Založ si blog

V akom slovenskom špekulostane a zlodejistane to len žijeme? !! ! Biolevox Neuro, TopShop, Rovus, Studio Moderna, Bosch, Black&Decker, a ďalšie značky sú toho dôkazom.

Dennodenne sa presviedčame, ako mnoho ľudí chce ošklbať štát, ošklbať ľudí , ošklbať všetko, čo zhliadnu a čo je možné ošklbať. Je však pravda, že človek má v génoch zakódované kradnutie a ak je možnosť, prečo by tak neurobil a „neprevzal či nepožičal“ si niečo cudzie. V týchto dňoch sa rozšírila správa, ako si z pandemickej pomoci urobilo množstvo podnikateľov zárobkový podnik. Veď si povedali, vyskúšame a všade je taký bordel, že na to nemusia prísť a ak prídu, vrátime. Zatiaľ nám to môže zarábať na úrokoch. A tak sa aj stalo. Nadácia Zastavme korupciu odhalila niekoľkých podvodníckych podnikateľov, ktorí si vyžiadali od štátu desaťtisícové dotácie na malé firmyčky a mini pozemky. Keď ich na to upozornili, tak to okamžite vrátili.

To znamená niekoľko faktorov:

1. Vyskúšali sme ostražitosť štátnych inštitúcii.

2. Ošmekli sme štát, ale nevyšlo to.

3. Zarobili sme na úrokoch.

4. Ak sa nám nič nestane, vyskúšame okradnúť štát aj nabudúce. (Kto vie, koľko krát štát predtým ošmekli na daniach, keď sú schopní takto zneužívať štát.. To sú jasné tipy na kontrolu).

5. Koľko je takýchto podnikateľov, ktorým je zlodejina „vzhúru dána“!!!

Takýchto podnikateľov nájdeme na každom kroku, pretože tresty za podvody sú iba pre nevyvolených. Viď udavač Makó, o ktorého podvodoch  už vyšla aj kniha. .

Teraz spomeniem verejné klamanie ľudí. Tentoraz ide o farmaceutickú  firmu, skôr by som povedal distribučnú firmu pharco.s.r.o, ktorá už vyše štyri mesiace sponzoruje televízne športové spravodajstva so svojimi „výživovými“ výrobkami. Teda v najlukratívnejší časoch s predstavou, že najviac divákov, ktorí uveria ich zavádzajúcim reklamám bude najviac. Predsa len fenomén šport sleduje viac jednoduchších ľudí, ako politické správy.

Skoro každý, kto prejde chemoterapiou dostáva neuropatiu na chodidlách. Je to odumieranie končekov nervov a znecitlivuje to podkožie na chodidlách. Neprekáža to pri chôdzi, ale keď si vyložíte nohy, alebo si ľahnete, máte pocit, ako keby ste mali pod kožou chodidla 1 mm papiera. Niekto má aj horšie stavy. Lekári si s tým zatiaľ nevedia rady. A tak sa každý, kto túto mini nepríjemnú záležitosť má, pozerá s nádejou na každú jednu novinku, ktorá by mu mohla pomôcť. Zhodou okolnosti aj dvaja moji známi si v televízii reklamovaný Biolevox Neuro – výživový doplnok na obnovu nervov a neuropatiu tiež kúpili. Jedno balenie koštuje na mesiac 28 Euro. Keď som ho otvoril prečítal som si v pribalenom návode na užívanie nežiadúce účinky a začal som brať tablety podľa inštrukcii. Ani po týždni som necítil žiadne vylepšenie, tak som si prečítal celý návod. Je tam čosi o obnove nervov, ale o neuropatii, ani na obale nebolo ani chýru ani slychu. To znamená, že nielen ja, ale všetci, čo si kúpili tento výrobok naleteli na klamstvo reklamy. Musím povedať, že výživový doplnok mi neublížil, ale nezlepšil stav ani o tisícinu milimetra. A to isté platí aj o mojich dvoch známych a myslím si, že všetci, ktorí si tento falošný výživový doplnok kúpili, vyhodili necelých 30 Euro von oknom

Firma pharco s.r.o. (podľa ORSR sú majiteľmi manželia veterinárny lekár a inžinierka) reklamuje na tých istých časoch, s tým istým hlasom viac výživových doplnkov. A to:

Remyelin – na výživu nervov chrbta a rúk

DoloReum – na kĺby a reumu

Pro Th – na imunitu sliznice dýchacích ciest a pľúc

Crack Dol – bolesti svalov a kĺbov

NoDol –  kĺbová výživa, keď odchádzajú kĺby pomôže NoDol

ChondroBiol – na kĺbovú výživu, na chrupavky kolien

Fito Intimo – na intímne problémy žien (najskôr ten istý mužský hlas vymenili za ženský)

Mococure – rozpustný prášok pri zahlienených prieduškách

Noglic na normálnu hladinu glukózy a obmedzenie chuti na sladké

Fittoferrum forte  – Lipozomálne -železo s kyselinou listovou proti únave a so železom

Všetky tieto tablety neliečia, ale len podporujú – vraj! Napríklad už len únavu si nedokážeme zmerať! Ale určite nejaký koumák „vymyslí“ únavomer! A rovnako nám pomôže podpora imunity sliznice dýchacích ciest najmä proti Covidu! A aj stratíme chuť na sladké a čokoládu! To je naozaj nie na zamyslenie – to je na smiech!)

Toto sú zatiaľ všetky mnou zaregistrované výživové doplnky zo sponzoringu, na ktorých firma pharco s. r.o. musí neuveriteľne zarábať. Po úvodnom hurá a mlátení do hláv iba s Biolevoxom Neuro zistili, že im po úvode sklamaní zákazníci Biolevox nekupujú, tak začali meniť výživové prípravky a tak ich presne podľa reklamnej teórie s rovnakým slovosledom menia každý deň. A pre tých, ktorí predtým reklamu na Biolevox Neuro nevideli, tak si ho raz kúpia. Zaujímavé, že aj niektoré ďalšie výživové doplnky sa veľkosťou obalu zhodujú s Biolevoxom Neuro. A tak mi napadá, že by to mohlo byť rovnaké zloženie neškodných bylín s iným obalom.

Ale to nie je len firma pharco s.r.o. so svojimi výživovými doplnkami. V televíznych reklamách je plno propagácií na doplnky, ktoré z vás urobia najdokonalejšieho, najodolnejšieho a najzdravšieho nadčloveka na svete. Pokiaľ porovnám ceny toho istého výrobku v USA a u nás, tak sú minimálne 3 krát drahšie. Pokiaľ za mlákou stojí niečo 10 tabletkové 10-12 dolárov, tak u nás 6 tabletkové balenie má tri krát vyššiu cenu okolo 30 Euro. Pýtam sa však, ako je možné, že sa takéto aj sajrajty objavujú na trhu, nie to ešte v televíznych reklamách. Čo robia schvaľovacie orgány? Nechajú sa farmafirmami uplácať, aby mohli takto neuveriteľne bohatnúť.

Spomeniem aj ďalší príklad Saw Palmetto 450 mg 250 kapsúl na prostatu, alebo balenie 250 tabliet 500 mg Magnezia stoja rovnako 10-12 dolárov, v prepočte cca okolo 9 Euro. Koľko zaplatíte u nás za balenie Magnezia  250 mg? (150 tabliet – 14.39 Euro), alebo Prostamolu Uno 320 mg (90 kapsúl- 24,10 Euro)? Sú aj lacnejšie, ale na americké ceny v drahom New Yorku sa nechytajú. Treba si aj prerátať miligramový obsah a počet tabletiek. A budete veľmi, ale veľmi prekvapení.

Preskočím na inú tému. Kotúčové toaletné papiere. Dlho sme boli zvyknutí na 200 listov v kotúči. Zväčša mi jeden kotúč, pokiaľ som nemal návštevy, vydržal asi dva a pol týždňa. Tentoraz 5-7 dní. Preto som začal rátať listy. A čo nevymysleli papierenskí koumáci z Harmanca. Kartónový stred mal kedysi priemer 3 cm, na to sú vyrábané aj držiaky na rolky toaletného papieru. Dnes má stred 5 cm a celkový priemer toaletného papieru Harmony Garden White v balení XXL s 24 kotúčmi trojvrstvového toaletného papiera  (Jednu super tenkú vrstvu som oddelil a druhá sa javí ako o čosi hrubšia, ako dve, ale nepodarilo sa mi ju oddeliť!) je priemer kotúča s lákavou cenou je asi o jeden a pol cm menší . A výsledok? Prerátal som 11 kotúčov z jedného balenia od 92 do 104 listov. Teda cca v priemere 96-99 listov. My zákazníci chceme ušetriť na propagovaných výrobkoch a tak naletíme, mysliac si, že nejaké tie centy navyše si nájdeme v peňaženkách. No – figu borovú. Neušetríme. Prerobíme!!!

A tak to je v každej oblasti, kam sa pozrieme. Spomeniem aspoň jeden výrobok, ktorý ani zmenou režimu nezmenil svoju cenu. Automatická práčka. K tridsiatke mi rodičia kúpili automatickú práčku so sušičkou Phillco – stála 12 500 Kčs. Nikdy som nedal do nej, žiadny zmäkčovač na kameň. Vydržala mi 25 rokov a som presvedčený, že ak by nestála nepoužívaná 2 roky na chalupe, tak by vydržala ešte dlhšie. Počas celého fungovania mala iba dve rovnaké poruchy. Spínač na dverách za cca 50 Kčs. A po 20 rokoch som vymenil vyťahané pružiny za 60 Euro, aby práčka pri žmýkaní netancovala. Dnes stoja práčky okolo 300-350 Euro. Poznáte takúto kvalitu? V tejto súvislosti spomeniem aj umývačku riadu Bosch, čo je v princípe rovnaký výrobok. Vybral som si ju preto, lebo ma ubezpečil predavač, že mala minimálny počet reklamácii. Pochopil som to až neskôr, prečo. Po 9-tich mesiacoch som sa vrátil domov a pustil som umývať riad a odišiel nakúpiť. Prekvapenie ma čakalo, keď som sa po dvoch hodinách vrátil. I napriek tomu, že umývačka mala istenie proti pretekaniu vody, vkročil som do bytu, kde na parketách bolo 2 cm vody. A pripomínam, že myčka mala 2 roky a tri mesiace!!! Teda 90 dní po záruke!!! Zaplnil som ju každý druhý týždeň v priebehu 14-tich a 9 mesiacov stála, čiže som ju použil možno 40 krát. Škoda na napučených parketách v celom byte, ktorú zaplatila poisťovňa, bola skoro 10 000 €.

Žiaľ, systém, ktorý nám tu vládne, podnikatelia presmerovali len na zisk a za akúkoľvek cenu. A je len na nás, či sa ku konkrétnej značke vrátime, alebo u Vás dostane doživotie.

U mňa to dostala značka Black&Decker. Moja prvá vŕtačka v trojuhoľníkovej krabici, ktorú som dostal ešte ako adolescent, stála 1500 Kčs, nástavec na pílku okolo 350 korún. Vyrobil som si s ňou niekoľko malých nábytkov a vydržala mi asi 30 rokov a tak som bol verný tejto značke až do momentu, pokým som si asi pred 6-timi rokmi nekúpil ručnú brúsku na kotúče. Obrusoval som s ňou lep z vysušených parkiet, na kope ich bolo asi 250 ks. Počas jedného dňa som ich obrúsil na chalupe asi 10 -11 parkiet, aby som neprehrial motor. Nikde som sa neponáhľal. Po asi 70-tich vybrúsených parketách mi prestala brúska fungovať. Reklamoval som ju v hodonínskom OBI, kde som ju kúpil. Odpoveď reklamačného oddelenia: „Nepoužíval som ju v súlade s návodom.“ Rozmýšľam, či som si v návode neprečítal, že brúska je iba na pozeranie sa vo vitríne. Brúska stála cca 50 Euro. Myslel som si, že ju buď opravia, alebo mi dajú novú. Ale ani odvolanie nič nevyriešilo. A tak som si kúpil nejakú čínsku za cca 25 Euro a tá mi funguje doteraz. Preto značka Black&Decker (dostala u mňa doživotie) odvtedy ju obchádzam a kupujem iné značky.

A spomeniem ešte jeden príklad, ako nás zdierajú zase firmy tv shopingu. Objednal som si plašiče proti myšiam, mravcom a iným votrelcom. Tri kusy za 19,90 Euro. V televízii ich reklamuje firma Rovus. Ak zatelefonujete, alebo si výrobok vyhľadáte na internete, preskočí Vám to na firmu Studio Moderna a to všetko zastrešuje Top Shop. Teda celkovo tri firmy. Keď som sa pýtal na cenu poštovného, operátor mi povedal, že dobierka a dovoz stojí 7,30 €. Pýtal som sa prečo tak veľa, tak začal vysvetľovať do nekonečna dôvody až ma to prestalo baviť a zložil som mu. A tak som skúsil internet. Tam bola cena 5,30 €. Aj to sa mi zdalo veľa, lebo všade stojí kuriér cca 3,50 – 4 € , ale keď som klikol na dobierku, tak k cene naskočil manipulačný poplatok 1,99 €, tak som skúsil označiť platiť kartou vopred a rovnako naskočil manipulačný poplatok. Ten však nezarátali do platenia prostredníctvom PayPal. Zaujímavá diskriminácia!!! V pondelok mi prišla krabica s rozmermi cca 40x17x8 cm a vnútri malá krabička 10x13x7 cm s hmotnosťou asi 40 dkg. O deň nato mi ten istý dopravca doniesol dve 10 kg vrecia obalené mäkkým kartónom a fóliou s granulami od Alzy (podľa dopravcu to vážilo 19 kg! (že by Propesko balilo o pol kilogramu menej?). Dopravila ich tá istá spoločnosť a ten istý vodič. Jedno 10 kg vrece stálo 9,49 spolu 18,98 € teda cena o 1,01 € menšia – skoro rovnaká, ale hmotnosť možno 60 krát vyššia a doprava 4,20 v prípade TopShopu 7,57 €. Rozdiel 3,37 € len preto, lebo sa musia nabaliť ešte dve firmy Studio Moderna a TopShop!!! Preto som si už nekúpil ručný naparovací prístroj Rovus (vraj s Nano parou a super horúcou parou!!! Tí, čo ovládajú fyziku sa musia len smiať nad hádzaním vymyslených termínov!) Para z vody je vždy para a z trysky vychádza pod tlakom a vždy v 100 stupňovej teplote, kedy sa mení voda na paru! Ale možno Rovus vymyslel paru s teplotou 300  a viac stupňov Celzia!?!?
V TopShope za zľavnenú cenu vyše 45 € , ale taký istý výrobok s lacnou cenou v inej známej českej firme za 29,90 €. Mimochodom je dnes módou nalákať zákazníkov na zľavy. Vo výpredajoch je niekedy tretinová cena, alebo 50 percentná zľava rovnaká ako cena mimo výpredaja. Typický trik predajcov!!!

A pokračovať by som mohol dookola a ďalej a ďalej. Vládne nám systém zisku, systém klamania, systém podvodu, systém pochybného predaja orientovaný iba na bezprácny ziska navyše. Presvedčili sa o ňom už všetci, málo kedy sa to dozvieme. Ľudia si síce zamrmlú, ale nezaoberajú problémami, ktoré im prekazia zámery. Idú do obchodu, alebo objednajú v e-shopoch a kúpia si nový výrobok.

A takto to tu kvitne už od 89 roku. Vládne nám tu podvodnícky systém, ktorý má z roka na rok väčšie a prešpekulovanejšie chápadlá. To nie je len záležitosťou SMERU, ako to dnešní ólajnovládcovia stále omieľajú, to je chyba v samotnom systéme orientovaného len na zvyšovanie ziskovosti, rastu HDP a daní. A štátu od 89-teho je jedno, akým špekulatívnym spôsobom sa firmy dopracujú k ziskom, veď dane treba platiť. A čím viac ich firmy zaplatia, ak ich vôbec odvedú, tým ľahšie sa s nimi bude šafáriť.

Spomenul som iba malý zlomok firiem, s ktorými som mal nemilé skúsenosti. No, bolo ich naozaj neúrekom. Mnoho krát musia ľudia tvrdo bojovať za svoje zákaznícke práva. A ako som spomínal, naše kontrolné orgány sú skoro nečinné a mnoho krát úplatné. A tak podnikatelia majú nerušené pole pôsobnosti a svoje špekulácie so zmyslom jen oje…ť, možno iba odr…ť a slušne napísané vybabrať so zákazníkom. Len, aby sa Evry sypali!!!

Dokonca aj terajšia vláda chce naskočiť na ďalší šmejdový kšeft s očkovaním, ak navediete niekoho najmä staršieho 60, aby si dva krát nechal pichnúť experiment do tela. Obchodovať so zdravím, to je hotová zvrhlosť!

„A tak si tu teda spokojne žijeme!“ bez problémov, ktoré Slováci premenovali na výzvy na čele s prezidentkou! Ešteže po sieťach lieta množstvo vtipov, ktoré nám dvíhajú náladu!

Pavel Jacz

Pani prezidentka, Vaše pôsobenie vo funkcii nie je výzva, ale problém.

13.05.2022

Minulotýždňová spanilá púť našej prezidentky v masmédiách odštartovala v relácii TV Joj Na hrane a pokračovala v Sobotňajších dialógoch Slovenského rozhlasu. Počuli sme našu hlavnú veliteľku ozbrojených síl, ako po troch rokoch hodnotila svoje pôsobenie. Spomínala pandémiu a teraz vojnu, ako výzvy. Výzvu ako na čo? Na boj? Na vojnu? Nie sú to náhodou problémy, [...]

Po názornej ukážke Harabína z 9. mája na bratislavskom Slavíne som dostal fantastický podnikateľský nápad.

11.05.2022

Internetom sa rozšírilo video o tom, ako bránili Dr. Harabinovi položiť kvety k pamätníku obetiam Červenej armády, ktorá sa postarala o to, aby nás fašisti nevymazali z mapy a aby sme vôbec existovali. Na Slavíne sa totiž stretli podporovatelia Ukrajiny, ktorí si prenajali pamätné miesto za asistencie polície na demonštráciu proti Rusku a vojne na Ukrajine. Dobre ste [...]

Matovič a Žiak: Prečo by mal mať poslanec Fico iné postavenie a práva ako normálny občan?

03.05.2022

Zaujímavú vetu z titulku opakovane počúvame od začiatku stíhania Fica nielen z nedeľňajších televíznych diskusií,. Počuli sme ju od vládnej koalície mnoho krát. Je to veta, s ktorou plne súhlasím. To, že je to zničujúci boj Matovičovej koalície s opozíciou netreba vysvetľovať. To je každému normálne zmýšľajúcemu človeku jasné. A komu to jasné nie je, tak toho [...]

kolíková

Kolíková sa zaoberá reakciou šéfa Okresného súdu Bratislava III na postup NAKA

18.05.2022 18:42

Príslušníci NAKA-východ sa mali 25. apríla dožadovať na súde spisu obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Gröhling

Gröhling označil voľnočasové poukazy za nezodpovedné hazardovanie s financiami

18.05.2022 18:19

Minister školstva by rád podporil voľnočasové aktivity detí, avšak len vtedy, keď bude vyriešený hlavný čas, ktorý trávia v školách.

Russia Ukraine Mariupol

Rozhodne o zajatcoch z Azovstaľu Putin?

18.05.2022 17:49

Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.

Michal Hrušík

Slovenský diplomat zahynul pri splave rieky v Bosne a Hercegovine

18.05.2022 17:49

Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 2633219x
Priemerná čítanosť článkov: 7908x

Autor blogu

Kategórie