyhýba.

V tejto súvislosti vidím aj predsedu PS Šimečku, ktorý sa hrdí absolvovaním Oxfordu za cudzie peniaze a pritom jeho reálne politické znalosti o Slovensku sa veľmi nezhodujú s absolvovaním tejto prestížnej školy. Ak by totiž logicky rozmýšľal, mal v sebe hrdosť a nechcel sa zhodiť pred národom, tak by uznal svoju porážku, zablahoželal víťazovi volieb a zmieril sa s tým, že bude iba šéfovať najväčšej opozičnej strane. Namiesto toho naivne útočil na víťaza volieb. Použival klišé z dielne vraj demokratických strán a tak strašil katastrofou na Slovensku, ak SMER zostaví vládu a podlizoval sa Hlasu. Jeho pyrhova ponuka Hlasu nemá na celom svete paralelu. To naozaj dokáže len papolitik a ešte aj amatérsky elév, ktorý je buď naivno – hlúpy, alebo má na krku mecenáško-liberálno-sorošovský meč. Beriem to aj ako verejnú formu úplatku ponúknuť strane s menšou podporou lojálne funkciu premiéra, len aby ho ovplyvnil a samozrejme je to aj podvod na voličov Progresívneho Slovenska. A to všetko len preto, že chcel držať opraty Slovenska v rukách, ale až ako druhý v poradí za slabšou stranou!!!

A ako sa len Šimečka po pre neho zápornom oznámení Pellegriniho obrátil. Ako malý rozčertený chlapec, ktorý nevie prijať porážku a chytá z dosiahnutého nechceného frustráciu. Aj preto vylial špinu na Pelegriniho Hlas ako urazený chlapček (Spomínam si na svoje 5-te narodeniny, keď som nedostal vytúženú hračku a tú čo som dostal ako darček, som od zlosti zahodil, no po 10 minútach vyurážanosti som sa s ňou začal hrať) a hneď spomenul Pellegriniho prázdne výhovorky. Škoda, že sa nepozrel do vlastných radov a nehľadal chyby v sebe a vo svojom agresívnom orchestri s totálne neznámymi hráčmi z C či D tímov liberklubu, ale najmä v „najlepšom“ programe, kde je termín budúcnosť liberálne zaklínadlo. Zo Šimečkovch slov som po celý čas kampane nepočul okrem pretláčaných hodnotových otázok nič konkrétneho, čo by sa dotýkalo zlepšenia života ľudí. A tento detinský naivák bez skúseností zo samotného slovenského života a bez aury osloviť okrem zdavovaných mladých neskúsených voličov túžil vládnuť???

Nuž, mecenáši Progresívneho Slovenska: Už po štvrtý raz ste vybrali predsedu strany, ktorý vám nepriniesol vytúžené výsledky neobmedzených nemožností, ktoré by ste mohli potom v biznise využívať! Pritom sme mohli počuť, že zloženie PS je výlučne z najlepších odborníkov . Neviem, či bude stačiť vymeniť trénera, alebo nakúpiť opäť nových hráčov, ale schopných konkurovať skutočným politikom!

No a labutiu obchodnícku ponuku od Sulíka, ktorá sa vraj nedá odmietnuť, zamkli do pazúrov sokoly a mazali s ňou kade ľahšie!!!

Pavel Jacz

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

21.11.2023

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi [...]

Niektoré média hlavného prúdu a žltá tlač sú po novom zatiaľ v ofsajde. Zostanú v ňom?

04.11.2023

Vyše tri a pol roka najzúrivejších útokov na opozíciu a predtým ešte dlhodobo aj na koalíciu vyústili po voľbách do izolovanosti. Tri a pol roka sme čítali, počúvali a videli niekedy absolútne klamstvá. Poslanca Blahu za SMER pre jeho názory televízne a rozhlasové diskusné relácie mainstreamu absolútne ignorovali. Dokonca, keď raz prišiel ako náhrada do Slovenského [...]

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

25.10.2023

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.