Založ si blog

Perlivé to myšlienky týchto dní! ! !

O tom, že davová psychóza funguje zatiaľ iba u 1,5 percenta voličov (už sa nazývajú národom, početnou väčšinou i hlasom ľudu, ktoré podporujú a komandujú televíznymi a internetovými direktívami vyhladovaní špecialisti v málo luxusných kreslách), ktorí už nechcú len vyšetrenie dvojvraždy a výmenu ministra vnútra, ale svoje požiadavky stupňujú a stupňujú a to bez akejkoľvek vedomosti, ako to podľa ústavy zrealizovať. Po úvodnom odôvodnenom predjedle chcú už dnes konzumovať síce nakazený, ale špeciálny dobre obložený biftek slovenskej kuchyne s maďarskou csípos paprikou. Dnes sa to vyšplhalo do nových volieb a zajtra to bude asi podľa agresie niektorých aj stavanie šibeníc. Aj sklamaný prezident musel pri povolení rekonštrukcie vládneho vlaku konštatovať, že 90 poslaneckých hlasov ku zmene ústavného zákona niet. Čakal som však príhovor hlavy štátu, v ktorom by upokojil situáciu, ktorú svojimi reakciami podkuroval. To by som však chcel asi veľa, aby náš prezident pracoval aj v piatok.

A vyzerá to, že davoví protestujúci sú schopní uveriť každému bludu. Niet sa ani čo čudovať. Slová z úst tribúnov tomu svedčia. Rovnako, ako v 89.tom roku, vstúpili razantne do politiky námestí aj herci. Je to ich právo, ja im to neberiem, ale dnes neprotestujú proti socializmu! Ale nech to nepertraktujú na rôznych fórach a neznevažujú tým slávnostné chvíle odovzdávania cien, ale na námestiach, Žiaľ, tam poslali zatiaľ iba druhú ligu!

Tak napríklad 42-ročný herec Juraj Kemka vyslovil „múdru a superlogickú“ myšlienku: „Je vás tu toľko ako v 89 roku“! Zabudol však dodať, že vtedy hral s kamarátom na ihrisku v Martine guličky, alebo futbal a určite by mu ten dav uveril, že to na tom ihrisku všetko sledoval na tablete!!!. A Záhorák by rekl: Ale jaký je to len člověk ten „Kemko či Kemek“, pokád si to tak ceukom pamatá! No asi to bude fááákt múdrcná myšuenka od tého stredusuováka!“

O „vysokej“ vzdelanosti niektorých zúčastnených a myslím si, že ich tam bola väčšina, svedčí aj prípad z Banskej Bystrice. Nazval by som ho typický výplod tohto novodobého školského a vzdelanostného systému. Davista, samozrejme, aby bol innnn a coool s bradou a budajkou zaperlil: „Mladá generácia má na to rovnako, ako naši rodičia. V 89-tom zmenili situáciu, ktorá tu bola, poslali Mečiara na smetisko dejín a tak dnešná generácia má možnosť odmietnuť Roberta Fica a jeho vládu a postaviť Slovensko znovu na nohy“ (tu je vidieť, o čom to je. A tento innnnn a cooool vzdelanostný expert sa postavil pred kameru a mal to ako štart k večernej zábave a určite skončil s kamarátmi v nejakom banskobystrickom lokáli ako oslavovaný, že bol v televízii. Nuž, s nevzdelancami v dave sa dá narábať hociako!!! Teraz si neviem tipnúť, či redaktorka STV v Banskej Bystrici Monika Tuková bola tak hlúpa, alebo tak prefíkaná, že chcela ukázať, akí to nevzdelanci sa dajú namotať na hociakú udicu!

Keď som vravel o druhej lige, pripomeniem aj Jána „Listonoša“ Gorduliča, ktorý chcel zahrať dokonalého poéta a kvalifikovane poštársky to zaklincoval superštylistikou so slovami citujem: „ Nič nechápu hore, zvoním a ďalej na ten vypnutý zvonček, na tie dvere, kde je očividne zhasnuté a zavreté a nikto neotvára!“ Zatiaľ to pasujem za mysšlienku roka 2018 a možno prídu aj lepšie. Predpokladám, že spoľahlivé esá Matovič , či Remišová, alebo Galko s Ďurišovou-Nicholsonovou ho tromfnú.

A korunu všetkému zasadil vynikajúci imitátor Richard Stanke, ktorý pri svojom oduševnenom prejave dokonalými gestami napodobnil dnes už poslanca Mazureka. Iba mu chýbalo zelené tričko s obvyklými nápismi a okolitá kulisa.

Niet sa ani čo čudovať, keď daňový podvodník, exponentálny šašo a olanový (prepáčte správnejšie je asi olaský) expert v jednej osobe Matovič burcujúci k protestom sa slovami: „ Je to mílnik, ktorý sme dosiahli vraždou novinára ….“ sa doslova priznal k vražde Kuciaka a Kušnírovej.

V Prešove zaznelo, že:“ U nás sa už ničomu nedá veriť“. Aká to pravda. Naozaj ničomu a ani nášmu prezidentovi, ktorý svojím vyjadrením na Facebooku podrazil požiadavku všetkých protestujúcich, aby vraždy vyšetrili objektívne a bez ovplyňovania politikov: „Potrebujeme takú vládu, v ktorej budeme môcť každému členovi veriť, že urobí všetky kroky na rýchle vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej,“ napísal Kiska na Facebooku. To znamená, že celá vláda (aj ministri životného prostredia, poľnohospodárstva, zdravotníctva, i kultúry,,,, ) musia zasahovať do vyšetrovania tohto ohavného činu!!!! Aká to len nevídaná „múdrosť“ z hlavy šéfa nášho mafiánskeho štátu!!!

A čosi ešte k aktu demisie premiéra. Markíza v TN oslovila odborníčku na gestá, ktorá sa zoberala aj úsmevom premiéra a podaním ruky. A samozrejme to namierila na kritiku Fica. Zaujímavé, že neodsúdila neprotokolárny akt, keď prezident ani nepoďakoval premiérovi a to najdôležitejšie  – neokomentovala povýšenecky príchod hlavy štátu na akt demisie, na ktorý premiér reagoval tak, ako reagoval. Nebolo to vhodné, ale ani nie odsúdenia hodné, čoho sa chytili niektorí „inteligentní“ davisti na námestiach.

A čo dodať k aktivite študentov na protestoch? Nesklamali a dobre si plnia úlohy, ale zadania úloh nie sú dobré. Rozmýšľam nad tým, koľkí z nich ovládajú text Ústavy Slovenskej Republiky? Možno by sme ich narátali na jednej ruke , možno aj na dvoch, keď nevedia, ako sa vyhlasujú nové voľby a na základe čoho. Miesto rektorského voľna ich mali najskôr naučiť pred týždňom text základného zákona republiky, aby vedeli, za čo dvíhať ruku a za čo nie.

O nedeľňajších televíznych debatách sa určite popíše dosť. Čo ma však zarazilo, tak bol agresívny postoj „SMER milujúceho“ moderátora Kovačiča k poverenému premiérovi Pellegrinimu, ktorého nenechal povedať viac ako dve vety a viac krát iba jednu a strážil ho, aby nepovedal niečo, čo by sa nepáčilo vedeniu víťaza volieb -presne ako to produkoval jeho arogantný predchodca .dnes skrachovaný politik Krajcer, ktorý sa neštítil v rámci politického ovládnutia televízie spojiť nespojiteľné Rozhlas a Televíziu, ktoré vyrastali osve na iných lúkach s iným systémom.

A prekvapila aj STV s troma prázdnymi koaličnými stoličkami , ale najmä po druhý raz po voľbách sme na svätej verejnoprávnej pôde videli šéfa ĽSNS Kotlebu! Asi preto, že mu po tejto politickej fraške ako jedinému poriadne stúpli preferencie. To, že vedľa neho sediaci Kollár opäť zopakoval, že on nikdy neoklamal svojich voličov a svoju minulosť už neraz vysvetlil teraz nebudem komentovať. K tomu sa vrátim o niekoľko dní.

Trápi ma, že naše kedysi najviac cenené školstvo vychováva nevzdelancov na spôsob americkej vzdelanostnej úrovne. Spomenie apsoň anketu, ktorú som videl nedávno. Pýtali sa v nej piatich študentov, čo znamenajú roky 1918, 1948, 1968. Iba jeden z tých piatich uhádol jednu otázku, že v 48-om nastúpili komunisti. A dozvedel som sa aj novinu. V 68- roku skončila druhá svetová vojna. A títo českí študenti mali vymenovať aj všetkých československých prezidentov. Najčastejšie sa ozvalo meno Havel a Masaryk, dva razy aj Klaus a jeden krát Beneš. Super znalosti, čo poviete. V Česku rovnako ako na Slovensku. Preto sa aj dajú takíto supervzdelaní studenti zlákať na protesty proti vzdialenej fatamorgáne!

A aj preto bude v Bratislave v stredu 21. Marca antiprotest na Hodžovom nám. o 17.00 hoď.

Pavel Jacz

Ako si včera Čaputová protirečila a odhalila chyby v zmluve s USA, pričom ponúkla iba zle prišitú záplatu.

21.01.2022

To, čo včera predviedla prezidentka Čaputová, sa rovná počínaniu hláv štátov s diktátorskými praktikami a nie k demokratickej krajine. Bolo evidentné, ako si protirečila. Najskôr sa s neomylným prejavom kajala pred zmluvou, s ktorou jednoznačne súhlasila a následne odhalila chyby zmluvy, ktoré aktérom všetci vytýkali, keď pripojila interpretačnú doložku. A tá poukazuje [...]

Scestný argument Naďa, Korčoka, a Krúpu: 23 krajín má dohodu s USA a my nie! !!

20.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Nasledujúce porekadlo určite poznáte: Keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté! A z tohto by som sa chcel v nasledujúcich riadkoch odpichnúť. V nedeľu sme unisono v diskusných reláciách v televíziách TA3, STV a Markiza od zástupcov OĽaNO Naďa a Krúpu i diplomata nominovaného stranou SAS Korčoka počuli stále opakovaný smiešny argument. Keď má 23 [...]

Jeden Biľak už zomrel a objavili sa dvaja noví Biľaci Naď s Korčokom a to tak, že môžeme mať z toho opäť okupačný biľag.

05.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Takmer 23 rokov sme na území Československa mali „dočasne“ Sovietske vojská. A ak by nebol padol socializmus, tak by tu určite boli dodnes. Medzi piatimi autormi pozývacieho listu (Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek) bol aj jeden rusínsky Slovák – Vasil Biľak. Jeho meno dodnes rezonuje v národe slovenskom. Nikoho z týchto [...]

súd, exekútor, paragraf

Sudca poslal do väzby Čurillu a jeho kolegov, teraz mu chcu 'prišiť' ohýbanie práva

27.01.2022 00:00

Nepochopenie trestného činu ohýbania práva demonštruje portál pravnelisty.sk na prípade sudcu, ktorý uvalil väzbu na štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Ribe hex museum cert3

Katalánsky parlament chce rehabilitovať ženy popravené za čarodejníctvo

26.01.2022 23:00

Krok iniciovali ľavicové a separatistické strany, ktoré sú presvedčené, že tieto ženy, mučené a následne popravené bez súdneho procesu, sa stali "obeťami mizogýnneho prenasledovania".

Stephen Breyer

Breyer po takmer 30 rokoch odstúpi z postu sudcu Najvyššieho súdu USA

26.01.2022 22:32

Breyerovo rozhodnutie odstúpiť znamená, že prezident Biden bude mať príležitosť nahradiť ho mladším liberálnym sudcom alebo sudkyňou, ktorí budú menovaní na doživotie.

Joseph Ratzinger

Vatikán sa v súvislosti so správou o sexuálnom zneužívaní zastal Benedikta XVI.

26.01.2022 21:27

Bývalý pápež čelí obvineniam zo zlyhaní, keď nepodnikol nič voči štvorici duchovných, z ktorých dvaja preukázateľne spáchali viacero skutkov zneužívania maloletých.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 2436054x
Priemerná čítanosť článkov: 7783x

Autor blogu

Kategórie