Založ si blog

Prečo nás politici s podporou moderátorov kŕmia nenávisťou? Zabránila by tomu povinná účasť na voľbách.

Čím viac sa zvolebnieva, tým sme svedkami ostrejších a ostrejších útokov na svojich sokov najmä pred televíznymi kamerami. Skoro všetci politici vsadili na útoky a to výdatne podporovaní neobjektívnymi moderátormi politických diskusií. Či už vezmeme Kovačiča, Dolinského, Závodského a tv novicov Makaru, či Žitnú, či eléva Magušina, ktorých vlastne len zaujíma to, ako relácie ladiť proti vládnej koalícii a kto s kým pôjde do vlády a kto nie. Silou mocou chcú počuť, že so SMERom a LSNS nepôjde nikto a takto chcú ovplyvňovať slovenského voliča. Vôbec ich nezaujíma, čo chcú vlastne strany urobiť pre Slovensko. Zaujímavé bolo v tejto súvislosti vyjadrenie Pellegriniho v relácii Markízy, ktorý včera povedal, že ak by nastala patová situácia a pomohla by k vyriešeniu iba účasť LSNS, tak by radšej preferoval nové voľby. Ak by si ich strany platili zo svojho a nie z daní nás všetkých, tak nech sa páči, opakujte si ich, koľko krát chcete. Tu treba peniaze pán premiér na dôležitejšie veci, ako na opakované voľby. Voliči Vám určia, ako má vyzerať vláda a Vy ste povinný ako politik sa dohodnúť na vládnutí a čo ak sa bude patová situácia opakovať aj trikrát. Aj vtedy si bude nahovárať, že ďalšie opakované voľby to vyriešia? Veď nepriateľa skrotíte tak, že ho dokážete kontrolovať a otupiť jeho hrany dohodou. Zostavovanie vládnej koalície je prostriedkom kompromisov a najmä ústupkov. Páni politici pozrite si dánsky televízny seriál Vláda a pochopíte, aký význam majú voľby, ústupky a vyjednávania strán po voľbách. Vo včerajšom diely a   v noci na ČT2 ako aj v dvoch predchádzajúcich častiach sa môžete veľa naučiť aj o osobných útokoch invektívami na sokov, či o zabrzdení tejto politickej taktiky.

Z tlačoviek a politických diskusií len počujeme totiž len kydy o zmene, o novej kultúre, o novej politike, odstránení starých politikov a nástup nových zelenáčov. To tu počúvame od nežnej a vylepšuje sa to len slimákovo. Národ totiž nejde vymeniť a jeho zvyky zmeniť len peknými rečičkami. Moderátori sa uspokoja s odpoveďami, ktoré ani odpoveďami nie sú, alebo z ktorých sa divák nič nedozvie a nedonútia hovoriť politikov jasne a stručne o svojom programe. To však asi nedokážu, pretože na to si musia najskôr poriadne naštudovať programy všetkých strán i poznať všetky súvislosti a to sa im asi nechce.

To, kto s kým bude vo vláde, určia predovšetkým voliči a nie predstavitelia strán!!! Nech si to politici konečne uvedomia, že volič a nie strana je ten najdôležitejší článok v demokracii. Volič nedáva mandát strane preto, aby s niekym išla či nešla do vlády, ale preto, že sa mu páči jej program, ktorý by mala presadiť vo vláde. Samozrejme sú aj takí, ktorých politika nezaujíma a volia iba podľa sympatickej tváre a je mu jedno, aký darebák sa za tou tvárou skrýva. Potom, keď začne volič zisťovať, že ho sympatický výraz oklamal a začne sa mu život zhoršovať, ctený volič začne zúriť a chce za podpory mainstreamu zmeniť figúrky na šachovnici a opäť naletí na sympatickosť. A takto to ide v demokracii dookola a dookola. Žiaľ, mnohokrát bez výsledného očakávaného efektu, pretože po voľbách už pekné rečičky a sľuby sú pre strany na obtiaž.

Ale hlavne, že počujeme, ako všetko treba zmeniť, všetko treba vymeniť a ďalšie a ďalšie kydy, sprostosti a somariny od neparlamentných strán, ktoré neovládajú reálny chod štátu. A keď to nepomáha vo zvyšovaní preferencií, tak sa zúfalí politici začnú urážať, ako včera na TA3 dve Háčka. Harabin versus Hlina. Z tohto duelu v urážaní zvíťazil šéf KDH – náš milý veriaci Lojzík Hlinôčka. Predviedol sa naozaj ako ten “najsvätejší kresťanský nadčlovek“, skôr by som ho otituloval “bohorovným polobohom“. Mečiar mal aspoň výstižné meno, keď chcel použivať svoje meče. A čo už s hlinou, tá dokáže iba zavaliť a zadusiť človeka a plodiť nové plodiny, nie však politické. Aj Harabin mu naložil prívlastkom Ancikrist. Padali invektívy zdravo podporované neobjektivitou moderátorky Žitnej. Tu sa nie je ani čo čudovať, keď má na ňu vplyv jej informovaný manžel inklinujúci v protiSmerovej bezpečnosti.

Je však zarážajúce, že neparlamentné strany zrazu dostávajú v politických diskusiách najväčší priestor!!! A to je proti všetkým objektívnym pravidlám demokracie. Tieto strany majú svoje programy predstaviť na predvolebných debatách a nie už teraz kydať na koalíciu týždeň, čo týždeň v politických diskusiách. Na to má právo parlamentná opozícia a nie nové strany len na základe nejakých preferencií, ktoré majú ovplyvňovať voliča. Kedy si to už uvedomia šéfovia všetkých médii???

Čo sú to vlastne prieskumy preferencií strán? Je to nejaká vzorka obyvateľov v počte čosi nad 1000 ľudí, ktorí do telefónu prezradia svoju momentálnu náladu bez toho, aby si to premysleli. Zväčša ich ovplyvnia udalosti predkladané mainstreamom tesne predtým. Takéto zisťovanie je veľmi výhodný kšeft. Niektorí si za prieskum poriadne zaplatia tak, aby mali čo najvyššie čísla a samozrejme dobre za tieto výsledky platia aj jednotlivé televízie, aby ovplyvňovali voličov. Opodstatnenosť preferencii dnes v NČ obhajoval Martin Slosiarik z agentúry Focus „Prieskumy sú fotkou aktuálnej reality. Preferencie sa menia, ak by to tak nebolo, ani kampaň by nemala zmysel.“ .Bodaj by si neobhájil svoje veľmi dobré živobytie a opodstatnenosť fungovania agentúry.

Pred časom sme tu mali povinné voľby, ale s jednou vedúcou stranou a dvoma proforma ministraničkami. Dnes tu máme nepovinnú účasť na voľbách s x stranami. A tak sa mohlo stať, že máme prezidentku, ktorá má za sebou iba štvrtinu voličov a pätinu obyvateľstva a má reprezentovať celý národ. A to, s akým percentuálnym počtom pri 21 percentnej účasti na eurovoľbách sme si zvolili svojich zástupcov netreba spomínať. Aj populárneho súdruha Žinčicu, ak by bol v „dobrej“ strane by sme si zvolili za exkluzívneho europoslanca! Príklad z minulosti bol hokejista Peter Šťastný, ktorý viac nepresedel, ako presedel v Europarlamente a bol iba návnadou SDKÚ na lepší volebný výsledok. Preto by sa mali politici zamyslieť nad opätovným zavedením povinnej účasti na voľbách. Takto to je v Grécku, Belgicku a Luxembursku a to sú oveľa vyspelejšie demokracie, ako tá naša. Nech si každý volič vyberie, alebo aj nevyberie svojich favoritov. Veď, ak nesúhlasí s ani jednou straníckou partiou, môže hodiť prázdny lístok a vyjadrí tým svoj názor. Potom budú voľby skutočne odrážať realitu a nikto nemôže spochybňovať výsledky volieb počas štvorročného volebného obdobia. Následne by politici zistili, že invektívy proti súperom by u väčšiny určite nezabrali. Páni politici zvážte ešte do volieb, či neupraviť ústavu aj v tomto smere, alebo sa chcete v predvolebných debatách len ponižovať používaním argumentov, kto s kým a kto je taký a taký komunista, gauner, idiot, zlodej, tunelár, mafián a podvodník??? Veď to my voliči predsa už dávno vieme, tak prečo to stále opakujete, ako pokazený verklík?

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 11:36

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.