Založ si blog

Ako si včera Čaputová protirečila a odhalila chyby v zmluve s USA, pričom ponúkla iba zle prišitú záplatu.

To, čo včera predviedla prezidentka Čaputová, sa rovná počínaniu hláv štátov s diktátorskými praktikami a nie k demokratickej krajine. Bolo evidentné, ako si protirečila. Najskôr sa s neomylným prejavom kajala pred zmluvou, s ktorou jednoznačne súhlasila a následne odhalila chyby zmluvy, ktoré aktérom všetci vytýkali, keď pripojila interpretačnú doložku. A tá poukazuje na vážne nedostatky v zmluve. Interpretačná doložka nie je zmluva, iba zdrap papiera, ktorý Američania vôbec nemusia rešpektovať! Prečo sa takto aj podľa samotnej prezidentky k zlej zmluve postavila Čaputová? Prečo ju nevrátila na prepracovanie naspäť do rokovacieho procesu, keď mala sama pripomienky? Prečo sa vyhla odobreniu na Ústavnom súde SR s odvolaním sa na poradcov, ktorým dala za pravdu a ktorí určite neboli objektívne naladení? Prečo aj ona odignorovala vyše 30 pripomienok k zmluve Generálneho prokurátora Žilinku? Kam sa vlastne ponáhľala?

To sú otázky, na ktoré pozná odpoveď iba naša „americká prezidentka“ Susan Tchaput. Je neuveriteľné, ako si s národom Slovenským vytrela zadnicu. Takáto je teda slovenská prezidentka!!! Pred občanmi sa doslova „vyzliekla“ so svojím zapredanstvom do naha!

Verím, že to obyvateľom trkne a pôjdu sa vyjadriť v referende, aby takáto škodná zmluva pre Slovensko stratila platnosť, pretože to nebude iba 10 rokov trvania zmluvy za chudobných 100 miliónov. Určite prídu ďalšie v tichosti prepašované dodatky k zmluve a nebudeme sa ani diviť, čo tu budú stvárať cudzí vojaci. Bude nás to stáť oveľa viac a môže to stáť aj životy nás všetkých, ak sa rozhorí vojenský konflikt, ktorému táto zmluva len prikladá ešte navyše do ohňa . Možno si to Naď, Korčok, Krupa, Čaputová a jej právnici i všetci tí, ktorí drukujú tejto zradcovskej zmluve uvedomia, až keď bude neskoro, keď sa ráno neumyjú ani v studenej vode, keď nebudú môcť telefonovať s rodinou, nezasurfujú si na internete, nebudú mať teplo v dome a nekúpia si ani jedlo, aby zaplnili vyhladnuté žalúdky a budú sa báť vôbec vyjsť na ulicu! A predovšetkým, keď už nikdy neuvidia svojich príbuzných, ak vôbec zostanú nažive!

Je mi zle a zároveň aj smutno, že máme vo vláde takto zmýšľajúcich vojnových jastrabov zakrývajúcich sa za bezpečnosť Slovenska a pripomínajúcich praktikami komunistických zanietencov smerom na opačnú stranu. Ale opakujem, čo sme si vo voľbách vypražili, tak si to aj spapkajme. Verím, že sa ľudia poučia a v nasledujúcich voľbách už nikdy nebudú voliť proti niekomu, voliť klamárov, podvodníkov, farizejov a nevzdelancov, alebo sa rozhodnúť podľa toho, ako volí ich zadubený okruh známych, ale podľa svojho uváženia a teraz predovšetkým nenechajú prepadnúť referendum!

Pavel Jacz

Pani prezidentka, Vaše pôsobenie vo funkcii nie je výzva, ale problém.

13.05.2022

Minulotýždňová spanilá púť našej prezidentky v masmédiách odštartovala v relácii TV Joj Na hrane a pokračovala v Sobotňajších dialógoch Slovenského rozhlasu. Počuli sme našu hlavnú veliteľku ozbrojených síl, ako po troch rokoch hodnotila svoje pôsobenie. Spomínala pandémiu a teraz vojnu, ako výzvy. Výzvu ako na čo? Na boj? Na vojnu? Nie sú to náhodou problémy, [...]

Po názornej ukážke Harabína z 9. mája na bratislavskom Slavíne som dostal fantastický podnikateľský nápad.

11.05.2022

Internetom sa rozšírilo video o tom, ako bránili Dr. Harabinovi položiť kvety k pamätníku obetiam Červenej armády, ktorá sa postarala o to, aby nás fašisti nevymazali z mapy a aby sme vôbec existovali. Na Slavíne sa totiž stretli podporovatelia Ukrajiny, ktorí si prenajali pamätné miesto za asistencie polície na demonštráciu proti Rusku a vojne na Ukrajine. Dobre ste [...]

Matovič a Žiak: Prečo by mal mať poslanec Fico iné postavenie a práva ako normálny občan?

03.05.2022

Zaujímavú vetu z titulku opakovane počúvame od začiatku stíhania Fica nielen z nedeľňajších televíznych diskusií,. Počuli sme ju od vládnej koalície mnoho krát. Je to veta, s ktorou plne súhlasím. To, že je to zničujúci boj Matovičovej koalície s opozíciou netreba vysvetľovať. To je každému normálne zmýšľajúcemu človeku jasné. A komu to jasné nie je, tak toho [...]

kolíková

Kolíková sa zaoberá reakciou šéfa Okresného súdu Bratislava III na postup NAKA

18.05.2022 18:42

Príslušníci NAKA-východ sa mali 25. apríla dožadovať na súde spisu obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Gröhling

Gröhling označil voľnočasové poukazy za nezodpovedné hazardovanie s financiami

18.05.2022 18:19

Minister školstva by rád podporil voľnočasové aktivity detí, avšak len vtedy, keď bude vyriešený hlavný čas, ktorý trávia v školách.

Russia Ukraine Mariupol

Rozhodne o zajatcoch z Azovstaľu Putin?

18.05.2022 17:49

Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.

Michal Hrušík

Slovenský diplomat zahynul pri splave rieky v Bosne a Hercegovine

18.05.2022 17:49

Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 2633183x
Priemerná čítanosť článkov: 7907x

Autor blogu

Kategórie