Založ si blog

Tódovej extempore na pokračovanie na včerajšej tlačovke.

Po včerajšej tlačovej besede podpredsedu SMER-u Kaliňáka som mal opäť veľmi zlý pocit. Zapol som si televízor až v čase otázok novinárov. A čo čert nechcel, tak akurát svietila žena s absolútnym minimom slušnosti i úcty, ale za to s maximálnou dávkou arogantnosti, drzosti, surovosti, pohŕdaním, a ponižovaním. Volá sa Monika Tódová a čo ma najviac uráža ako novinára, je to, že táto žena si hovorí novinárka. „Novinárka“, ktorá si myslí, že všetky tlačovky sú jej vlastníctvom, rovnako ako všetci, ktorí na nich referujú a sú zo SMER-u, sú jej poskokmi. Myslí si, že sa môže správať ako domina, pohŕdajúca všetkým SMER-ovým.

Preto som si už psychicky pripravený pozrel podvečer na Ta3 reprízu tlačovej besedy, aby som mal ucelený obraz. Róbert Kaliňák hovoril o ukončení vyšetrovania únosu Vietnamca. Nepotvrdili sa obvinenia z pera Moniky Tódovej a Denníka N. Povedal, že to bola podľa vyšetrovania fabulácia a klamstvo. Ublížili nevinným ľuďom, ktorým to narušilo profesný rast a nikto sa im doteraz za krivé obvinenie neospravedlnil. Túto pravdu práve nemohla zniesť a najmä prehltnúť „panovinárka“ Tódová a tak som si robil poznámky.

1. Úvod tlačovky Kaliňák – 11 minút

2. Dve otázky Kirinoviča Ta3 a odpovede – 5 minút

3. Dve otázky Serebriakova Markiza – 5 minút

4. Dvanásť otázok Tódovej z toho tri či štyri aj tri krát zopakované skákaním do reči. Nútila Kaliňáka dostať sa do úzkych a nasmerovať k tomu , aby mala svoju senzáciu. Nenechala ho odpovedať. Celkovo toto extempore Tódovej trvalo 12 minút. Divák mal z toho galimatiáš, polovicu slov mal „stereo“ a nemohol ich zaregistrovať. Počas vysvetľovania Kaliňáka (mal neskutočne železné nervy a sebaovládanie) mu mimo otázok skočila do reči 78 krát – slovom sedemdesiat osem krát!!!!!

5. Po nej sa ešte pýtala jedna novinárka a aj s odpoveďou 1 minúta a Tódová si opäť drzo dovolila skočiť do dialógu novinárky a Kaliňákom.

Jej správaniu sa nemôže povedať, že je buldočie, pretože aj ten najzúrivejší buldog má svoje hranice a aj rešpekt. Tódová sa najskôr opýta a potom nenechá dohovoriť, skáče do reči ako najväčší nevychovanec. A toto sa deje na každej tlačovke s účasťou Tódovej. Ani za normalizácie (pomenovať ju slovom normalizátorka, by bolo urážkou tohto slova) v sedemdesiatych rokoch by nemala svoje miesto, ale ako prokurátorka v päťdesiatych rokoch by v politických procesoch bola najväčšou hviezdou!

Len sa čudujem, že sa nenájde jeden, jediný novinár v auditóriu na tlačovkje, ktorý byju zahriakol a verejne jej povedal svoje. Že by boli všetci tak dokakaní, že „veľkej Tódovej“ nikto do očí a v priamom prenose nepovie svoj názor. Naozaj sa všetci cítia, ako jej podriadení otroci, ktorí môžu prísť o svoje miesto, ak si otvoria verejne ústa? Sú to vôbec bezúhonní novinári? Im neprekáža, že na úkor Tódovej otázok , skákania do reči a naťahovania času, sa oni nemôžu pýtať to, čo ich zaujíma? Hovorím to preto, lebo to nebolo po prvý raz, čo sa takto predviedla pred celým Slovenskom, ako keby ju vychovali na pustom ostrove zaostalí domorodci! Čudujem sa, že nechodí oblečená len v srsti z leva. Ja len ľutujem jej partnera, ak ho vôbec má. Ak by som sa ním stal obrovským omylom, možno skôr z donútenia, tak by som želal bývať iba na minimálne 11. poschodí, pretože pri takejto „nežene“, ale „super prazlej prokurátorke“, by to bola jediná istota!

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.