Založ si blog

Moderátor TA 3 Iliev nám káže, čo si máme myslieť a čomu neveriť! Začína to byť, ako v socializme!

Na úvodnej stránke blogov pravdy ma už jedenásty mesiac blokujú. Ak sa Vám páči tento komentár, upozornite na neho známych. Vďaka.

Relácia TA3 V politike úvodným predslovom moderátorov pred rozhovormi začala politicky ovplyvňovať názor diváka. Pokiaľ ostrieľaný Dírer sa snaží trafiť klinec po hlavičke, neskúsený Iliev si myslí, že jeho komentáre, v ktorých ako samozvaný hovorca homosexuálov (Nikdy nezabudne aspoň slovíčkom spomenúť tú jeho „veľmi utláčanú“ komunitu LGBTIQ…++++) nás nezabudol v nedeľňajšej relácii propagandisticky presvedčiť ako hlasná trúba súčasného režimu o tom, čomu musíme veriť a čo si máme myslieť. Iliev má asi patent na rozum, keď nám s absolútnou istotou vtláča do hláv svoj a samozrejme názor EU. Je to doslova „hotový Boh“!  Áno „demokratický“ a angažovaný moderátor Iliev je viac innnnn a coooool ako špičky Európskej únie a celá liberálna sorošovina. Možno z neho bude raz aj náš premiér, ktorý to tu potom obráti všetko na ruby (rozumej väčšina bude menšinou a opačne!). Takých, ktorí si svojimi rečičkami (A dotyčnému je jedno, či hovoria to, čo by sme si mali myslieť, či trepe klamstvá, alebo hovorí pravdu – veď ide o účinok!!!) dláždili cestu k vrcholu, bolo v histórii v Európe veľa. Spomeňme nacistických vodcov v Nemecku, Španielsku a v centre jeho vzniku v Taliansku a ďalších. Nemusíme ísť ďaleko. Aj u nás zabrali rečičky, vybudujeme komunizmus, kde bude všetko zadarmo – KSČ, o cca 10-15 rokov tu bude Švajčiarsko – Mečiar, švajčiarske platy a neprivatizácia strategických podnikov – Dzurinda, ktorý asi cíti dlžobu sľubu a tak sa chystá vrátiť z politického dna, 10 rokov sľubované 13-te dôchodky – Fico, no a najnovší prípad psychopata Matoviča, ktorý trepal všetko možné a štvrtina Slovákov mu hlúpo naletela. Dva krát sa z toho nepoučil náš bratský český národ, kde nastalo rovnaké komediálno-smutné politické rodeo ako u nás. A to naša dáma Zuzanka nezaváhala ani na sekundu a nasadla do nami plateného auta a ešte pred koncom volieb si vyšla na „tajňáša“ do Prahy ako prekvapenie za novozvoleným Pavlom s gratuláciou („Pavel vyhrál s náhodne rovnakým pomerom celých percent, 58:41 ako Čaputová a Macron – pozoruhodné, však?) a prišla bez darčeka. Mohla mu darovať aspoň ozbrojenú valašku s parenicou. Ale dostala košelu – pruhovanú flanelku. Pripadala mi presne ako podľa „protokolu“ pionierka za socializmu. Škoda, že mu nedarovala už aj vyrazené mince s jeho podobizňou. Žiaľ, nemohla, lebo mince sa objavili až včera. Ako to len počas dvoch dní stihli od kresby až po vyrazenie??? Kam sa hrabú minciari z Albiónu, ktorí dokázali mince s kráľom Karolom vydať po vyše dvoch – troch mesiacoch!?!? Rýchle české ručičky však zvládnu všetko.

S pruhovanou flanelkou bude mať Zuzanka Pavela a jeho obojpohlavnú spravodajsko-vojenskú i politickú minulosť stále pri sebe a nebudem sa čudovať, ak v nej bude aj spávať, aby do nej vošlo Pavelovo tvrdé vojenské zmýšľanie.

Vráťme sa však k moderátorovi Ilievovi, ktorý nám božsky zdôrazňuje, čo si máme myslieť. V jeho úvodnom nedeľňajšom entrée povedal po útrapách v koncentračných táboroch nasledovné: „…Tábor Osviečim oslobodila Červená armáda. Armáda, ktorá bojovala proti skutočným nacistom. Vladimír Putin už takmer rok pustoší Ukrajinu pod zámienkou boja proti neonacistom. NEVERTE TOMU, TO JE LEN PROPAGANDA!!!…“ Nemyslím si, že Iliev nečíta aj internetové správy. A nemyslím si, že moderuje bez všeobecných informácií zo všetkých kanálov. Je však jasné, že sa nás snaží usmerňovať. Určite videl vytetované hákové kríže a portréty Hitlera na telách zajatých členov práporu Azov z Azovstalu, určite vie o tom, že v Kyjeve i ďalších mestách odstraňujú sochy ruských umelcov a zakazujú používať ruský jazyk (to je to isté, ako fašisti ničili sochy a pálili za Hitlera a Mussoliniho knihy s inou ideológiou) a namiesto nich osadzujú sochy odsúdených nacistov Banderu a Meľnyka. Že by nevidel fotografie ukrajinských tankov pokreslených znakmi ss a hákovými krížmi, rovnako ako uniformy ukrajinských vojakov s našitými znakmi SS i krížmi nacistov, že by nevidel heilovanie ukrajinských detí v školách a vojakov? Že nevie, čo sa stalo vďaka Pravému sektoru v roku 2014 v kultúrnom dome v Odese, ale i v Buči, čo pripisujú Rusom, hoci jeden ukrajinský vojak 1. marca nakrúcal z auta video, ktoré pustil do sveta, ako oslobodili Buču a jazdili po cestách, kde sa o dva dni objavili zastrelení civilisti a najnovšie zavraždených zajatých asi 10-tich ruských vojakov, ktorí ležali na bruchu strelami zo zadu? Ani to sa nezhoduje pán Iliev sa nacistickými praktikami, ako aj kastrácia za živa vyše sto zajatých ruských vojakov? Tak potom, čo je to? Terorizmus, alebo úprimná láska? Veď Vy bežne nazývate fašistom Kotlebu, ktorého odsúdili len za čísla, ktoré predtým, ako to nejaký historik dostal na svetlo sveta, 98-99 percent Slovákov ani nechápalo.

Takže pán Iliev, ak sa odhodláte k nejakej kritike, najskôr si overte všetky fakty a potom strieľajte. Vojnu odsudzujem aj ja, ale na rozdiel od Vás sa držím faktov, nezamlčujem, nedezinformujem a netlačím do hláv divákov to, čo chcem, aby si mysleli. Spomínané nie je jediná nepravdivá skutočnosť, ktorú ste nám odmoderovali. Vaša novinárska česť a etika sa totiž z Vás musela už dávnejšie vypariť. Ani jedna z nich už tú faloš vo vašom zmýšľaní nevydržala.

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.